Skocz do zawartości

jak połąćzyć komp ze wzmacniaczem stereo?


Recommended Posts

Witam
Mam komp hpz800 karta zintegrowana, wzmacniacz stereo Sony650ESd, kolumny jamo. Chciałbym w optymalny sposób połączyć komp ze wzmacniaczem. Myślałem o DAC usb z komp i optyczne wyjście do wzmacniacza, Może ktoś się zna na tyle na temacie że poradzi, mam kabel optyczny icon_smile.gif. Kupić kartę dźwiękową wewnętrzną z wyjściem optycznym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko, chyba jednak kolega chce wykorzystać wejście optyczne w swoim wzmacniaczu.
Ja jednak wykorzystałbym wejście optyczne tego wzmacniacza.
Tak więc musiałbyś poszukać takiego DACa który przyjmuje sygnał tak jak piszesz z USB kompa, a wypuszcza optyczny dla tego ciekawie wyposażonego wzmacniacza. Czyli dac ma wejście sygnału usb a wyjście optyczne ( i może jeszcze jakieś).
Cóż musisz powetować aukcje i uważnie czytać opisy.

Pewnie łatwiej będzie kupić Dac typu wejście po usb ( dla sygnału z PCta) a wyjście RCA do wzmacniacza, a wejście optyczne zostawisz sobie dla np TV. Lub jak w propozycji Arko, ale jak masz w PCcie wyjście coaxial, a chcesz podpiąć po RCA, a optyczne w soniaku zostawić dla TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...