Skocz do zawartości

DAC do 2000 zł - używany


jaro7777

Recommended Posts

Witam.
Przyglądam się rynkowi DAC, rozpiętość cen jak w każdym przypadku od setek do dziesiątków tysięcy złotych. Opinie w rożnych periodykach oraz na forach też rożne. to przecież tez zrozumiałe.
Napisałem w tytule że chciałbym przeznaczyć maksymalnie 2 tyś zł. Jeżeli tak, to co zakupić? a może nie warto wydawać aż tyle.
Posiadam Hegla H100 ale bez DAC. Wzmak wiernie odtwarza dźwięk. Słabe nagranie, słaby dźwięk. dobrze zrealizowana płyta - dźwięk jest super.
Fani Hegla twierdza aby łączyć do wzmaka Hegla również DACa Hegla. Ale czy na pewno?. Może ma to sens np w kontekście...dalszego zachowania wierności brzmienia. Z drugiej strony DACi Hegla są .....a raczej nie są tanie.. icon_smile.gif
pzdr
Jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za 2kzl kupisz bez problemu dac12 np. Ale slaby podobno...

2-3 kzł to taka granica gdzie kończą sie dac do kompow, telewizorow, a zaczynają audio. Polecam Ci chińszczyznę bo tania i dobra. Ale najpierw musialbyś się zdecydować na jakiej kości chcesz dac. Jak ma brzmieć. Do hegla to raczej coś ciepłego, gęstego bym brał. Może coś na AKM. A może wolfson?

Jak Ci zależy na heglu to możesz sprawdzić tą 12. Za 2kzł ją widzialem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że za 2kzl kupisz bez problemu dac12 np. Ale slaby podobno...

2-3 kzł to taka granica gdzie kończą sie dac do kompow, telewizorow, a zaczynają audio. Polecam Ci chińszczyznę bo tania i dobra. Ale najpierw musialbyś się zdecydować na jakiej kości chcesz dac. Jak ma brzmieć. Do hegla to raczej coś ciepłego, gęstego bym brał. Może coś na AKM. A może wolfson?

Jak Ci zależy na heglu to możesz sprawdzić tą 12. Za 2kzł ją widzialem.



Dzięki,
Powiem szczerze ze nie zależy jakoś specjalnie na Heglach. Choć widziałem za chyba 2600 zł HD20.
Rzeczywiście szczególnie ze strony małżonki jest presja na ocieplenie zestawu.
jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to proponuję dac na wolfsonie. Najprościej byłoby poszukać dac Audio gd. Oni robią przeważnie 2 rodzaje jednego modelu na sabre i na wolfsonie. Możesz zadzwonić do firmy bo mają przedstawicielstwo w polsce. Ale takie naprawde dobre dac z 2 transformatorami, kompletem wejść, xlr to nowka u nich kosztuje 5-7kzł. Dlatego szukaj może używki.

Jeszcze jedno. Za 2kzł raczej nie kupisz dobrego dac. Zaczynalbym raczej od 3kzł.

Możesz pomyśleć o rDac arcama. To tani(800zł) niezly dac. Tyle, że już nie obsluży Ci gęstszych formatów.

A po co Ci dac? Jakie urządzenia towarzyszące?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kolumny?
Bo to od nich wyznaczył bym źrodło.
rDAC to dobry DAC za rozsądne niewielkie pieniądze.
Stream Magic 6 który jest jednocześnie urządzeniem sieciowym także godny polecenia.
Wyprzedawane obecnie Audiolaby np. M-DAC. Czy w końcu DAC Hegla do kompletu.

Wszystko uzależnione od kolumn. I czy chciałbyś oczyścić dźwięk, zamulić go, wyeksponować któreś pasmo?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie masz kolumny?
Bo to od nich wyznaczył bym źrodło.
rDAC to dobry DAC za rozsądne niewielkie pieniądze.
Stream Magic 6 który jest jednocześnie urządzeniem sieciowym także godny polecenia.
Wyprzedawane obecnie Audiolaby np. M-DAC. Czy w końcu DAC Hegla do kompletu.

Wszystko uzależnione od kolumn. I czy chciałbyś oczyścić dźwięk, zamulić go, wyeksponować któreś pasmo?

Pozdrawiam



Obecnie Hegel H100 oraz Kolumny Cabasse Iroise 500 sc i CDek Sony CDP XB930 QS.
Hegel nie ma DACa...
jarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jakie masz kolumny?
Bo to od nich wyznaczył bym źrodło.
rDAC to dobry DAC za rozsądne niewielkie pieniądze.
Stream Magic 6 który jest jednocześnie urządzeniem sieciowym także godny polecenia.
Wyprzedawane obecnie Audiolaby np. M-DAC. Czy w końcu DAC Hegla do kompletu.

Wszystko uzależnione od kolumn. I czy chciałbyś oczyścić dźwięk, zamulić go, wyeksponować któreś pasmo?

Pozdrawiam



Obecnie Hegel H100 oraz Kolumny Cabasse Iroise 500 sc i CDek Sony CDP XB930 QS.
Hegel nie ma DACa...
jarek


PS. w obecnym zestawieniu dźwięk jest czysty, przestrzenny, dokładny. Ale nie jest sterylny..... Wydaje mi się, że jeżeli miałbym coś zmienić to lekko go ocieplić.
jarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam jestem w trakcie poszukiwań dac w podobnej cenie. Po dość obszernej lekturze na ten temat (jeszcze jestem przed odsłuchami), poza proponowanymi przez przedmówców urządzeń bardzo dobre recenzje zbierają przetworniki IFI Audio, coś w tym stylu:

http://q21.pl/ifi-audio-idsd-micro.html

parametry ma bardzo interesujące, ja w tej cenie mam ten model na swojej liście z propozycjami do odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to raczej wzmacniacz słuchawkowy.

Ideałem byłyby 2 kości(dual mono) i osobno zasilana sekcja cyfrowa i analogowa. Ale jest tam burnbrown czyli może by się nadał. Warto przesłuchać.

No nie wiem...do takiej klasy sprzętu jak ma Jarek to może coś wyżej. Nawet w podobnej cenie ale używany. Coś w rodzaju LKS (5kzł) gustard(3-4 kzł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko, że to raczej wzmacniacz słuchawkowy.

Ideałem byłyby 2 kości(dual mono) i osobno zasilana sekcja cyfrowa i analogowa. Ale jest tam burnbrown czyli może by się nadał. Warto przesłuchać.

No nie wiem...do takiej klasy sprzętu jak ma Jarek to może coś wyżej. Nawet w podobnej cenie ale używany. Coś w rodzaju LKS (5kzł) gustard(3-4 kzł)




Co do LKS czy Gustarda chyba ciężko o używkę?
...3 tys tez uzbieram icon_smile.gif
j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tej cenie ciężko o używkę LKS, jeśli się nie spieszy to na pewno warto polować, jednakże cenią się użytkownicy takich przetworników, w sumie też bym się cenił.

za 2600zł jest Hegel HD 20
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/238550.php, ale Jaro chyba go nie chce.




Napisze tak..., nie wykluczam Hegla. Pewnie jest wart swej ceny. Sporo czytałem ale nie słuchałem jeszcze HD 20. zastanawiałem sie czy w podobnej cenie jest sensowna alternatywa, która (jak pisałem wyzej) troszkę ociepliłaby dżwięk. Hegel specjalizuje się w neutralności dźwięku. Ma klase i jakość.
Wolałbym jednak posłuchać czegoś przez Was rekomendowanego...tak aby trochę z rezerwą ocenić propozycje icon_smile.gif...
i dokonać wyboru chociaż z dwóch trzech propozycji icon_smile.gif
J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na gieldzie hi fi jeszcze tydz,2 temu. On chyba od razu jest ze streamerem. Nie jest nowy. Model ten ma juz z 1.5roku.


Przykro mi. Już nie ma go.

Jak będę miał trochę czasu to coś ciekawego Ci znajdę. Tylko raczej polecam w cenie 3 i wiecej kzł. Poniżej to takie mniej wyrafinowane sprzęty są. Dobry dac jeszcze Ci poszerzy rewelacyjną scene Twoich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widziałem na gieldzie hi fi jeszcze tydz,2 temu. On chyba od razu jest ze streamerem. Nie jest nowy. Model ten ma juz z 1.5roku.


Przykro mi. Już nie ma go.

Jak będę miał trochę czasu to coś ciekawego Ci znajdę. Tylko raczej polecam w cenie 3 i wiecej kzł. Poniżej to takie mniej wyrafinowane sprzęty są. Dobry dac jeszcze Ci poszerzy rewelacyjną scene Twoich kolumn.




No tak nie ma. Też spojrzałem...
Ale będę wdzięczny jak uda Ci się coś namierzyć...
...a Cabasee ? fakt grają ślicznie...icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolumny. Gratuluję. Gdybym o Tobie zapomniał to przypomnij się np na prv. Czasem na dobrego dac w okazyjnej cenie chwilę trzeba poczekać.

Zastanów się nad heglami. One są na Akm i raczej opisywane są jako ciemne. Ale wśrod moich znajomych, ktorzy mieli stycznosć to nie miały dobrych opinii.
Albo rzeczywiście zadzwoń do Audio gd. Tam mają całkiem dobrą obsługę klienta. I ich dac mają bardzo korzystny stosunek jakosci do ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo fajne kolumny. Gratuluję. Gdybym o Tobie zapomniał to przypomnij się np na prv. Czasem na dobrego dac w okazyjnej cenie chwilę trzeba poczekać.

Zastanów się nad heglami. One są na Akm i raczej opisywane są jako ciemne. Ale wśrod moich znajomych, ktorzy mieli stycznosć to nie miały dobrych opinii.
Albo rzeczywiście zadzwoń do Audio gd. Tam mają całkiem dobrą obsługę klienta. I ich dac mają bardzo korzystny stosunek jakosci do ceny.




Jasne , odezwę się. Dzięki.
..napadnę też Audio gd.
jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo fajne kolumny. Gratuluję. Gdybym o Tobie zapomniał to przypomnij się np na prv. Czasem na dobrego dac w okazyjnej cenie chwilę trzeba poczekać.

Zastanów się nad heglami. One są na Akm i raczej opisywane są jako ciemne. Ale wśrod moich znajomych, ktorzy mieli stycznosć to nie miały dobrych opinii.
Albo rzeczywiście zadzwoń do Audio gd. Tam mają całkiem dobrą obsługę klienta. I ich dac mają bardzo korzystny stosunek jakosci do ceny.




...a który model Audio gd byś polecał.....w rozsądnej cenie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie około 3kzł są w tym momencie. Electrocompaniet edc1 i xindaki dac 8 i 9.

Przeczytaj sobie testy electro są obiecujące. Masz tam też xlr.

Dac 8 i 9 mają bufor lampowy. Możesz słuchać z krzemowych i lampowych wyjść. Standordowo chińczycy montują tam lampę 6922 EH. Możesz ją zmienić na cieplejszą. Ten electroharmoniks jest bardzo rozdzielczy ale raczej chłodny. Xindaki mają plus. 2 wyjścia jeśli lubisz się pobawić to wyjściem lampowym możesz sobie regulować brzmienie.
Dac-9 ma kolega forumowy Belfer. Podpytaj go może.

Jeśli chodzi o Audio gd to co roku zmienia się u nich oferta. Spojżalem na ich stronę i większości dac już nie znam bo w zeszlym roku szukałem tam czegoś dla siebie. Najlepiej po prostu tam zadzwoń. Facet Ci doradzi. Mają duży wybór na sabre, wolfsonie i pcm.

A powiedz jeszcze jedną rzecz. Czego brakuje Ci w zamontowanym w Heglu dac'owi? Łatwiej bedzie coś zaproponować.

Acha przepraszam. Masz wersję bez dac...icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...