Skocz do zawartości

Szybki start z Onkyo TX-NR636 i Jamo S 628 HCS 3


MarcinRz

Recommended Posts

Witam jak w temacie stałem sie posiadaczem takiego oto zestawu Onkyo TX-NR636 i Jamo S 628 HCS 3 jestem dość laikiem w tym temacie to pierwszy tego typu zestaw który zakupiłem wczesniej posiadałem creativa 5+1 przy PC i pytania moje brzmią:

1. Jakie kupić zastosować kable ?Grubość ? i oczywiśćie miedziane mam rozumieć ? gdyż w zestawie ich nie było myslałem ze bedą byle jakie ale będą icon_smile.gif

2. Jakie i ile koncówek bede potrzebował do podłączenia? oraz jak podłączyć do amplitunera ?

3. pokój posiadam 6x3 jak rozmieśćic głośniki rtv bedzie przy scianie 3m na srodku ?

4. Jak juz wypełnie pkt. 1,2 i 3 jak ustawić żeby było i brzmiało jak trzeba poczytałem troche o rozgrzewaniu sprzętu wiem na czym polega i zastosuje sie do niego .

Z góry dziękuje pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kable tylko OFC (miedź beztlenowa), nie CCA-OFC (alu + miedź). Na przód 4mm2 (na dół) i 1,5mm2 (na górę) do kolumn przednich, centralny (może być też 4mm2), na tylne kup 1.5mm2. Skorzystaj z bi-ampingu w amplitunerze (fronty - instrukcja)
2) Końcówek kabla nie potrzebujesz żadnych, goły kabel obcinasz przy końcu z izolacji, wykręcasz zaciski i zakręcasz
3) Jak wygodniej, w miarę możliwości z zachowaniem zgodności z zasadą trójkąta i jak największą odległością od ścian tylnej/bocznych
4) Słuchaj jak chcesz, z zachowaniem umiaru w głośności (nie przeciążaj kolumn), niezależnie czy kolumny będą nowe czy już wygrzane Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1) Kable tylko OFC (miedź beztlenowa), nie CCA-OFC (alu + miedź). Na przód 4mm2 (na dół) i 1,5mm2 (na górę) do kolumn przednich, centralny (może być też 4mm2), na tylne kup 1.5mm2. Skorzystaj z bi-ampingu w amplitunerze (fronty - instrukcja)
2) Końcówek kabla nie potrzebujesz żadnych, goły kabel obcinasz przy końcu z izolacji, wykręcasz zaciski i zakręcasz
3) Jak wygodniej, w miarę możliwości z zachowaniem zgodności z zasadą trójkąta i jak największą odległością od ścian tylnej/bocznych
4) Słuchaj jak chcesz, z zachowaniem umiaru w głośności (nie przeciążaj kolumn), niezależnie czy kolumny będą nowe czy już wygrzane




Dziękuje za pomoc do głośników bez koncówek wiadome a kable do amplitunera wtyki bananowe podejda ? czy normalnie jak przy głosnikach ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie 2 pkt. uważaj aby wszystkie kolumny podłączyć w tzw. fazie, czyli czerwone wyjście amplitunera do czerwonego wejścia kolumny ( czarna do czarnego)- jedna żyła kabla jest zazwyczaj oznaczona kreską lub innym kolorem .
Zaś rozgrzewanie sprzętu, choć może chodzi Ci o wygrzewanie kolumn to proces 1-3 mscy po którym kolumny zazwyczaj chodzą jak powinny, z racji teoretycznego dotarcia i ułożenia się cewek i gumowego zawieszenia, kolumna ma wtedy nieco bardziej miękkie brzmienie w zakresie nisko, średnio tonowym ( zależy od kolumny ). W tym czasie lepiej nie grać na tzw. maksa, zresztą jak pisał już don umiar zawsze procentuje dłuższym bezawaryjnym działaniem sprzętu .

Wtyki się montuje jeśli często przepina się różne wzmacniacze i kolumny, dla zabezpieczenia drogich kabli, lub dla wyglądu , odpowiedz sam sobie czy musisz.

PS. Jeśli trochę już pograsz podziel się opinią o swoim systemie, jak on gra, w zakładce ---stereo---wasze systemy . Pomożesz innym swoją opinią i testem, Ty dostałeś pomoc, ale daj też coś innym icon_wink.gif . Fajna zabawa !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jako uzupełnienie 2 pkt. uważaj aby wszystkie kolumny podłączyć w tzw. fazie, czyli czerwone wyjście amplitunera do czerwonego wejścia kolumny ( czarna do czarnego)- jedna żyła kabla jest zazwyczaj oznaczona kreską lub innym kolorem .
Zaś rozgrzewanie sprzętu, choć może chodzi Ci o wygrzewanie kolumn to proces 1-3 mscy po którym kolumny zazwyczaj chodzą jak powinny, z racji teoretycznego dotarcia i ułożenia się cewek i gumowego zawieszenia, kolumna ma wtedy nieco bardziej miękkie brzmienie w zakresie nisko, średnio tonowym ( zależy od kolumny ). W tym czasie lepiej nie grać na tzw. maksa, zresztą jak pisał już don umiar zawsze procentuje dłuższym bezawaryjnym działaniem sprzętu .

Wtyki się montuje jeśli często przepina się różne wzmacniacze i kolumny, dla zabezpieczenia drogich kabli, lub dla wyglądu , odpowiedz sam sobie czy musisz.



To z kolorami od głosnika do amplitunera wiadoma sprawa jak z plusem i minusem w akumulatorze icon_smile.gif ale dziękuje za sugestie zastanawia mnie podłączenie bi-amping czyli od frontowych głosników puszczam po 2 pary przewodów tylko kwestia ich podłaczenia w amplitunerze z tego co widze to jest podpisane gdzie 5.1 natomiast te dolne wtyki od frontowych głośników puszczam do amplitunera 7.1 bi amp
Dziękuje za pomoc musze wziąść sie za pomierzenie przewodów rozstawienie sprzętu popodłaczanie jak narazie pokój jest po remoncie brak mebli rtv więc kwestia czekania zestrojenia i ustawienia. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Jeśli trochę już pograsz podziel się opinią o swoim systemie, jak on gra, w zakładce ---stereo---wasze systemy . Pomożesz innym swoją opinią i testem, Ty dostałeś pomoc, ale daj też coś innym icon_wink.gif . Fajna zabawa !




Jasne ze sie podziele tylko kwestia czasu icon_smile.gif pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tam jakiś mikrofon do kalibracji audio akustycznej to zrób to jak staną już meble, firanki itd. Czasami warto powtórzyć po kilku msc jak sprzęt się właśnie dotrze.

Fronty może na początek podłącz jednym kablem 2,5mm lub 4mm, a za jakiś czas, jak już się nacieszysz i osłuchasz z nimi , to wtedy poeksperymentuj z cieńszym kabelkiem dla sekcji wysokotonowej jak radził don .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli jest tam jakiś mikrofon do kalibracji audio akustycznej to zrób to jak staną już meble, firanki itd. Czasami warto powtórzyć po kilku msc jak sprzęt się właśnie dotrze.

Fronty może na początek podłącz jednym kablem 2,5mm lub 4mm, a za jakiś czas, jak już się nacieszysz i osłuchasz z nimi , to wtedy poeksperymentuj z cieńszym kabelkiem dla sekcji wysokotonowej jak radził don .




Jest mikrofon do kalibracji wykonam ja jak wszystko bedzie na swoim miejscu i podłączone jak trzeba icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z góra napiszę że jestem tu nowy i nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam onkyo 626 i z podłaczeniem głośników sobie poradziłem.
Teraz kolej na HDMI i tu pytanie bo chcę tak podłączyć żeby za każdym razem nie włączać amplitunera (powód - wieczorami muszę słuchać dźwięku tylko z TV).
Mój sprzęt to onkyo 626, Bluray Pioneer BDP-160, dekoder nc+,oraz telewizor Samsung 40" F6400.
Mam dwa kable HDMI dobrej jakości Monster oraz AUDIOQUEST CHOCOLATE oraz dwa tanie posiadam również 2 kable optyczne i jakieś rca też są.
Z jakim elementem najlepiej zastosować najlepszy kabel chocolate i kolejnie Monster i tak dalej. Co z czym połaczyć najlepiej żeby był jak najlepszy dźwięk i obraz.
Ale jak wcześniej napisałem chcę tak podłączyć żeby za każdym razem nie włączać amplitunera!
Czekam na szybka odpowiedź i z góry dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam chcesz decydować kiedy włączyć amplituner, (a nie ma się uruchamiać automatycznie, lub co gorsza trzeba go włączyć po to by popatrzeć nawet pogodę w tv ) można wybrać dwie opcje:
1) ustawić w amplitunerze jeśli jest funkcje Pass Through która przepuszcza sygnał przez amplituner nawet w trybie czuwania (np. nc+>hdmi>amp>hdmi>tv)
2) chyba wygodniejszą opcją będzie jednak taka: podpinasz nc+ przez hdmi do tv, a z tv audio puszczasz optykiem do amplitunera, ma to też ten plus że wszystko co oglądasz na tv ( np. gry filmy z pendriva) możesz w dowolnej chwili nagłośnić włączając amplituner . Zaś z racji że filmy z bdp raczej zawsze się nagłaśnia ( i dla lepszej jakości dźwięku )z bdp160 hdmi do amplitunera .

Najlepszy kabel użyłbym , no właśnie, z tym co częściej oglądam icon_smile.gif bdp160 połączyłbym drugim hdmi, ale kablem RCA kiedy słucham muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...