Skocz do zawartości

Jakie monitory do BC acoustique ex-202


Gargamel

Recommended Posts

Witam, Poszukuję monitorów do mojego wzmacniacza bc acoustique ex-202, kolumny podłogowe niestety odpadają ze względu na brak miejsca. Monitorki będą grały w pomieszczeniu 24M, Preferowana gatunki muzyczne to po trochu wszystkiego coś dla mnie i dla żony tzn hip , r&b, house, pop, muzyka filmowa/symfoniczna. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to +/- 1000zł. Póki co pozytywnie czytałem o MA BX2, bardzo bym prosił o inne konkretne propozycje które mógłbym odsłuchać z moim wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę konfigurację systemu, wielkość pomieszczenia odsłuchowego (duże jak na monitorki) oraz założony budżet, zdecydowanie polecałbym posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor. To kolumny, które w połączeniu z Twoim wzmacniaczem zaoferują równe, dynamiczne i uniwersalne brzmienie. Jest to mocny monitor, będzie także w stanie prawidłowo nagłośnić Twój salon.
Jako alternatywa spójrz jeszcze proszę na zestaw Klipsch R-15M. Klipsch co prawda gra skrajami pasma, jednak w połączeniu z integrą BC Acoustique, uzyskasz pełny dźwięk. Będzie to jednak brzmienie bardzo otwarte, dynamiczne z lekko wyeksponowanymi skrajami pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wczoraj zabrałem swój wzmacniacz na mała wycieczkę do kolegi który ma monitorki BX2 jednak troszkę mniejsze pomieszenie, a później do sklepu posłuchałem w/w Pylon Audio Pearl Monitor i jakieś JBL które w ogóle nie przypadły mi do gustu. z pozostałych bardziej odpowiadały mi bx2 tylko teraz nie wiem czy wpływ na to miało pomieszczenia mniejsze niż pomieszczenie odsłuchowe czy inne elementy. Klipsch'ow niestety nie udało mi się jeszcze odsłuchać. Znalazłem jeszcze takie Polk Audio Tsx 220B troche naruszyłbym budzet ale uznałem że i tak kolumny weżme na raty także jakoś to zniose:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Słuszna decyzja pisałem pod kątem żebyś odsluchal. Nie są złe. Czy ci podejda nie wiem.
Każde to kolumny o tak różnym brzmieniu, że już dobrze by było jakbyś co kolwiek odsluchal. I wtedy powiedział co i jak.
Polki, monitor audio, magnat, indiana line , elac niszczą się w cenie a każde gra inaczej. Więc różnie bywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...