Skocz do zawartości

podłączenie kina i tv - problem...


sesek

Recommended Posts

witam mam taki problem. Posiada kino domowe Yamaha Orion 160 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio Odyssey X100B, posiadam także telewizor Samsung LED UE37D5500 I tu moja prosba: mogłby mi ktos wytlumaczyc jak to wszystko razem podlaczyc? ps: posiadam kable HDMI, jeden coaxial i jeden optyczny. Szukam jakiego najbardziej funkcjonalnego podlaczenia. Z góry dziekuje za wszelka pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przecież tu nie ma 100 urządzeń i wariacji na temat, instrukcja yamahy powiina zawierać opis. Telewizor 5500 nie ma kanału zwrotnego(arc) w hdmi, a dvd ma tylko wyjście hdmi, więc to determinuje niewiele opcji.
Np taka. Z DVD out hdmi do in amplitunera, a z niego out'em hdmi do tv . Jeśli chcesz nagłośnić audycje telewizyjne, gry które oglądasz na tv wypuszczasz kabel optyczny z tv do optical in w amplitunerze. Inne zewnętrzne urządzenia pod "in" w amplitunerze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie dalo. Uaktywanienie dzwieku po HDMI w DVD daje tylko to, ze dzwiek idzie przez TV a nie przez amplituner. Gdzies czytalem, ze moj AV nie obsluguje dzwieku po HDMI. A czy np takie podlaczenie:
DVD przez HDMI do TV
AV przez HDMI do TV a dzwiek przez optyk
bedzie dobrym rozwiazniem?


Sprawdzilem to podlaczenie i jednak nie jest to zbyt dobre rozwiazanie. Doszedlem do wniosku, ze najlepiej bedzie zastosować kabel COAXIAL z DVD do AV bo jednak wychodzi na to ze moj AV nie obsluguje dzwieku po HDMI. Chyba, ze istnieje jeszcze jakas inna molizwosc podlaczenia aby uzyskac lepsza jakosc dzwieku od mojego zastosowania? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdzies czytalem, ze moj AV nie obsluguje dzwieku po HDMI.


Tak napisali w instrukcji ? Dziwne .

Cytat

A czy np takie podlaczenie:
DVD przez HDMI do TV
AV przez HDMI do TV a dzwiek przez optyk


Nie wiem co masz na myśli pisząc AV przez hdmi do tv, bo wcześniej napisałeś dvd przez hdmi do tv ?
Jednak nie jestem przekonany, czy telewizor na wyjściu optycznym będzie przesyłał dźwięk 5.1, raczej obstawiam że nie .
Wracając do pierwszego zdania, poczytaj koniecznie instrukcje , bo kabel hdmi ma założenie przesyłania pełnego sygnału cyfrowego i obrazu deep colour, teraz też w 3D i 2 K wiec najlepiej jak by był w wersji hdmi 1.4 b, więc albo walnięty kabel, albo ustawienia w menu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka kabli HDMI i na kazdym to samo. w ustawieniach DVD ustawilem zeby puszczal dzwiek po HDMI ale to nic nie zmienia. A jest jakas mozliwosc podlaczenia i ustawienia AV i TV tak aby po wlaczeniu AV dziwek szedl tylko przez niego a nie tez przez TV? (bo za kazdym razem po wlaczeniu AV musze wyciszac dzwiek w TV)


wyczytałem własnie w instrukcji AV, ze jednak nie da sie puscic dzwieku przez HDMI, dlatego dalem COAXIAL z DVD do AV.
I całosc wyglada nastepujaco:
DVD out do AV in przez HDMI (dzwiek przez COAXIAL)
AV out do TV in przez HDMI
i optykiem z AV do TV
innego rozwiazania nie znalalzem. Niestety dalej musze wyciszac dzwiek w TV jezeli chce puszac dzwiek przez AV. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, pomóżcie i mi icon_smile.gif Podłączyłem wszysko fajnie do denona avr-x1000 i problem mam z dźwiękiem dla funckji smart w TV. Wygląda to tak:
- dekoder Vectra do ampli kablem hdmi.
- xbox 360 kablem hdmi do ampli.
- z ampli hdmi do TV (LG LED 42) do wejścia ARC MONITOR.

Wszystko ładnie śmiga na głośnikach ale jak wchodzę na youtube przez TV to dźwięk mam z TV. Czy potrzeba jakiegoś połączenia jeszcze z tv do ampli? Czy nie powinien wystarczyć ten kabel hdmi? Może powinienem dodać jakiś kabel optyczny?
I jeszcze jedno pytanko. Czy wskazane jest, żeby np. rano wyłączać całą listwę czy jednak zostawiać wszystko w trybie standby? Chodzi mi o bezpieczeństwo odnośnie jakiegoś zwarcia, pożaru etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze skoro inetrnet jest podpięty pod LG i LG ma funkcje Audio Return Chanel ( wpisałeś ARC) to sprawdź które hdmi w denonie to obsługuje, może w menu aktywować i kolejna sprawa kabel odpowiedni kabel HDMI coś typu 1.4b, obsługujący nowe technologie i sygnał pełnej przepustowości ( starsze wersje1.2 , 1.3 itd niekoniecznie ) Jeśli to nie pomoże zawsze można na szybko puścić kabelek optyczny z tv do amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się ze skoro inetrnet jest podpięty pod LG i LG ma funkcje Audio Return Chanel ( wpisałeś ARC) to sprawdź które hdmi w denonie to obsługuje, może w menu aktywować i kolejna sprawa kabel odpowiedni kabel HDMI coś typu 1.4b, obsługujący nowe technologie i sygnał pełnej przepustowości ( starsze wersje1.2 , 1.3 itd niekoniecznie ) Jeśli to nie pomoże zawsze można na szybko puścić kabelek optyczny z tv do amplitunera.



Niestety nie jest tak prosto.... Wlaczylem simplink w tv, wlaczylem sterowanie przez hdmi w ampli, podlaczylem do odpowiednich gniazd i dalej nie ma glosu z youtube. Sprawdzilem na 3 kablach.... Cos jeszcze moze byc przyczyna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...