Skocz do zawartości

Forum

  1. AUDIO

    1. Stereo

      Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

      246,7k
      postów
    2. Kino Domowe

      Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

      102,2k
      postów
    3. Technika lampowa i analogowa

      Vintage audio, wzmacniacze lampowe, gramofony i przedwzmacniacze gramofonowe, magnetofony, tunery.

      14k
      postów
    4. Kluby - Sprzęt znanych marek

      Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty.

      17,7k
      postów
    5. Audiofile dyskutują

      Strefa rozmów tematycznych, wymiany poglądów, rozważań i audiofilskich refleksji  :)

      50,2k
      postów
    6. Nasze testy

      Testy autorstwa forumowiczów AUDIO. Czyli forum dla tych, którzy biorą sprzęt na (własny) warsztat i dzielą się wrażeniami. TU dzieję się dużo.

      12,9k
      postów
    7. 11,1k
      postów
    8. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe

      Stereofoniczne i wielokanałowe.

      12,9k
      postów
    9. Akustyka

      Pomieszczenie odsłuchowe, ustawianie kolumn, aranżacja akustyczna, problemy z dźwiękiem.

      9,5k
      postów
    10. PC-Audio / iPhone / iPod / głośniki bezprzewodowe / DJ i nagłośnienie imprez

      Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX, DJ i sprzęt do nagłośnienia imprez.

      7,1k
      postów
    11. Od radio do audio w samochodzie

      O wszystkim co gra w samochodzie.

      960
      postów
    12. DIY, czyli Do It Yourself oraz serwis i modyfikacje sprzętu

      Własne projekty, modyfikacje fabrycznych urządzeń.

      9,1k
      postów
    13. Artykuły

      Nowości na rynku i testy, które przeprowadził w ostatnim czasie magazyn AUDIO :)

      374
      postów
    14. Co się dzieje na mieście, czyli prezentacje sprzętu audio

      Odsłuchy, pokazy, prezentacje, czyli audio show w wersji mini - jeśli będziemy o nich wiedzieć, na pewno powiemy. Zapraszamy wszystkich do uzupełniania listy :) 

      397
      postów
  2. MUZYKA i FILM

    1. 1,4k
      postów
    2. 1,3k
      postów
    3. 1,4k
      postów
    4. 887
      postów
    5. 13,6k
      postów
    6. 1,4k
      postów
  3. GIEŁDA

    1. 385
      postów
    2. 1,5k
      postów
    3. 78
      postów
  4. KOMENTARZE, OPINIE

    1. Nic o nas bez Was

      Uwagi i pytania dotyczące forum, portalu i miesięcznika AUDIO.

      4,4k
      postów
    2. Rozmowy (nie)kontrolowane

      Rozmowy i rozmówki tematyczne, czyli groch z kapustą.

      14,4k
      postów
    3. Ring...

      ...czyli kłóciliśmy się nie na temat, a tu możemy skończyć :)

      127
      postów


  • Ostatnie posty

    • Jak w dobrej cenie to bierz, Canton robi fajne kolumny, powinny ci podpasować, ale najlepiej gdybyś mógł je przesłuchać przed zakupem. Ja mam Cantony ale z wyższej serii i jestem bardzo zadowolony. Tu test w Audio ale już następcy 890.2 https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/488-canton-vento-890-2-dc a tu test z niemieckiego magazynu, możesz go w przeglądarce przetłumaczyć na polski. https://www.av-magazin.de/Test-Canton-Vento-890-DC.3710.0.html Zobacz jeszcze czy te którymi jesteś zainteresowany mają na końcu dopisek DC.
    • Witam Planuję zakup głośnika aktywnego wraz z mikrofonem do 1000 zł Z uwagi na ,iż organizuję czasem eventy na zewnątrz ( 4 razy w roku), potrzebuję czasem przez niego coś powiedzieć - czasem puścić muzykę Przy wyborze n/w trzech propozycji sugerowałem się opiniami na allegro 1 . JBL Partybox Encore 100 W 2. Blaupunkt PA15 700 W 3. Azusa MIK0134EU 60 W Co o tym sądzicie, Ew co możecie zaproponować w tej cenie? Pozdrawiam
    • W klasie A/B jako slim, to raczej rzadkie połączenie. Mniejsza z tym, bo obecnie czasem trudno jednoznacznie stwierdzić w jakiej pracuje klasie. I w sumie tak teraz myślę, ...czy i jakie to ma znaczenie? Wiadomo, każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia. Masz chyba duże obycie z różnym sprzętem i masz tutaj autorytet. W ostatnich tygodniach (bo ten Marantz coraz bardziej dawał do myślenia), nabyłem trochę używek i w sumie przetestowałem 6 różnych zacnych wzmacniaczy STEREO! Usłyszałem te subtelne różnice, i co? ...Pioneer wypadł najsłabiej, zarówno A-676, jak i M73 (grają bardzo podobnie). ...i doszedłem do końcowego wniosku, że żadnej końcówki do tego AVR-a nie potrzebuję. I legło w gruzach przekonanie, że głośniki Dynaudio potrzebują mocny wzmacniacz, bo są niby znane z tego, że są wymagające - "prądożerne" (cokolwiek to znaczy). I legło też w gruzach przekonanie (obiegowa opinia), że AVR gra gorzej niż wzmacniacz stereo.   Ja to nawet nie wiem, czy potrafiłbym. Kończę wkrótce etap składania KD i zapewne mocno ograniczę bytność tutaj na forum. Bo na forach, jak i w mentalności Polskiej, bywają osoby jakieś nadzwyczaj "dożarte" i "hejciarskie". I mam na takowych wyje...e, bo to każdy sam sobie wystawia przed innymi opinię o sobie. I mimo różnic, cenię sobie dyskusje z Tobą, bo są na poziomie. Nie dajesz wyprowadzić się poza normy nieetycznego wypowiadania się.   ...natomiast po testach, to Sansui BA-2000 zostawiam, zaimponował mi delikatnym i czystym brzmieniem. Jedyny sprzęt, na którym mogę głośniej słuchać, bo mi dobrze masuje bębenki  
    • Panowie szukam kolumn podłogowych do domu. Rozważam tylko używane ze względu na koszty.  Spodobały mi się heco aurora 1000 ze względu na swój wygląd, wielkość oraz pozytywne opinie w internecie. Ale przy poszukiwaniach natrafiłem na kolumny canton vento 890. Czy ktoś zna te kolumny i miałby porównanie z heco?? Nie mogę bardzo znaleźć opinii co do tego modelu. Jaki wzmacniacz do nich i czy wogole warto rozważyć tą markę. Przy słuchaniu preferuje wyraźny wokal,ale nie za ostro, średnicę nie wycofana, bas głęboki ale nie nachalny. Nie jestem żadnym audiofilem i nawet nie potrafię opisać jak to ma brzmieć dokładnie tak jak wy wszyscy to opisujecie :-))
    • Cześć, Bez dyskusyjnie polecamy Ci owiany dobrą renomą Audio Technice SQ1TW https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/audio-technica-ath-sq1tw.html bardzo wygodne, lekkie i z dobrym czasem na baterii  
  • Ostatnio poruszane tematy

  • Audiofile dyskutują

×
×
  • Utwórz nowe...