Skocz do zawartości

coś tu nie gra-Krell


diverone

Recommended Posts

Cześć.icon_smile.gif
Sprawa wygląda tak:
Mam głośniki monitory Sonus Faber Minima Vintage- końcówka Nakamichi PA5e II i przedwzmacniacz również Nakamichi.
Do tej pory grałem na prostym tanim żródle Rotela. To co było fajne w dźwieku to niewątpliwie przestrzeń - nie było zbyt dużo niskich bo wiadomo że przy monitorach jest tym słabo, ale mimo wszystko fajnie się słuchało -braki z dołów były uzupełnaiane doskonałą przestrzenią i bardzo dobrym wokalem.
Po uciułaniu kasy kupiłem wreszczie wymarzone żródło Krell KPS 20 i. No ten cd w opinii wielu osób mimo iż wiekowy do dziś może godnie rywalizować z odtwarzaczami z górnych półek.
Tak się poskładało ze najpierw podpeiliśmy noweo Krella u kumpla który gra tak samo na Nakamichi ale z kolumnami Infinity Renaissance 90.
No powiem poezja-wszystko było jak trzeba- system przez Krella bardzo się ocieplił-ale jednoczesnie dostał sporo detaliczności.
W ogóle petarda- bardzo melodycznie-żywo, aż chciało sie słuchać.Kontrola basu-doskonała.

Podkrecony odsłuchem u kolegi - zasuwam z moim nowym Krellem do swojego systemu i odpalam.
Pierwsze wrażenie -no gorzej. Ale po przesiadce z ogromych Infinity na małe monitory mówie trzeba poczekać -przyzwyczaic sie do dźwieku.
No więc poczekałem i wrażenia są takie że system jest bardziej detaliczny-jednak z jakiegoś powodu zniknęła tak lubiana przezemnie przestren monitorów a dołu to nie ma wcale...
Generlanie to jestem nieco wkur...... icon_smile.gif

Moze ktos z forumowiczów miał jakies doświadczenia z konfiguracja tego typu źródeł z monitorami

Dodam jeszcze że interkonekt XLO , kable głośnikowe Audioquest Midnight +.
U kumpla zaś interkonekt Red Dawn

Dzieki za wszelke rady-pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu źródło nie pasuje do reszty systemu? Tak bywa.
U mnie w jednej z konfiguracji tani Fine Arts CD 3 zagrał dużo przestrzenniej z lepszym "powietrzem" niż Meridian 508.20.
A normalnie, to nie ma porównania, bo Meridian jest świetnym źródłem.

Czy CD Krella ma jakieś ustawienia, regulowane filtry itp? Może coś przestawiłeś?
Albo faza i zero są odwrotnie podłączone na kablu zasilającym niż to było u kolegi. Wiele urządzeń jest na to bardzo czułych.
Wystarczy zmienić to w gniazdku naściennym.

Wreszcie być może kable są nie takie? Pożycz od kolegi interkonekty, głośnikowe i zasilające oraz listwę czy kondycjoner (jeśli taki ma) i podłączaj kolejno a później wszystko razem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.
No to są jaja -zgodnie z sugestią zamieniłem fazy w gniazdku.....
Wszystko jest inaczej- wróciła przestrzeń ,pojawił sie bas jednocześnie przy mega rozdzielczości.
Generlalnie uratowałeś Cd-ka za 11 tys przed lotem z drugiego piętra na trawe.
Dzieki ide słuchać!!!

Pozdro! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to są jaja -zgodnie z sugestią zamieniłem fazy w gniazdku.....
Wszystko jest inaczej- wróciła przestrzeń ,pojawił sie bas jednocześnie przy mega rozdzielczości.


To nie są jaja - to jest rzeczywistość w sprzęcie za "ciut większą kasę".

Dobrze, że w tym tkwił problem i udało się icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...