Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju ok 11m2


loniexz

Recommended Posts

Witam
Generalnie tak jak w temacie szukam jakiegoś niewielkiego i niedrogiego zestawu stereo max 600-700zł. Słuchane będzie przede radio (czyli rożna muzyka) ale też filmy gry. Zależy mi na ładnym basie ale też żeby wysokie ton były nie najgorsze. Co byście polecili. Zestaw może składać sie z amplitunera i nie wielkich głośników max 50cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś opartego na elektronice Yamahy, w tej chwili na allegro jest super utrzymany wzmak CA-710, do tego kupisz sobie tuner za jakieś 150zł np. Yamaha CT-610 i jakieś kolumienki.
Oto propozycje monitorków:
B&W 302 - najlepsze do rocka
Totem Mite "Klon" - sławne, jeśli ktoś je zrobił na dobrych podzespołach to będą najlepsze z tych wszystkich
Infinity RS-3000 - seria Reference, dobrze oceniana i lekko już legenda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DUALa nie znam, więc nie będę go oceniał, ale jeśli w czymś ci to pomoże to powiem, że nigdy nie widziałem, żeby ktoś tę firmę polecał.

Pacio94
Chyba żartujesz z tą opinią o produktach Duala???
Firma zacna, bardzo znana (szczególnie z gramofonów) w latach 80tych, a później też jakoś słuch o niej nie zaginął.
To, że nie ma jej w aktualnej ofercie w Polsce (a jeżeli są jakieś pojedyńcze modele to raczej te najsłabsze) nie świadczy o tym, że jest mało warta!

Ioniexz
W modelu na aukcji Allegro wymieniono plastikową nakrętkę przy zacisku głośnikowym, a poza tym stan jest OK. No i ma preamp gramofonowy. Jeżeli jest to gdzieś koło Ciebie to warto posłuchać. Co prawda pisałeś wcześniej o amplitunerze, a to jest wzmacnaicz - ale tuner do niego spokojnie dopasujesz za jakieś 100zł. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

DUALa nie znam, więc nie będę go oceniał, ale jeśli w czymś ci to pomoże to powiem, że nigdy nie widziałem, żeby ktoś tę firmę polecał.

Pacio94
Chyba żartujesz z tą opinią o produktach Duala???
Firma zacna, bardzo znana (szczególnie z gramofonów) w latach 80tych, a później też jakoś słuch o niej nie zaginął.
To, że nie ma jej w aktualnej ofercie w Polsce (a jeżeli są jakieś pojedyńcze modele to raczej te najsłabsze) nie świadczy o tym, że jest mało warta!



Może nie wiele ale również obiło mi się o uszy, oraz info gazetowe i internetowe !! także RoRo - popieram icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za błąd, ale napisałem to co sam wiedziałem. Zaznaczyłem, że styczności nie miałem, a że bardzo mało się mówi o firmie to i tak później jest (sam chyba coś słyszałem o nowych produktach, ale to coś na poziomie muzycznego, czyli niewiele). Swoją drogą nie możecie zaprzeczyć, że DUALe są rzadko polecane, nie widziałem u nas (ani nigdzie indziej), żeby ktoś je propnował.
Pisząc pierwsze zdanie nie miałem na myśli, że to jakaś nieznana firma, tylko to, że wzmaki chyba niczym specjalnym nie zasłynęły icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni wiem czy zabardzo mogę dać tu link do konkurencyjnego forum
ale wystarczy w googlach wpisać:
"Klub miłosników wzmacniaczy DUAL"

A wracając do tematu, dostałem od brata stary amplituner Yamahy rx-300 dokładnie ten model:
http://allegro.pl/item715743493_yamaha_rx_...na_allegro.html

Nie udało mu się go sprzedać i mi go oddał
Co by pod tym wzmacniaczem fajnie grało?
Mam też okazje kupić u mnie w mieście altusy 140 za ok 300zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amp to podstawowy model, moja wcześniejsza propozycja dotyczyła wzmaka (!!!) starszego, ale wyżej umiejscowionego w ofercie. Nie ma co ukrywać, że CA-710 jest ogólnie lepszy, ale jeśli masz już tego RX-300 i spełnie twoje oczekiwania wyposażeniowe to możesz go zostawić na razie, a później się zastanowisz.

Jeśli chodzi o kolumny to rozważ mocno te Totemy, jeśli właściciel budował je na dobrych podzespołach (myślę, że tak skoro robił je dla siebie) to dźwięk będzie naprawdę dobry, a do 11m2 one pasują idealnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dużo dobrego sie naczytałem o dualach




Spieszę z kilkoma słowami, bo miałem do niedawna DUAL-a. Z tym, że inny model - CV 1460 (300-350 zł). To kawał wzmacniacza! Choć ludzie wybierają Denony i Sony (a jakże - ten "pancerny" design) - ja stawiałbym na niego! Za te pieniędze? Rarytas!

Powiem, że porównywałem go do Cambridge Audio A 500 (kilka lat temu okrzyknięty przez prasę audio za jeden z najlepszych do 2 kzł), na kolumnach Avance Omega 503 i zagrał ...dużo lepiej! Dual okazał się dużo bardziej dynamiczny, barwny, z lepszą stereofonią i przestrzenią. Ech te gazetki...

Nadto - DUAL CV 1460 robił niezłe trzęsienie ziemi ze sporymi kolumnami, z 12 calowymi woferami w obudowie zamkniętej (był u mnie na zastępstwie).
A wstęgi grały naprawdę wspaniałą przestrzenią i barwą jak za kilkaset złotych!

Oczywiście - wskazałeś na inny model. Więc trudno wyrokować...

Co kolumn - Totemy OK. Ale, na allegro jest kilka niewielkich vintage Infinity... WARTO!

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...