Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Canton Ergo 91 DC


Eddi

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do moich Cantonów.
Obecnie grają z Harmanem HK 3490 i jest tak sobie tzn. góra jest dół też, ale ze środkiem słabiutko (brak również szczegółowości)
Lubię dźwięk raczej ciepły i szczegółowy. Na wzmacniacz mogę przeznaczyć około 1300pln
Moje typy po lekturze z neta:
Yamaha ax 900 (obawiam się zbyt krzykliwej góry)
Myryad mi 120 (nie wiem czy nie będzie zbyt mało mocy 2x60w a canty trochę potrzebują)
Luxman L430 ?
Grundig a9009 (nie wiem ile może kosztować, bo nigdzie go nie ma)
Grundig a9000 (obawiam się go, bo cantony są podobno bardziej 4ohm-owe niż 8ohm)
Philips FA960 (mimo ceny i mniejszego zainteresowania podobno daje rade)

Dajcie znać, co Wy byście słyszeli z tymi Cantonami może jest coś, co się dobrze zgra z nimi
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kable głośnikowe oraz interkonekty, bo może one zamulają i nie ma szczegółów?
Masz możliwość wypożyczenia innych i sprawdzenia jak u Ciebie zagrają?
Co prawda kable nie wpływają aż tak mocno na brzmienie (tzn. nie można się spodziewać rewolucji) jak np. kolumny i wzmacniacz, ale potrafią mocno zepsuć...

Jaki jest sprzęt towarzyszący oprócz HK i Ergo?
Masz prawidłowo rozstawione kolumny - i sprawdzałeś jak kolumny grają przy innych rozstawieniach?

Skoro Twoje Cantony schodzą do 4omów i niżej, to niestety oba Grundigi lepiej sobie daruj - wymaganie 8omowych kolumn do nich jest często powtarzane. Przy cichym słuchaniu można ewentualnie zaryzykować, ale nie jako rozwiązanie docelowe do tych kolumn.

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij w swoim avatarze gdzie mieszkasz, bo zdecydowanie warto posłuchać potencjalnych modeli przed zakupem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie
Wiec tak kable głośnikowe to OFC Melodika 2x4mm
Za transport z NAS-a Synology odpowiada Squeezebox Classic, który połączony jest z dac wbudowanym we wzmacniacz hk3490 po przez coaxial Nameless. Myślałem, że może jest coś nie tak ze squeezebox-em, ale podłączyłem od kolegi adapter/odbiornik bluetooth Oehlbach BTX 1000 i grał bardzo podobnie. Znalazłem specyfikację moich kolumn, w której napisane jest 4…8ohm, ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że są one bardziej 4ohm-owe.
Dane tech Canton-ów
Technische Daten
Bauart: 3-Wege Baßreflex, Standlautsprecher
Chassis:
Tiefton: 2x Konus (Ø 200 mm)
Mittelton: 1x Konus (Ø 160 mm)
Hochton: 1x Kalotte (Ø 25 mm Alu-Mangan)
Belastbarkeit: 170 / 300 Watt (Nenn-/Musikbelastbarkeit)
Wirkungsgrad: 91 dB
Frequenzgang: 300/3500 Hz
Übertragungsbereich: 20 - 30.000 Hz
Übergangsbereiche:
Impedanz: 4-8 Ohm
Gewicht: 22 kg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Więc tak na chwilę obecną dzięki propozycji S4Home miejsce HK zajął pma 1060 i mimo tego, że jest na razie połączony ze „squeezem” zwykłymi czinczami za parę złoty bez Dac-a, (choć podobno jakiś prosty jest wbudowany w squeezebox-a) to różnica jest zauważalna. Kolumny odżyły pod każdym względem. Wokale dokładniejsze (teraz nawet lekką chrypkę u niektórych słychać), gitara poezja a bas np. w utworze Daft Punk - Doin' it Right po prostu EKSPLODOWAŁ icon_wink.gif Teraz zaczynam swoją przygodę z dźwiękami od nowa. Muszę jeszcze dobrać jakieś kable i Dac-a żeby wyciągnąć jeszcze więcej „soków” z dźwięku a wydaje mi się, że te kolumny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Co do Dac-a to myślałem o rDac-u (po przeczytaniu kilku opinii), ale jeśli macie jakieś propozycje w podobnej kwocie to poproszę o pomoc. Będę musiał jeszcze poczytać trochę o kablach, bo drażnią mnie te zwykłe druty, które pewnie zubożają sporo dźwięk. Jeszcze raz dzięki S4Home za zainteresowanie i trafne porady. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Densen-a nie słuchałem, ale zdaję sobie sprawę, że to ciągle początek drogi do „mojego dźwięku” i to nie jest ostatnie słowo w kwestii wzmacniacza (kolumn raczej nie zmienię, bo pasują mi pod każdym względem). Po głowie cały czas chodzi mi Densen B-100 i Yamaha AX 900 więc będę na nie polował. Co do kabli to myślałem o Wireworld Luna 7 chętnie wysłucham innych propozycji (jeśli uważacie, że te nie sprawdzą się tak jak inne) w podobnych pieniądzach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Densen i Yamaha, to są zupełnie różnie grające wzmacniacze. Na pewno jeden z nich nie będzie Ci pasował.
A kable? Je dobiera się do całości, by pasowały także do wzmacniacza. A przede wszystkim do Twojego gustu. Całość.
Jak można na tym etapie polecić Ci jakieś kable? Chyba tylko na "odwal się" icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z różnic w dźwięku między tymi klockami. Domyślam się również, że Densen, powinien bardziej trafiać w moje gusta dźwiękowe, ale jeśli trafi się okazja na ax 900 to chętnie sprawdzę jego możliwości. Docelowo jednak będę polował na Densen-a. Ciekawią mnie jednak różnice między wersjami Densen-a? Jedni piszą, że pierwsza seria (MK1) jest najlepsza inni, że późniejsze są bardziej dopracowane. Czym się kierować w wyborze i jak rozróżnić wersje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował wersjami. Różnice są, ale nie tak duże, że wzmacniacze grają inaczej. Można to pewnie sprawdzić która to wersja na stronie producenta, albo najlepiej pisząc do niego i podając numer seryjny urządzenia.
Jasne, że możesz posłuchać jak gra Yamaha. Być może Ci się spodoba i przekalibrujesz swój gust?
Zawsze możesz ją sprzedać bez większej straty, bo to chodliwy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wskoczył nowy temat (to już chyba choroba) Pojawiła się możliwość kupienia SUGDEN-a A28II i tu moje pytania do bardziej zorientowanych. Ile można dać za takie cudo w stanie bdb. czy poradzi sobie z moimi Canton-ami ergo 91dc (Moc: 170 / 300 Watt Sprawność: 91 dB 4-8 Ohm, 300/3500, Hz 20 - 30.000 Hz) i jak on się ma do Densen-a B-100?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wzmacniacz. Szczególnie jeśli chodzi o jakość dźwięku. Gra pełnym, ocieplonym, soczystym dźwiękiem.
Ale ze względu na jego 25 W raczej nie podłączyłbym go do Canton Ergo 91 DC.
Chyba, że do niezbyt głośnego i wymagającego słuchania.
Ile może być wart? Trudno powiedzieć. Rzadko bywają w sprzedaży na rynku wtórnym. Pewnie gdzieś do 1500 zł. Choć nie wiem, czy to nie za dużo?
Ja wolałbym Densena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ok zaczynam kolejny etap. Harman i Denon można powiedzieć, że są sprzedane a ja od jakiegoś czasu szukam Densena, ale nic ciekawego (a nawet można powiedzieć, że wcale) nie ma. Dlatego mam kolejne pytanie: czy możesz Angel doradzić jakąś alternatywę dla Densena do moich kolumn? Rozglądałem się wstępnie za Myryad-em mi120, ale chętnie posłucham Twojej opinii (może jednak warto poczekać na Densena i nie kombinować?).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj ponegocjować jakiś rabat. Tych Densenów ostatnio na allegro było wiele - jest podaż, więc ceny są niskie i masz dobry argument.

Chociaż jeżeli jest to egzemplarz w stanie wizualnym i technicznym bdb (tak wynikałoby ze zdjęcia i z opisu) to 1800zł to nie jest jakaś wygórowana cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cisza w domu już mnie męczy. Gość od Densena nie odpowiada (ogłoszenie nawet ostatnio zniknęło), co do Myryada mam mieszane uczucia, więc zacząłem poszukiwania na nowo. Z tego, co mnie zaciekawiło na Alle… to Primare A20 mkII i Exposure 2010 ale ten jest po tuningu. Możecie coś o tych wzmacniaczach więcej napisać? (oczywiście chodzi mi o walory dźwiękowe). Śledzę cały czas hifi giełdę i Alle…, ale może jeszcze coś, co tam jest według was zasługuje na uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...