Skocz do zawartości

czy to zagra marantz nr1606


mroofka

Recommended Posts

jestem w przeddzień zakupu pierwszego zestawu. Raczej mowa o kinie domowym ale nie chcę pozbawić się pewnych możliwości na przyszłość.
po kilku rozmowach i kilku odsłuchach jestem nastawiony na onkyo 656 + zensor 7 set
ale chciałbym spytać co się stanie jeśli:
kupie marantza nr1606 bo akurat mogę kupić w super cenie i:
1 podłącze pod zensor 7 set icon_smile.gif wiem, pytanie czy to zagra 5.1?
2. dokupie do marantza jakiś wzmacniacz i podłacze pod niego fronty - bo jest pre out. Czy to zagra jako kino domowe w 5.1 lub 7.1?
3. zamiast 7 wstawie zensor 3 czy ten marantz uciągnie te kolumny? (wiem na 25m powinny być większe)

Manual maranza jst dość lakoniczny i z niego raczej wynika że tak się nie da choć powinno się dać.Nie ma przynajmniej takiej opcji wprost pokazanej. Jest za to bi-amp....
Pytanie czy ktoś może mi potwierdzić lub zaprzeczyć tej teorii oraz czy takie podłączenie nie spowoduje jakiś rozjazdów miedzy dzwiękiem z frontów przez dodatkowy wzmacniacz względem reszty zestawu?
Jaki wzmacniacz byście polecili do takiego zestawu by spełniał swoją funkcję zarówno w KD i jak w stereo tak ok 2500PLN ?
Oczywista zaletą całości powinien być dużo lepszy dźwięk stereo względem dzwięku z onkyo 656.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Służę pomocą.
1 to amplituner kina domowego więc jak każdy zagra 5.1 takie jest jego zadanie.
2. Tak. Wzmacniacz napędza wówczas fronty a amplituner resztę czyli surroundy i centralny. Amplituner robi także jako procesor czyli rozdziela sygnały do każdej kolumny.
3. Na 25 m zensor 3 beda za małe. Chyba że zależy ci tylko na dźwięku przestrzennym to ujda. Jak na czymś więcej to nie. Przy konfiguracji z zensor 3 nie widzę sensu dokładać do zewnętrznego wzmaka.

Zależy od wzmacniacza jaki kupisz pm6006, nad 356 itp kwoty jaką dysponujesz. Moim zdaniem jako sam amplituner lepiej sprawdzi się onkyo że względu na to że chcesz podłączyć zensory.
Kolejna sprawa jest kupienie dwóch osobnych urządzeń. Amplitunera i wzmaka i przełączanie frontów no na bananach. Wówczas nic nie tracisz a wybór szerszy.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Służę pomocą.
1 to amplituner kina domowego więc jak każdy zagra 5.1 takie jest jego zadanie.
2. Tak. Wzmacniacz napędza wówczas fronty a amplituner resztę czyli surroundy i centralny. Amplituner robi także jako procesor czyli rozdziela sygnały do każdej kolumny.
3. Na 25 m zensor 3 beda za małe. Chyba że zależy ci tylko na dźwięku przestrzennym to ujda. Jak na czymś więcej to nie. Przy konfiguracji z zensor 3 nie widzę sensu dokładać do zewnętrznego wzmaka.

Zależy od wzmacniacza jaki kupisz pm6006, nad 356 itp kwoty jaką dysponujesz. Moim zdaniem jako sam amplituner lepiej sprawdzi się onkyo że względu na to że chcesz podłączyć zensory.
Kolejna sprawa jest kupienie dwóch osobnych urządzeń. Amplitunera i wzmaka i przełączanie frontów no na bananach. Wówczas nic nie tracisz a wybór szerszy.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Dziwne że nie opisali u marantza takiej opcji. zupełnie ją pomineli tak jak by nie chcieli by ktoś z niej korzystał.
Nasuwa to pytanie czy aby na pewno te pre out dla frontów l+p jest niezależne a nie czasem zbiera sumę sygnałów z 5.0...

pm6006 chyba nie ma direct in? więc w konfiguracji bez przekładania kabelków się nie nada?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest pre out który ma podpisane tak jak tu L i R to musi być tylko do frontów. Dawniej było jeszcze wyjście audio rca. Podpisane różnie np. Video out. Wówczas amplituner puszczał tam miks o którym piszesz.

Pm6006 nie ma direct in więc podpial byś go pod klasyczne wejście rca.
Wówczas sterujesz głośnością obydwu urządzeń na raz.
Mówiłem o kwestie przepinania bo wtedy nie trzyma cie wybór amplitunera z pre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli jest pre out który ma podpisane tak jak tu L i R to musi być tylko do frontów. Dawniej było jeszcze wyjście audio rca. Podpisane różnie np. Video out. Wówczas amplituner puszczał tam miks o którym piszesz.

Pm6006 nie ma direct in więc podpial byś go pod klasyczne wejście rca.
Wówczas sterujesz głośnością obydwu urządzeń na raz.
Mówiłem o kwestie przepinania bo wtedy nie trzyma cie wybór amplitunera z pre.



Hej pozwolicie że podepne się pod wątek: Ja właśnie kupiłem NR1607 właśnie ze względu na bardzo dobra cene, i troche (nie wiem czy potrzebnie) zestaw Dali Fazon Mikro + Sub E9F

Chciałem zapytać co myślisz o tych kolumnach bo albo ja nie potrafie ich ustawić :/ albo w odsłuchu w sklepie grały lepiej

PS. Przyjme każdą forme krytyki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałem zapytać co myślisz o tych kolumnach bo albo ja nie potrafie ich ustawić :/ albo w odsłuchu w sklepie grały lepiej

PS. Przyjme każdą forme krytyki icon_wink.gif



w sklepie zawsze gra lepiej...

swoja drogą nie wiedziałem że to taki drogie... zensory 7 set kosztuja ok 4500 (bez sub)

zazdroszcze Ci bo ja ciągle szukam rozwiązania dla siebie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz po necie czy salonach? Bo to olbrzymia różnica.
goolash1980, spokojnie znajdziemy rozwiązanie bo uspakajając Cie to dobry zestaw. Dobrze że wziąłeś z subem E9 a nie tym od kompletu fazon. Połowa sukcesu. Teraz ustawienie.

Jakie masz pomieszczenie?
Jak rozlokowane są kolumienki i sub?
Zrobiłeś kalibracje? Jest lepiej czy gorzej?
Co jest źródłem? Skąd puszczasz filmy?
Czy w muzyce sub gra?

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...