Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD Advance Acoustic X-CD5


hyde

Recommended Posts

Cytat

Tego typu opis znajdziesz w instrukcji więc to żaden problem.
Jaki sprzęt do tego? Ile masz na CD? Co chcesz uzyskać poprawić?




Miło mi ze odpisałes. Poza Toba to mało kto tu udziela odpowiedzi NOWYM uzytkownikom. A NOWY wcale nie znaczy gorszy, choc takie mam wrazenie.
Plyt mam sporo. Napewno nie 25 szt, a ok 500 , poza tym sporo CD-R w tym orginalnych i unikatowych limitowanych, wiec kupujac CD chcialby wiedziec
czy beda one dzialac, czy nosnik CD-R nie bedzie sie slizgal i wieszal w odtwarzaczu. Nie zam kompletnie tego francuskiego producenta AA a zalezy mi na trwalosci sprzetu i wygladzie. Z czym ma to grac ? Liczylem ze ktos cos tu doradzi indywidualnie. Zakup planuje okolo polowy marca , a przymierzam sie do niego dlugo, duzo czytajac. Pewnie bedzie to "słynne" Onkyo Tx 8150. Jak to zagra ? Czym to polączyc najrozsadniej? Optycznie ?

BTW jaki bys polecał CD do 2500 zl. Kryterium ma byc trwalosc , jakosc, wyglad i niezawodnosc i czytanie CD-R równiez z mp3 + FLAC:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu ci zanzcazam że żaden odtwarzacz nie będzie czytał plików flac.
CD-R czy mp3 tak ale nie flac. Chyba że z USB.
Polecam bym tańszego marantza cd6006 ale tu jest problem z flacami po USB.
Bardzo trwałe urządzenia robi Onkyo, rotel, Yamaha.
Możesz poszukać w tej gamie.

Moge też sprawdzić czy konkretny model który wybierzesz spełnia twoje oczekiwania pod kątem formatów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To od razu ci zanzcazam że żaden odtwarzacz nie będzie czytał plików flac.
CD-R czy mp3 tak ale nie flac. Chyba że z USB.
Polecam bym tańszego marantza cd6006 ale tu jest problem z flacami po USB.
Bardzo trwałe urządzenia robi Onkyo, rotel, Yamaha.
Możesz poszukać w tej gamie.

Moge też sprawdzić czy konkretny model który wybierzesz spełnia twoje oczekiwania pod kątem formatów.



Dzieki za porady. Do Onkyo to chyba najlepiej Onkyo icon_smile.gif Marantz pieknie wyglada ale i cena tez jest spora i nie wsz
ystkie maja usb. Rotel - słyszałem , ale kiepski wybor no i cena .

Planuje kupic BR Onkyo BD 353 na razie,tymczasowo, bo i tak planuje kupno odtwarzacza formatów wideo. W dalszych planach chcialbym jednak miec "prawdziwe" CD.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro planujesz np onkyo 8150 to wedłyg mnie bez sensu dublować funkcje odtwarzania np mp3 przez usb w odtwarzaczu cd. Ten amplituner zrobi to lepiej i z lepszymi plikami także bezstratnymi.
Mając jednak wydać te 2 tys na cd myślałbym teoretycznie nad pioneer pd50 to model już konkurencyjny dla cd klasy 2-4 tys. i tak był porównywany. Można też poszukać jakąś 2-3 letnią Yamahę cd-s1000. Masz wtedy odczyt sacd.
Można też kupić coś dużo starszego , tańszego za kilkaset zl np pioneery wyższej klasy, czy Denon serii 15**.
Możesz wtedy eksperymentować z takim cd jako odtwarzaczem i jako samym napędem, (mając oczywiście w wzmacniaczu DAC, a planujesz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro planujesz np onkyo 8150 to wedłyg mnie bez sensu dublować funkcje odtwarzania np mp3 przez usb w odtwarzaczu cd. Ten amplituner zrobi to lepiej i z lepszymi plikami także bezstratnymi.
Mając jednak wydać te 2 tys na cd myślałbym teoretycznie nad pioneer pd50 to model już konkurencyjny dla cd klasy 2-4 tys. i tak był porównywany. Można też poszukać jakąś 2-3 letnią Yamahę cd-s1000. Masz wtedy odczyt sacd.
Można też kupić coś dużo starszego , tańszego za kilkaset zl np pioneery wyższej klasy, czy Denon serii 15**.
Możesz wtedy eksperymentować z takim cd jako odtwarzaczem i jako samym napędem, (mając oczywiście w wzmacniaczu DAC, a planujesz).




Jacku,
nic nie jest wykluczone, duzo czytam i duzo sie zastanawiam. Myslałem o tym pioneerze, a wlasciwie o pd30 k to w zasadzie tansza wersja i 1 ts tansza od 50-tki. Tylko audiofille maja zła opinie o pioneerach. Co do uzywanych to nie jestem przekonany , bo i mechanizm i laser juz sa wyekspalatowane...zazwyczaj. ?
Myslisz ze onkyo tx 8150 + dali zensor 3 plus br onkyo to dobry pomysł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...