Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz / dac do zestawu Azur650c + Canton 502


Michał92

Recommended Posts

Witam, jestem świeży na forum i pierwszy mój post kieruje do starszych kolegów z pytaniem co będzie lepsze lub o pomoc w dobrze Odtwarzacza cd Lub dac do wzmacniacza CA Azur 650c i monitorów 502 chrono.
Chciałem kupić do pokoju 19m2 kolumny do 1tyś zł i jakiś wzmacniacz pokroju pioneera a450r.
Jednak upolowałem okazję i kupiłem Kolumny Canton Chrono 502 za 1400 zł (wystawowe) ... Porównywałem z MA Bronze, Indiana Tesi, Cabasse, Castle Knight 2 itp w podobnej cenie i po 2 godzinnym odsłuchu na wzmaku pionka wybór padł na Cantony.
Następnie miałem kupić wzmacniacz Pioneera bo na takim robiliśmy odsłuch tych monitorów (wzmaczniacz kolegi) jednak udało mi się nabyć Azura 650c za taką samą kwotę 650zł więc myślę że dobra cena i sprzęt nowszy.
Wzmacniacz do mnie jeszcze nie doszedł więc nie wiem jak będą grały teraz te kolumny przy tym piecu ale szukam już jakiegoś dobrego odtwarzacza CD z Dac. lub odtwarzacz i osobny dac.
Początkowo miałem na wszystko max 1500 zł jednak w miare jedzenia apetyt rośnie . Wydałem już dużo za dużo gotówki niż zakładałem wcześniej . doszły do tego kable melodika głosnikowe oraz 0.5 rca do podłączenia no właśnie czego.

Myślałem kupić cd Marantz 6000 lub 52 jako odtwarzacz cd i do tego dac magic 100 Ca aby mieć możliwość słuchania dobrej muzyki z PC i używać też tego Ca jako daca do odtwarzacza i mógłbym sobie wtedy przełączać źródło a wszystko i tak szło by przez zewnętrzny dac dobrze myślę ? jeśni nie to mnie poprawcie .
Niby najtańsza z opcji ale dochodzi zasilacz do Ca dacmagic i dobre kable usb audio i już mamy trochę więcej sosu.
Myślałem też o denonie 720ae , czy będzie on dobry jako odtwarzacz i czy pliki puszczane na nim przez usb będą dobrej jakości ?
Kolejny odtwarzacz który mi się podoba do onkyo 7030c ale to tylko odtwarzacz no i przydał by się też tutaj dac do plików z PC
To tak jeśli byśmy oscylowali do 1000pln ...

... a może lepiej już dołożyć trochę $$ i kupić coś typu pioneer n50a lub odtwarzacz CD i Sound Magic Cambridge Audio lub xonaxa asusa . wtedy już licząc oczywiście urzywany sprzęt budżet jaki musiał bym przeznaczyć to około 2tyś.

Pytanie moje brzmi Co byście mi polecili/doradzili. wiadomo że wolał bym wydać jak najmniej i mieć relatywnie jak najlepszy dźwięk. + i - każdego z tych rozwiązań czy nie blokuje mnie w tym momencie wzmacniacz głośniki czy wgl odczuje różnice w dźwięku i co wy byście zrobili na moim miejscu mając do wydania (najlepiej) 1000zł ... a jeśli więcej będzie przemawiać za xonaxem lub sm dołożyć i kupić coś lepszego ...

Interesuje mnie tylko żeby sprzęt miał z frontu szczotkowane czarne lub ciemno szare aluminium żeby wszystko jakoś się też w miarę zgrywało ze sobą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Początkowo zrobiłeś mądrze odsłuchując kolumny i wybierając najbardziej Tobie pasujące.
Choć lepiej zrobiłbyś kupując sprzęt używany, ale czytając Twój post mam wrażenie, ze bardziej zależy Ci na funkcjonalności, może na gadżetach niż na dobrej jakości dźwięku, co powinno być podstawą takiego wyboru.
Bo jak wiadomo używany sprzęt w podobnej cenie ma szansę zagrać o umowną klasę lepiej.

A później zrobiłeś niemądrze (chyba, jeśli bez wiedzy jak gra Azur) kupując w ciemno wzmacniacz CA.
Dobra cena i nowszy element, to nie zawsze jest pozytyw.
Szczególnie jeśli niestary sprzęt kosztuje tanio, to coś jest na rzeczy. Często to, że nie najlepiej gra.
I teraz nie wiadomo, czy w połączeniu z Twoimi kolumnami zagra dobrze jak dla Ciebie, czy nie do przyjęcia.
Dlatego pytanie jaki CD albo DAC, powinno paść po odsłuchu kolumn i wzmacniacza. Bo być może coś trzeba będzie dopracować w dźwięku, coś uwypuklić albo zamaskować, złagodzić.

W kwestiach funkcjonalności, co kupić (CD czy DAC) powinieneś sam sobie na to odpowiedzieć. Co wolisz, co Ci bardziej potrzebne.
Jeśli masz sporo płyt CD, to raczej odtwarzacz. A jak mało, to dobry DAC i jakiś niedrogi używany odtwarzacz CD.

Oczywiście kolumny i wzmacniacz to podstawa. Jeśli Cantony wygrały z całkiem niezłymi kolumnami, to znaczy, że są dobre.
Na pewno dla Ciebie. A to najważniejsze.
Ale rzecz jasna zawsze można lepiej. Ja bym na razie posłuchał na tym co kupiłeś. A później stopniowo wymieniał elementy na lepsze. Będziesz wówczas bardziej wiedział czego chcesz. Świadomiej podejmiesz decyzję co kupić.

I na koniec. Jeśli podczas pisania podkreśla Ci jakiś wyraz, to oznacza, że może być źle napisany. Spróbuj poprawić, napisać inaczej albo sprawdzić w słowniku. Staranność wypowiedzi jest oznaką szacunku dla czytających. A my tu na forum o to dbamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem też o denonie 720ae , czy będzie on dobry jako odtwarzacz i czy pliki puszczane na nim przez usb będą dobrej jakości ?


Zależy jakie te pliki masz Jak masz same dobre flacki to musisz kupić odtwarzacz sieciowy Pioneer n30,50, Denon dnp 720,730
. Natomiast jak masz więcej mp3, ale tych też dobrych czyli 320kb/sek, to Denon dcd720 jest bardzo dobry ( odtwarzacze CDflaków nie odtwarzają, bo ludzie kupowaliby mniej sieciowych odtwarzaczy).
denon dcd 720 dobrze gra jako odtwarzacz srebrnych krążków ( dość szeroka scena i lekkie ocieplenie dołu, co przy CA raczej się Ci przyda), natomiast obsługa plików mp2/320 jest bardzo dobra- nazwy płyt(katalogów) , tytuły utworów ich szukanie są bardzo dobre, błyskawiczne i graj a tez dobrze. Porównywalny użytecznością do niego jest Marantz cd 6005, potem mniej ergonomiczna w obsługiwanych plikach yamaha cd-s300/700.
Yamaha cd-s 300 gra precyzyjnie i twardo, trochę jak pioneer pd30, model droższy cd-s700 nieco cieplej..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą kolekcję płyt w zasadzie zerową. postanowiłem kupić odtwarzacz cd bo zamierzam kupić kilka rockowych krążków, które to albumy często męczę na swoich mp3, tyle że chciałbym słuchać teraz muzyki w dużo lepszej jakości niż z pc a wiadomo że płyta to płyta.

W temacie ruszyło się tyle, że postanowiłem zakupić odtwarzacz Marantz cd6000 , po opiniach na temat tego odtwarzacza i wyglądzie który mnie urzekł nie miał zbytniej konkurencji . pytanie tylko jak ma się ten 1bit do nowszych odtwarzaczy 24bitpwych ?. Wiadomo że bliżej mu będzie do analogowego grania mam nadzieje, że na początku następnego tygodnia będę już mógł coś więcej na ten temat powiedzieć .

Pozostała tylko kwestia wyboru dac-a. Wiem że teraz, przydało by się najpierw posłuchać zestawu a potem wybrać daca który nadał by odpowiednie brzmienie.
Jednak czysto teoretycznie zapytam który z podanych przeze mnie daców byście proponowali do takiego zestawu.

Z tego co wyczytałem w internecie , testy / opinie ludzi warto zwrócić uwagę na takie modele jak:
do 1tyś. zł
smsl sanskrid sl6
CA dac magic100 (chodź tu zdania są podzielone)
musical fidelity v dac 2 (używany)
Powyżej 1 tyś .
aune x1s (mój faworyt)
musical fidelity v90
xonar stu (Używany)
xonar essence one (Używany)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do takiego zestawienia potrzebujesz stosunkowo ciepłe źródło.
Co do DACa to CA nie bardzo podejdzie tutaj mimo że faktycznie ma rewelacyjną cenę obecnie.
Musical Fidelity Vdac byłby dobry rozwiązaniem, tyle że z używanych DACów dostaniesz ARCAMA rDAC a bedzie on lepszy.
To DAC porkoju M1DAC od Musicala. Ewentualnie tego możesz jeszcze poszukać.

Co do CD to podobnie. Ociepl nieco brzmienie bo będzie momentami zbyt detaliczne i szczegółowe.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to zabrzmi śmiesznie może dla niektórych nie ale ten arcam gdyby był w wersji czarnej to nie było by problemu , ale u mnie będzie on stał pośród czarnego sprzętu audio i nie widzi mi się postawić tam na widoku takie białe pudełko . To oczywiste że chodzi tutaj w głównej mierze o dźwięk i nie twierdzę że nie jest on spośród nich wszystkich pod tym względem najlepszy, ale gdyby ford ka miał wyposażenie s-klasy to trochę przypał nim wyjechać na miasto i wybrał bym bmw serii 5...
dobra wiem z dupy to porównanie icon_biggrin.gif

powiedzcie mi z tych co podałem . jak się ma sanskrid do v dac do aune x1s2?
porównanie tych 3 daców.

chwile potem kolejne ... jak do nich mają się z kolei modele firmy asus czy rzeczywiście płaci się za jakość dzwięku czy tylko za firmę i design ... duży plus na pewno wzmacniacz słuchawkowy co mi akurat bardzo pasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...