Skocz do zawartości

Sprzęt na początek - multifunkcjonalny


mikeman

Recommended Posts

Witam,
mój pierwszy post i od razu wiele osób mnie znienawidzi, bo pytanie jest tak banalne i bezsensowne w oczach fachowców, że nie warto nawet ścierać klawiatury... Może jednak ktoś się zlituje:

1. Po pierwsze wiem, że prawdziwa muzyka to muzyka stereo i to pewnie nie tańsza niż 3-4 tys zł.
2. Po drugie wiem, że jeśli coś ma być do wszystkiego, to jest do niczego, ale:
3. Nie mam w domu niczego co gra poza laptopowymi głośnikami, a chciałbym żeby dostać przynajmniej *namiastkę* czegoś co nazywa się muzyką.
4. Niestety z racji ograniczenia budżetowego potrzebuję coś trochę bardziej uniwersalnego: chciałbym mieć radio, ale także możliwość odtwarzania bezprzewodowego (mam NASA w domu) - czyli WIFI+ Bluetooth. Ewentualnie móc podłączyć głośniki i tv żeby mieć kino. Mogę w tym celu kupić jakąś "wieżę" i to też rozważam, ale może lepiej kupić amplituner z wifi i dokupić do tego jakieś kolumny, a może jeszcze coś innego?

Jeśli chodzi o ograniczenie budżetowe, to chciałbym się zamknąć w 1500 zł, ale jeśli amplituner ma tyle kosztować i być zdecydowanie lepszy niż jakaś mikrowieża, to wydam tyle na sam amplituner i dokupie jakieś niedrugie kolumny stereo, a później zmienię.

Zastanawiam się, bo dostępne są amplitunery Onkyo TX-NR626 za około 1300-1500zł, albo alternatywnie Onkyo CS-265DAB za 800 zł (ale bez WIFI icon_sad.gif)

Co myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście będziesz podłączał 5 kolumn i subwoofer?
Wspomniałeś o 2 kolumnach, a czy dokupisz potem kolejne 3 oraz subwoofer?

Bo może jednak wystarczy Ci lepsza jakość i 2 kolumny, a dzięki temu kupisz w tej samej cenie lepszy sprzęt o podobnej funkcjonalności (z siecią, obsługą komunikacji bezprzewodowej, DACem oraz wyjściem na subwoofer).

Napisałeś o kwocie 1500zł - to ma być na sam amplituner, czy z kolumnami?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli kupiłbym takiego Onkyo za 1500 zł, to pewnie narazie tylko dwie, ale później być może dokupiłbym resztę. To że teraz wystarczą mi dwie kolumny - tego jestem pewien, tylko myślę po prostu o tym, aby jak najlepiej wydać takie pieniądze. Nie udało mi się znaleźć sprzetu z wifi i innymi funkcjami sieciowymi, a który nie jest amplitunerem, ale być może szukałem nie tu, gdzie trzeba.

Bardzo chciałbym zamknąć się mniej więcej w kwocie 1500 zł w całości, ale jeśli taki Onkyo byłby przyszłościowy, to rozważałem kupienie go i ewentualnie polowanie na jakieś kolumny na początek za max 500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od pieniędzy ważne jest mądre dobranie, tak więc wydanie 3 tys względem 1500zł niczego nie gwarantuje.
Zetknąłem się z amplitunerami kinowymi które mimo ceny 3-3,5 tys grały gorzej w muzyce od wzmacniaczy 3 krotnie tańszych, a zJak masz podpięte pod TV ps4, dvd, jakiś inny odtwarzacz to "całe audio" z tych urządzeń wychodzi przez wyjście Audio optical OUT.
Tak więc DAC typu Fiio D3 ( z optyka ma 2 RCA) załatwia sprawę.
Pewnie jeszcze jakaś tania przejściówka typu 2rca na wejście do mini jacka- do tych głośników pewnie komputerowych. by zmienić ustawienia np. bas treble, trzeba było wchodzić głęboko w menu, czasami ekranowe;)

Napisz może jaki masz duży salon, bo mikro-wieża to spory kompromis nawet w małym pokoiku i często wymaga wymiany kolumn na markowe.

Mam pytanie skoro amplituner ma radio www i odtwarza pliki z dysku, pendriva do czego musisz mieć blototh ?
Bywają dobre modele ampli stereo sieciowych bez bth, widziałem Yamaha rn 500 za 1100zł , do tego kolumny lub większe monitory i już
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Onkyo 8130 i yamaha rn 500 to takie wyposażeniowe odpowiedniki. Potem są topowe pod względem wyposażenia i brzmienia wersje tx 8150 i RN 602.

Najwcześniej pojawiła się na rynku wersja RN 500 więc i bywa używana na aukcjach po 1100zł , można dokupić i dopasować nawet nie firmowy moduł wifi .
O tych urządzeniach sporo masz opisów w sieci .

PS. Jak odpisujesz to wciskaj "guzik odpowiedz " ale ten niższy, a nie ten bezpośrednio pod czyimś postem, bo go bez sensu cytujesz;)
Zresztą jak już się pomylisz , wciśniesz i zacytujesz to zaznacz i skasuj skopiowany tekst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Piszesz być może dołożę resztę kolumn do kina czyli.... Nie dolozysz icon_smile.gif
Więc lepiej idź w kierunku stereo. Pamiętasz je do takiego 8130 czy rn500 możesz dokupić Access point. Koszt pewnie koło 100 zł i już masz Wi-Fi. Nie trzeba do kupować modułu. Jak wolisz.
Jednak do pomieszczenia 25 poszukał bym podlogowych kolumn. A tu może być nieco ciężko w cenie 500 zł, żeby znaleźć coś fajnego. Dozbieraj do 1000 i wybór już jest. Uważam że połowiczne rozwiązanie ( później zamienię) nie jest oplacalne. Po prostu.

Pozostajemy do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podlogowych kolumn. A tu może być nieco ciężko w cenie 500 zł, żeby znaleźć coś fajnego. Dozbieraj do 1000 i wybór już jest.



Zgadza się . Bez sensu, lub z mizernym skutkiem będzie grał taki w sumie niezły amplituner stereo podłączony do jakiś no-nemów, czy też prawie typu prism, m-audio , jakiś starych frontów z taniego kina domowego marki sony, czy pioneer.
Planując wzmacniacz, amplituner sieciowy za np. 1500-2300 zł poniżej pewnego poziomu - klasy kolumn schodzić jest szkoda, bo w kolumnach tkwi spory potencjał.
Przyjęło się mówić że na kolumny można przeznaczyć sporo więcej niż na wzmacniacz i cd, bo lepiej przełoży się to na brzmienie.
Inaczej potem można usłyszeć narzekania, że ktoś nabył polecany wzmacniacz, czy amplituner, a potem kupił na szybko "piękne, duże kolumny" za 500zł bo po co płacić więcej jak się nie jest melomanem i teraz to nie gra i dlaczego mi ktoś wcisnął zły amplituner, wzmacniacz. Niestety gra całosć systemu, a głownie wzmacniacz i kolumny.
Lepiej odczekać i dołożyć do lepszych kolumn, bo kupno podłogowych za 500zł to umoczona kasa, a za 900-1200 zł kupisz spokojnie używane przyzwoite podłogówki, które jakiś czas temu były po np. 2000-2700 zł. Takie będą już na jakimś poziomie i nie będą zbyt ograniczać amplitunera, oczywiście też trzeba dobrać odpowiednia markę do marki i stylu piecyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczające to trochę nietrafione określenie, bo w porównaniu do wielu np. amplitunerów kinowych są od nich sporo lepsze, wydajniejsze itd.

Co do kolumn, to poważniejsza sprawa, na razie wiemy że podłogowe bo salon spory, ale potem bo dobiera się je do gustu muzycznego, jakiś oczekiwań i amplitunera/wzmacniacza, a o tym nic nie wiadomo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj będzie ciężko, zwłaszcza Wam. Ciężko będzie doradzić komuś, kto nie wie czego szuka. Problem jest taki,że nie jestem audiofilem i nie mam ulubionej muzyki- słucham praktycznie wszystkiego. Czasem muzykę klasyczną, czasem rock, jakieś popy, trochę radia czyli wszystkiego po trochu. Wydaje mi się więc, że szukam czegoś co będzie zgrywało sie z yamahą lub onkyo ( skłaniam się ku onkyo,ale zobaczymy co mi się uda upolować) i będzie po prostu w miarę neutralne i szczegółowe. Rozumiem, że taki zestaw ma po prostu przekazywać głębie i szczegóły, których nie daje nic konsumencko-marketowego.
Myślę, że znajdę około 1000zł, choć wiadomo że fajnie byłoby zapłacić 700 niż 1200 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przepraszam za post pod postem. Kupiłęm te missiony - grają naprawdę ładnie, ale niestety zajmują za dużo miejsca. Możecie zaproponować coś co byłoby trochę mniejsze? Nie muszą być małe, ale przydałoby się kilka/kilkanaście cm niższe i mniej grube. Narazie u mnie zostają, ale jak coś zaproponujecie i sobie kupię, to te będą na sprzedaż.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia przyzwyczajenia i wyglądu, ale ustawienia ich tak, aby wydobyły to, na co je stać. Decyzja że je sprzedaje zapadła. Przejrzałem portale i poniżej spis tego, co w podobnym budżecie mogę dostać. Podpowiecie co brać?
Dali: 505, 104, 350, 606, Concept 6, 450
Tannoy: M3, R3, V4, Eyris 2
Mission: m33i, m34i
JBL: E60, LX70
Jamo: prestige 700, E850
Magnat: Motion 144 144, Supreme 2002, Vector 77
Tangent Clarity 8
Wharfedale AM20.5
Eltax Liberty 11+

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Panowie, kupione Dali 450. Jestem z nich zadowolony i chciałbym podłączyć je aby móc odtarzać z nich (incydentalnie, nie zawsze) dźwięk z TV. Kupiłem kable RCA i podłączyłem TV z Onkyo TX-8150 jednak po wybraniu odpowiedniej opcji z amplitunera, z kolumn nie dochodzi żaden dźwięk (źródłem wyświetlanym na TV jest bądź dekoder polsatu, bądź Xbox one oba podłączone przez HDMI). Wyczytałem, że to możę być przez to że po HDMI idzie sygnał cyfrowy, więc TV może nie modyfikować sygnału dźwięku i podaje także cyfrowy, ale po zakupie i podłączeniu TV-tuner przewodu optycznego sytuacja się powtórzyła.

Schemat podłączenia jest następujący:

Możecie podpowiedzieć jak mam podłączyć amplituner, żeby dźwięk z tv był (wtedy, kiedy chcę, a nie zawsze) odtwarzany na kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA pomiędzy Panasonic a Onkyo Ci są do niczego nie potrzebne. Sam kabel optyczny wystarczy.
Na amplitunerze musisz wybrać źródło TV tyle. O ile model 600 panasonica nie ma jakiś specjalnych ostawień w porównaniu do innych Panasoniców to na nim nie musisz nic robić.

Jesli nie gra to albo źle przyporządkowane jest źródło na Onkyo albo kabel walnięty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...