Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Szukam obecnie dac-a (nawiasem mówiąc też słuchawek, ale to temat osobny). Dac miałby być podpięty bezpośrednio do komputera (mini), niestety nie ma w nim wejść na karty rozszerzeń np. muzycznie pci - brak miejsc. Komputer ma oczywiście usb, jakąś kartę muzyczną (niestety jej jakoś jest tragiczna - obecnie podpinam pod słuchawki minijack-rca), hdmi inne nieistotne, system linux ale to pewnie też mało istotne.
Dlatego chciałbym podpiąć dac-a pod usb. Fajnie jakby miał jeszcze jedno wejście na cd chociaż nie wiem czy to ma sens (przełączanie źródła, tj. czy nie będzie pogarszać jakości z cd?). Obecnie słuchając z komputera tej samej płyty zripowanej do flac i cd to szkoda słuchać na komputerze dźwięk jest po prostu gorszy o wiele.
Sprzęt audio zgodnie z tym co pisałem w osobnym wątku: cd Rotel 855, wzmacniacz póki co MAP-105 Advance Acoustic, słuchawki Creative Labs Aurvana Live! icon_sad.gif głośniki ALR Jordan (to najbardziej udane wg mnie).

Osobiście lubię dźwięk chyba jednak nie taki jak to często jest tu określane ciepły, lubię bardziej przestrzenny, raczej wyeksponowane wysokie i średnica niż bas. Wiem że większość ludzi uważa taki dźwięk za niezbyt ok, czy też męczący, ale jakoś taki mi bardziej leży.

Zastanawiałem się nad:
1. Cambridge Audio DacMagic 100 - myślę że może mi się dźwięk z tego podobać bo cyt.: "Kolejny atut to przestrzeń. ... DacMagic 100 nie boi się rozrzucać instrumentów szerzej, dzięki czemu dźwięk dokładniej wypełnia pokój, a prezentacja zyskuje oddech i lotność.
Góra pasma jest zdecydowana; można powiedzieć: bezkompromisowa. Otrzymujemy bardzo dobrą rozdzielczość i zyskujemy pewność, że nie umykają nam detale. Sprawdza się to znakomicie w nagraniach akustycznych, kiedy mamy do czynienia z wyeksponowanymi szarpnięciami strun i pociągnięciami smyczków." - niestety nie ma on wyjścia słuchawkowego icon_sad.gif.
Jeśli jednak warto jego właśnie wybrać to pewnie i z tego wyjścia jestem w stanie zrezygnować tym bardziej że słuchawki te które mam niezbyt mi odpowiadają (inaczej bardzo mi nie odpowiadają - wolę słuchać z głośników chociaż i tu mogłoby być inaczej),
2. Padała propozycja nostromo 3h - niestety niedostępnym, a 5h to już kolejne ileśtam złotych, a budżet i tak naciągam (w sumie to myślałem o kwocie 500 ale cóż 600 kilka zł też ostatecznie wydam)
DAC Nostromo X2H - brak usb
3. Padła też propozycja dac-ów tzw. modyfikacja Beresforda - trochę nie wiem o co chodzi i czego szukać?

Dac-i raczej biorę pod uwagę nowe.

Czy możecie coś innego polecić? lub utwierdzić w przekonaniu co do wyboru 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

...lubię bardziej przestrzenny, raczej wyeksponowane wysokie i średnica niż bas.



Z mojej strony również CA Dac Magic 100, całkiem ładnie "komponuje" się on z Twoimi wymaganiami. Na początku kosztował on faktycznie 1400 zł , ale czy był warty takiej ceny? Moim zdaniem nie (ale to podobnie jak z większością takich urządzeń). Za to obecna cena za jaką można kupić ten Dac to już bardzo dobra relacja co do jakości. Do tego nowy i na gwarancji.

Nostromo 5h jak najbardziej - bardzo dobry dac, szczególnie z dedykowanym zasilaczem Nostromo 12 V, ale to trochę inna prezentacja dźwięku niż oczekujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób obeznanych z CA Dac Magic 100.
Jak się on zachowuje z plikami 176,4kHz. Dokładnie chodzi mi o DSD przycięte przez PCM ?
Jaki incoming sample rate jest wskazywany na froncie ?

Od siebie mogę dodać, że z niewielkim modem można z tego daca wyciągnąć znacznie więcej.
Więc jeśli cena/jakość jest tak korzystna jak koledzy piszą to tylko brać.
W sumie sam się skłaniam ku temu DACowi od jakiegoś czasu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i stało się, Mikołaj przyniósł mi CA Dac Magic 100 icon_smile.gif
Gra no już u mnie kilka dni non stop więc mogę napisać kilka słów ?
660 zł za tego DACa to przyzwoita cena, ale muszę przyznać że więcej bym za niego nie dał, a już na pewno nie 1400zł.
Spodziewałem się po tym DACu trochę więcej, przynajmniej większego skoku jakościowego po moim poprzednim DACu E-MU 0204.
Jednak widziałem co Dac Magic 100 ma w środku i wiem, że przy odpowiednich zmianach można wyciągnąć z niego dużo więcej niż daje fabryka, dlatego się na niego zdecydowałem.
Rączki mnie już świerzbią żeby zacząć w nim grzebać, ale dam mu pograć jeszcze ze 2 tyg żeby się dobrze "wygrzał" i żebym się przyzwyczaił do fabrycznego brzmienia.
Tak więc już niedługo będzie mod CA Dac Magic 100 icon_biggrin.gif

PS
"Grube" pliki trzeba niestety przycinać do 88,2kHz, bo dla 176,4kHz DAC zwraca błąd, ale da się z tym żyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki znowu błąd? Ustawiłeś go na USB 2.0 żeby obsługiwał do 192 khz? Jak nie to masz USB 1,0 i sampluje tylko do 96 khz.
Ściągasz sterowniki 3.26 od Cambridge Audio + ustawiasz ASIO: CA USBAudio ASIO Driver w swoim odtwarzaczu komputerowym.
Jak korzystasz w PC z DirectSound lub WASAPI to straszna mizeria w dźwięku.
Ja słucham na nim utworów w jakości 24bit/192 khz i jest bajka. Nigdy żadnego błędu. Ale musisz widzieić że na DAC dioda 192 się świeci.
Jak ustawić USB 2.0 masz w podręczniku , bo sam się nie przestawi nigdy.
Druga sprawa to kabel USB A-B. Ten od producenta na śmietnik. Polecam Wireworld Ultraviolet do niego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja, pominąłem kwestię 192 kHz pisząc o "grubych" plikach.
Chodziło mi głównie o downsampling SACD, czyli 352,8 -> 176,4 kHz, bo stanowią sporą część mojej biblioteki.
Miałem nadzieję że Dac Magic 100 ogarnie 176,4 kHz, jednak nie dał rady i trzeba ograniczać sampling do 88,2 kHz.
Trochę szkoda, ale nie jest źle ...
Pliki 192 kHz obsługuje oczywiście bez problemu.
Co do konfiguracji DACa to była pierwsza rzecz, którą zrobiłem i korzystam z ASIO.
Moje okablowanie to WireWorld Ultraviolet 7 i WireWorld Solstice 7, tak wiec bidy w tej kwestii nie ma, a przewód dostarczony z DACkiem nawet nie sprawdzałem, bo wiem czego się mogę po nim spodziewać icon_wink.gif

Celdur a masz może jakieś doświadczenia z zastosowaniem lepszego zasilacza do tego DACa, czy korzystasz z dostarczonego w zestawie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to TOMANEK jest przyzwoitym zasilaczem i cena 600zł wcale nie jest mocno wygórowana.
Ja znowu potrzebowałbym 2 takie zasilacze , bo mam jeszcze ASUSa Xonara STU w zestawie słuchawkowym, a jak się bawić to konkretnie.
Oceniłem że przy "odrobinie" pracy w cenie 600-700zł powinienem być w stanie zrobić 2 zasilacze o podobnych parametrach.
Poza tym Celdur zanim zaczniesz inwestować w zasilacze to pomyśl o wymianie opamp-ów i tych Fujicon-owych kondensatorów w torze sygnału, bo one dosłownie mordują dźwięk.
Na dniach biorę się za modyfikację mojego DACa, bo jestem z niego średnio zadowolony, ale w sumie dużo więcej się po nim nie spodziewałem, bo wiedziałem co ma w środku.
Słychać że ma potencjał, ale przez niektóre zabiegi skutecznie podcięto mu skrzydła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...