Skocz do zawartości

klipsch F3 ?


Adriansky

Recommended Posts

Witam

Mam mały dylemat w doborze kolumn mianowicie chodzi mi o 2 modele ktore sobie ostatnio upatrzylem.
czyli: Klipsch F3 i Jbl es100
Powiem tak nie mialem okazji ich odsluchu bo nie ma takiej mozliwosci w moim miescie narazie. Znalazlem jeden jedyny porzadny sklep audio ale akurat tych modeli narazie nie ma na sklepie beda ale nie wiadomo kiedy ? icon_rolleyes.gif
No i mam dylemat jak to wogole gra i czy jest to wogole warte uwagi?
Czy mógłby ktos kto posiada te kolumny podzielić się wrażeniami na temat jakości i brzmienia tych głośników?
Slucham głownie dynamicznej muzyki bedzie to grało w stereo. pokoj 30m2 50%muzyka 50%film oczekuje czystego brzmienia dobrej dynamiki i głebokiego nisko schodzacego basu.oczywiscie w tej klasie i cenie jezeli jest to mozliwe:)
Sercem tego bedzie Sony str-db1070qs ( szukałem na tym forum jakis informacji na temat tego ampa ale nic nie znalazlem) i nastepne pytanie czy jest on w stanie wycisnać z nich wszystko co najlepsze ? icon_smile.gif czy raczej bedzie sie pocił? plusem jest to ze w razie czego ma on wyjscie pre-out.
Wybralem te modele poniewaz wydaje mi sie ze w tej kategorii cenowej nie znajde nic lepszego.Dodam ze zakup tych kolumn nie bedzie w pl poniewaz dystrybutorzy niezle grabia ludzi icon_smile.gif Znalazlem klipsche w przeliczeniu na zlotowki za 1750zł cena za 2 sztuki nowe. Jbl-e za 2050 tez nowe. nie lubie przeplacac za cos co mozna kupic taniej.Czyli budzet 2 tysiace.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Klipsche będą bardziej dynamiczne, ale bas w JBLach jest obszerniejszy (co nie znaczy, że lepszy). Ja na swoje ES100 nie narzekam za 2000zł to dobry wybór jeśli oczekujesz mocnego basu, a masz całkiem spore pomieszczenie.

Odnośnie tego ampa. Jeśli masz zamiar mieć tylko stereo to powinieneś zmienić go sobie na jakiś wzmak stereo, bo jakość dźwięku ze sprzętu wielokanałowego za idenyczną kasę co stereo jest dużo niższa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak wlasnie myslalem zeby zamienic ampa na wzmacniacz stereo.
Ale czy za 1000zł znajde cos ciekawego mowie o uzywanym?
czy lepiej zbierac pieniadze i kupic cos konkretnego
ogolnie mam male pojecie o wzmacniaczach stereo.
Powiedz mi jeszcze czy miales moze stycznosc z kolumnami Cervin Vega?
Wczoraj troche szperalem na necie i znalazlem wlasnie cos takiego i dosc ciekawie to wyglada:) Ale pytanie jak to gra. Chodzi mi model
CLS-215.Pewnie potrzeba do tego porzadnego pieca zeby to napedzic.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cóż, akurat wczoraj robiłem odsłuch obu tych zestawów połączonych do Onkyo 607 i HK 460 i NADie 302.
Normalnie powiedziałbym, że dźwięk jest kwestią gustu, więc trzeba samemu posłuchać, jednakże różnica między tymi kolumnami jest porażająca. Rzeczywiście wydaje się, że JBLe mają niższy bas, ale co z tego, gdy jest baaaardzo słabo kontrolowany. Ogólnie, to JBLe przy Klipschach F3 grają jak zza ściany, to jest pierwsze wrażenie (spowodowane jest to także tym, że JBLe są bardziej wymagające wobec wzmacniacza). Po dłuższym odsłuchaniu można powiedzieć, że wokale w JBLach są mocno cofnięte, bas używając eufemizmu, brzmi dudniąco (o zgrozo, przy dynamiczniejszych kawałkach np. przy wiolonczeli bywa, że zacharczy!) ale bardzo głęboko, i ogólnie cała charakterystyka dźwięku jest jakby przebasowiona (może dlatego, że niski dźwięk brzmi dłużej niż powinien).
Należy dodać, że (co jest także rzeczą gustu) ich wygląd budzi bardzo dobre wrażenie, gdybym kupował kolumny jako meble, to ES100 biją Klipsche F3 na głowę (także wielkością, są POTĘŻNE). Niestety, ich dźwięk rozczarował mnie kompletnie, i piszę to z pełną świadomością, gdyż tu nie było subtelnych różnic, ale to są dwa zupełnie odmienne produkty. Jeśli chodzi o brzmienie Klipschy, to są po prostu demonami dynamiki (nie każdy to lubi, ja tak) ale w sposób niezmiernie wyważony. To znaczy, dźwięk jest w pełni kontrolowany, z czym mają często problem dynamiczne zestawy, bas jest i niski i szybki (tu znowu trafienie w mój gust), górę słychać doskonale, ale bez syczenia, nadmiernego cykania, czy dzwonienia, a środek, który podobno jest największym atutem JBLi ES100 jest w Klipschach o krok przed JBL'ami.

Niestety nie miałem lepszych amplitunerów, lub wzmacniaczy do podłączenia, gdyż przypuszczam, że JBLe zagrałyby zdecydowanie lepiej na czymś z większą mocą, gdyż mówiąc szczerze wprost nie wierzę, żeby te kolumny mogły grać aż tak słabo, jak to wyszło na budżetowych amplitunerach i wzmacniaczu. Wyraźnie potrzebują więcej prądu do pokazania co potrafią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie odczucie jak ty , JBL mialy moim zdaniem za slaby amp ja uzywam 607 z es80 i nie twierdze ze brzmia lepiej od klipsch , ale nie mozna powiedziec ze wypadaja az tak slabo na ich tle . Porownywalem JBL es 80 z klipsch rf 62 na denonie 1610 i onkyo 607 i w moim odczuciu lepiej wypadly klopsy na danonie icon_biggrin.gif ( jbl z reszta tez wypadly na nim lepiej ) w ogolnej ocenie , ale ten "przejaskrawiony bas " w moim odczuciu byl atutem Jbl , w filmach jak cos wybuchnie czy tez jest jakas akcja to( ze tak to nazwe jak ) pierdolna te kolumny to az pies sasiada szczeka icon_smile.gif i mi sie to podoba , choc jezeli teraz mialbym robic zakup osobiscie chyba wybralbym KLIPSCH icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...