Skocz do zawartości

Monitory oraz sub do 2k PLN


szamacz

Recommended Posts

Witam,
Swego czasu kombinowałem trochę nieudanie z soundbarem oraz amplitunerem KD, teraz postanowiłem że swój zestaw audio oprę jednak na amplitunerze stereo, dwóch monitorach oraz subwooferze.

Miejscem do nagłośnienia jest pokój z aneksem kuchennym, jakieś 30m2.
Jako że mam małą córeczkę to niestety kolumny podłogowe nie wchodzą w grę i zdecydowałem się na monitory.
Słucham dużo muzyki elektronicznej oraz RnB, więc chciałem je wesprzeć subwooferem.
Jako amplituner wybrałem Onkyo TX-8130.
Monitory niestety musza stać na szafce rtv, pod telewizorem, subwoofer za łóżkiem tak aby był poza zasięgiem szkraba.
Wiem że kwota 2000zł na głośniki + sub nie jest zbyt duża, ale na początek musi wystarczyć.
Myślałem o kolumnach boston acoustics A26 i do tego jakiś sub np MAGNAT Monitor Supreme Sub 302A
Co sądzicie o takim połączeniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się kolumn podłogowych przy małym dziecku. Moja młoda w grudniu kończy 4 lata i nigdy z tym nie miałem problemu, a kolumny stały swobodnie nigdzie nie "wciśnięte". Fakt, maskownice przeważnie założone ale i tak młodej nic nie korciło. Dzięki kolumnom podłogowym nie będziesz też musiał "psuć" stereo subem w tym budżecie. Koledzy z forum napewno znajdą odpowiednie kolumny pod Twój gust muzyczny. Przemyśl to. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację zwróć uwagę czy twoja pociecha ma "niezdrowe zainteresowania" np. kuchenką, kontaktami, lodówką itp. i ją te rzeczy korcą, bo jak nie korci, nie ma co się bać. Boisz się o kolumny, czy małą ... ale równie dobrze dziecko może jakimiś nożyczkami, czy zabawką podrapać ci telewizor, amplituner, czy ścianę .
Niemniej podłogówki byłyby lepsze, a głośniki i tak mają wysoko, a na kolumny dzieci się nie rzucają, więc nie wywróci ich na siebie icon_wink.gif Zwłaszcza jak te mają jeszcze jakieś stabilizujące nóżki, podstawkę(cokół).

Co do Boston A26 graja po ciepłej stronie, więc jak dla mnie nieźle zgrywają się z Onkyo, z większych lepszych monitorów np. Dali zensor 3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi koledzy. Niestety oprócz małej demolki występuje u mnie też problem z miejscem na kolumny podłogowe - musiałby by stać na środku pokoju. O ile mi to nie przeszkadza to niestety mojej drugiej połówki nie dam rady do tego przekonać icon_wink.gif Zenosory słuchałem na żywo i grały świetnie, ale są troszkę ponad mój budżet. Poza tym w niektórych kawałkach brakowało im dołu - przynajmniej na mój gust więc i tak musiałbym się wspomagać subem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bostony nie.
Także nie obawiał bym się kolumn podłogowych.
Magnat Quantum 677 mają metalową maskownice. Anty kotową icon_smile.gif dziecinne a i pewnie na teściową dadzą rade icon_smile.gif Taki żart.
Myślę że to lepsze rozwiązanie.
Z Monitorów bez suba bo raczej przy tym bym obstawał: ELAC BS 73, Dali Zensor 3

Zapraszam Cie na odsłuch. Jak masz za daleko wysyłam do Ciebie kolumny jak pasują to zostają jak nie to odsyłasz icon_smile.gif
Kupujesz świadomie.

black friday / tniemy ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...