Skocz do zawartości

Amplituner do mojego zestawu


JayWhite

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje się poradzić, gdyż potrzebuje kupić amplituner do "mojego zestawu".
Chcę wydać na ten szczytny cel 200-300zł, oczywiście interesuje mnie sprzęt używany, lecz w jak najlepszym stanie itd.
Typu yamaha, lub pioneer, choć znalazłem jeszcze coś o nazwie Aiwa. Poniżej mam kilka typów, dlatego proszę o jakieś rady co do wyboru, lub zaniechania takim czynnościom, gdyż mogę mieć błędne wybory...
1.Yamaha
2.Pioneer
3.Aiwa

Teraz konkrety:
Aktualnie posiadam "takie se" kino domowe samsung ht-e355(5.1), do tego chcę sobie kupić ps4 i amplituner, który połączy mi to wszystko icon_smile.gif
Idąc dalej moim tokiem myślenia mam zamiar, DVD z szajsunga wyrzucić, w miejsce niego dać amplituner do którego podłącze wszystkie głośniki z tego kina domowego, a filmy,gry itd będę odtwarzał w ps4. Do tego celu potrzebuje amplituner z wejściem optycznym(in), którym wyślę dzwięk do amplitunera i głośników z ps4, a obraz pójdzie sobie normalnie bezproblemowo przez kabel hdmi.

PS4--->Amplituner->>>Głośniki kina domowego(5.1)

Liczę na jakieś sugestie, lub rady co w tym wypadku powinienem uczynić... bo śmiem twierdzić i lepiej się nie pchać w jakieś tanie chińskie amplitunery w tej cenie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...mam zamiar, DVD z szajsunga wyrzucić, w miejsce niego dać amplituner do którego podłącze wszystkie głośniki z tego kina domowego, a filmy,gry itd będę odtwarzał w ps4. Do tego celu potrzebuje amplituner z wejściem optycznym(in), którym wyślę dzwięk do amplitunera i głośników z ps4, a obraz pójdzie sobie normalnie bezproblemowo przez kabel hdmi.

To kiepski pomysł by wykorzystać słabej jakości kolumny z zestawu kina domowego Samsunga...
Poza tym - zapewne w tym zestawie sub jest pasywny, a w 99% amplitunerów będziesz miał jedynie wyjście na sub aktywny (wyjątkiem jest pare starych amplitunerów AIWA i Thomson - kojarzę 3 podstawowe modele, mające 10-15 lat).

Więc jeżeli rzeczywiście chcesz zrobisz krok do przodu, to musisz kupić amplituner i kolumny...
Licząc po minimalnych kosztach to około 800zł.
Połowa na amplituner, druga połowa na kolumny (oczywiście używane...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zostałem szczęśliwym pośiadaczem (mam nadzieję ) Amplitunera AVR-X1000 I gramofonu DP-200 USB i wszystko było by super żeby nie to że nie posiadam Głośników i prosze o pomoc na chwilę obecną nie stać mnie na zestaw 5.1 więc chcem kupić dwie mniejsze podłogowe za rozsądną cenę żeby się nie spaliły na dzień dobry icon_smile.gif A przy okazji żeby grały wmiare fajnie a w przyszłości można było by ich urzyć do rozbudowy kina na 5.1 icon_smile.gif
Z góry dziękuję za podpowiedzi icon_smile.gif!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...