Skocz do zawartości

Dobór kina 5.1 do salonu 55m w cenie 10-15 tys.


chmielewski

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem na etapie projektu domu i potrzebuję wybrać zestaw 5.1 do salonu. Salon 40m2+kuchnia otwarta 15m2. Wygląda to tak jak w załączniku.
Dwa głośniki +centralny na ścianie obok telewizora. Subwoofer pod telewizorem/okolice telewizora.
Tylne głośniki albo na suficie na wysokości kanapy,albo w narożnikach salonu z tyłu.

Dostałem propozycje zainstalowanie Bose Lifestyle 535, ale nie jestem do nich przekonany. Wydaję mi się, że nie są wartę swojej ceny (15k).
Potrzebuję:
-głośników wieszanych na ścianę: Lewy, Prawy, Centralny.
-głośników tylnych: na ścianę, albo podwieszane do sufitu (jak podwieszane na suficie to dość małe muszą być - brak podwieszanego sufitu)
-sub
-amplituner - dobrze jakby obsługiwał wifi/spotify/bluetooth i miał możliwość puszczania niezależnie muzyki na kilka stref(chciałem jeszcze w jednym
pomieszczeniu zainstalować głośniki).
-głośniki powinny być białe i ładne icon_wink.gif Sub i amplituner dowolny kolor icon_wink.gif
Zestaw będzie wykorzystywany do tv/filmów/słuchania muzyki - wszystkiego po równo.
Budżet: 10-15k.

Jakieś propozycję?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
szczególnie jeśli będziesz słuchał także muzykę, wybór systemu Bose nie będzie najlepszą opcją.

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na kolumny Monitor Audio - jest ciekawa seria płaskich głośników Soundframe. Kolumny te można spokojnie wykorzystywać w zależności od potrzeb, co jednak najważniejsze, gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku przy niedużych rozmiarach. Jako subwoofer zastosowałbym REL T/7I lub trochę mocniejszy Sumiko S.9.
Na koniec kwestia amplitunera - jeśli duży nacisk kładziesz na dobrą jakość, świetne stereo i możesz zrezygnować z funkcji sieciowych w amplitunerze, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie amerykański Anthem MRX-310. Jeśli jednak funkcje sieciowe są ważne, spójrz na potężny Onkyo TX-RZ800.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, bardzo proszę o kontakt z naszym salonem oraz rozmowę z Marcinem Graczykowskim, który odpowiada za tego typu instalacje. Oczywiście powyżej jest to tylko jedna z wielu propozycji, końcowa konfiguracja wymaga dłuższej rozmowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pomieszczenie jest dość spore i niesytety systemy Bose radza sobie z duzymi pomieszczeniami mimo mniejszych rozmiarów głosników. Mowie niestety gdyż do muzyki jest już gorzej i nie są to systemy uniwersalne.

Z kolei inne kolumny mogą nie sprostać oczekiwaniom dużego pomieszczenia.
Najlepiej by było gdyby telewizor zawisł a obok znalazły sięgłosniki podłogowe. Wowczas system bedzie prosty i dobry:
Klipsch RP 280 set https://www.eisa.eu/awards/home-theatre-aud...-2015-2016.html
lub nieco mniejszy odpowiednik RP 260
Do tego amplituner Onkyo 646 spełniajacy wszystkie Twoje oczekiwania względem wyposazenia oraz nagłosnienia pomieszczenia. Lub wyzszy ciekawszy grający lepiej Onkyo RZ 800

W przypadku małych kolumn wybó jest cięższy:
Focal Dome : http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/FOCAL/DOME/D...__SUB_AIR_?s1=1
lub
Canton 2005 lub 3005 http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/MOVIE/MOVIE_2005_2?s1=1

Na jakim etapie jesteś budowy domu? kładziesz juz kable? Daj wejsc ludziom od audio wczesniej. Niech zaprojektują Ci przejscia kabli rozmieszczenia kolumn itp.

W razie zainteresowan naszą pomocą, wiekszej ilości pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...