Skocz do zawartości

Budżetowy wzmacniacz


Murzaj

Recommended Posts

Witam
Wczoraj nabylem te oto kolumny http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=65296...ef=last-visited (Pioneer CS 580) jestem kompletnym amatorem jesli chodzi o sprzet muzyczny i chce kupic do nich jakis wzmacniacz,chcialbym zeby nie byl on drozszy od wiez no ale te 200zl moge dac. Nie wiem jak mam dobrac i jakimi parametrami mam dopasowywac do siebie. Przegladalem alledrogo i wyhaczylem tylko to: http://allegro.pl/pioneer-a-602r-ladny-sta...6533903554.html no ale wydaje mi sie ze cena pojdzie mocno do gory. Muzykę chce puszczac przez zewnetrzna karte muzyczna creative sound blaster x-fi surround 5.1 pro a wiec w wzmacniaczu musi byc wyjscie mini jack tudziez mozliwosc zastosowania jakiejs przejsciowki. Generalnie prosze o porade, najlepiej jakies konkretne linki z aukcji lub ktos z was moze ma cos do zaporoponowania od siebie. Prosze sie nie smiac ze mnie, poprostu czlowiek nie na wszystkim musi sie znac icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznych wzmacniaczach (czyli używanych, dość starych - ale mieszczących się w 200zł), to raczej gniazda wejściowego na minijack nie uświadczysz.
Po prostu za ok. 20 zł kupisz solidnie zrobiony kabel minijack-2x cinch i podłączysz pod dowolne wejście wzmacniacza (za wyjątkiem PHONO-służącego jedynie do podłączenia gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza).

A ten wzmacniacz Pioneer to pewnie zbliży się do 300zł, jeśli jest w pełni sprawny i w dobrym stanie. Ale może być jako sprzęt do Twoich kolumn no i nie jest specjalnie drogi (i ma możliwość sterowania pilotem, co jest wygodne).

A przeglądałeś ogłoszenia w Twojej okolicy (np. na OLX, ale też na allegro itp)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kupował nowy sprzęt i kupiłbyś wzmacniacz za 3tys, a kolumny za 1000zł to raczej tak, bo zwykle robi się odwrotnie.
Niemniej pamiętaj że wybierasz sprzęt używany, więc ceny są ustalane przez sprzedających, zasady popytu i podaży, więc to żadna głupota bo wtedy takie dysproporcję mogą być i są czasami.
Wzmacniacz z linka wygląda na serię po 2002 roku ( chyba wtedy była zmiana logo firmy), niby nie stary, ale mocarzem nie jest, ale powinien dać radę. Może uda zbić się parę złotych, jak sam odbierzesz od sprzedawcy ?
Generalnie kupując wzmacniacz do 200zł to trzeba się cieszyć jak nie trzeszczy ze starości, a nie wybrzydzać że ma takie czy inne brzmienie. Niestety.
Młodsze i w nieco lepszym stanie, a także nieco mocniejsze bywają amplitunery stereo, jednak też raczej bliżej 300zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...