Skocz do zawartości

Amplituner lub wzmacniacz + tuner za max. 1700zł.


Robin

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum,

Zamierzam kupić pierwszy sprzęt audio z prawdziwego zdarzenia do tej pory mam SONY RXD-10AV.

Pomieszczenie ma ok 20m2, źródłem odtwarzania będzie komputer (50%), DVD (20%), radio i TV (30%),
Głownie słucham muzyki (80%), filmy (20%). Rodzaj muzyki to głównie Rock, metal, pop, oraz dynamiczna muzyka z gier i filmów.
Na razie planuje sprzęt i 2 kolumny, w przyszłości plan rozbudowy o 2 kolumny i subwoofer.
Zastanawiam się nad:

-Yamaha RX797
-Denon DRA 500AE
-HK 3490

Jeżeli jednak polecacie osobno wzmacniacz i tuner to musi to być max do 1700PLN za zestaw.
Może to być sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny wątek (w dodatku utworzony tuż obok, w podobnym czasie...), wystarczy poczytać icon_wink.gif
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry61762

Polecam też przejrzeć tematy w dziale STERO, bo taki problem (sprzęt stereo w okolicach 2 tysięcy) jak Twój często się powtarza, więc masz sporo odpowiedzi i propozycji.

Pozdrawiam
PS. Z tych 3 Twoich propozycji sprzętowych najsłabiej jest oceniany Denon...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo tak zgadza się czytałem ten temat jednak tam jest wyraźnie napisane ze kolega chce zestaw amplituner + kolumny do 2000PLN ja natomiast chce kupić samą elektronikę do 1700 kolumny będę wybierał później podczas odsłuchy tych sprzętów jednak muszę wiedzieć które mają dobre opinie, i czego warto posłuchać, jak narazię skłaniam się ku yamaszce, może jednak warto poszukać coś z używek...

np. http://allegro.pl/item1042838566_yamaha_cr...er_vintage.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo tak zgadza się czytałem ten temat jednak tam jest wyraźnie napisane ze kolega chce zestaw amplituner + kolumny do 2000PLN ja natomiast chce kupić samą elektronikę do 1700 kolumny będę wybierał później ...

Robin
W pierwszym poście napisałeś niezbyt precyzyjnie "Na razie planuje sprzęt i 2 kolumny ... musi to być max do 1700PLN za zestaw."
Więc trudno mi było odgadnąć, czego tak naprawde szukasz icon_mrgreen.gif

Skoro sprawa się wyjaśniła - to zmieniłem tytuł Twojego wątku na "amplituner lub wzmacniacz + tuner za max. 1700zł" i teraz będzie czytelnie, czyli wszystkim będzie łatwiej... icon_wink.gif

Co do Yamahy CR-2020 o którą pytasz, to:

1) sprzęt dobry, mocny i pięknie grający

2) sprzęt na aukcji w przeciętnym stanie

3) celowo zrobiony bardzo lakoniczny opis - "Stan
- wizualny: patrz sekcja zdjęć;
- techniczny: Sprawny. "
czyli sprytny "chłyt matetingowy": jak ktoś nie poświęci paru minut na dokładne obejrzenie (teoretycznie w miare dokładnych) fotek i kupi sprzęt, to potem może "pana majstra w d... pocałować". Uczciwie było by napisać np. "otarcia na górnej krawędzi i pokrętłach, obita lewa pionowa krawędź, rysy na froncie..."
Jeżeli jesteś zainteresowany, to koniecznie trzeba poprosić o dodatkowe i bardziej szczegółowe fotki, zanim się zdecydujesz obejrzeć i kupić sprzęt (chyba że sprzedający mieszka koło Ciebie i bez problemu i dodatkowych wydatków możesz go zobaczyć).

4) sprzęt ma ok. 30 lat - ani zająknięcia, czy np. były wymieniane kondensatory i inne starzejące sie podzespoły. Czyli możliwe, że trzeba będzie dołożyć tysiąc złotych do przywrócenia pełnej sprawności - mimo, że w tej chwili sprzęt gra. Może być i tak, że sprzęt technicznie jest idealny i po remoncie - ale jeśli nie to czy warto ryzykować???

5) kupujesz u handlarza. Niby same pozytywy, ale jak jest naprawdę z komentarzami? Tego typu sprzęt wolałbym kupić u kogoś pewniejszego, a napewno pierw bym go dokładnie obejrzał i posłuchał.

6) reasumując: według mnie cena zbyt wysoka jak na stan amplitunera. Chociaz oczywiście może zdarzyć się amator (np. chce z 2 egzemplarzy złozyć jeden, albo ...)

Poza tym - ile chcesz mieć kolumn? Wystarczy Ci 1 para, czy chcesz mieć 2 pary - no i czy będziesz grał równocześnie na 4 kolumnach?
A na koniec - jak chcesz podłączyć subwoofer? Pod zestaw głośników B - czy też szukasz nowoczesnego wzmaka/amplitunera stereo z dedykowanym wyjściem na sub (jak w HK i Yamie)?

Pozdrawiam
PS. Ocena tej Yamahy jest moją subiektywną oceną, dla innych osób może to być genialny sprzęt i chętnie go kupią w tej cenie. Więc powtórzę - model jest dobry, ale na ile ten egzemplarz gra tak jak powinien grać, to nie wiadomo...
No i na koniec - warto w swoim profilu napisać, gdzie mieszkasz. To też ułatwia podpowiedzi... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku planuje 2 kolumny,
a w przyszłości zamierzam grać na 4 kolumnach jednocześnie i subwoofer,
wszystko będzie grało w jednym pokoju ok 20m,
ale czasem będzie trzeba napędzić imprezę w pomieszczeniu ok 40m.
Wolałbym dedykowane wyjście na suba, fakt że zamierzam grać na 2 parach kolumn jednocześnie wyklucza podłączenie suba pod zestaw kolumn B.

Jeśli się mylę poprawcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pomysł podłączenia 4 kolumn (jako zdublowanie stereo) i grania jednoczesnie na całej czwórce spotyka się na Forum ze zdecydowanym sprzeciwem...
Sugerowanym wyjściem jest podłaczenie zamiast 4 kolumn - 1 pary większych kolumn podłogowych.
No chyba że słuchasz w dwóch miejscach i chcesz pod to ustawić system (czyli nie grasz równocześnie na 4 kolumnach), np. duże kolumny jako A, natomiast małe kolumny jako B np. przy biurku...

Jeżeli myślisz o subie to najwygodniej będzie kupić jakiś nowszy model amplitunera stereo (jak wspominany wcześniej HK czy Yamaha 797).
Teoretycznie możesz kupić taki sub, który ma zarówno wejscia jak i wyjscia głośnikowe i podpiąc pod nie kolumny - więc starszy wzmak/amplituner też się nada. Czyli nie wyklucza to 2 par kolumn...

Natomiast jak już kupujesz kolumny podłogowe - to warto poszukać czegoś z porządnym basem i zrezygnować z suba.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja ze swojej strony mogę polecić HK 3490, sam takim dysponuję i powiem tak dziwięk jest miękki dynamiczny, z fajnym ciepłym basiekiem, średnie i wysokie tony również nie narzekam, HK 3490 ma czym uderzyć, jest naprawdę fajny sprzecik w tej cenie. do muzyki rock, filmowej gra pięknie, u mnie sprzet gra na paradigmach monitorach 3v4 + kable Monster Z1, wcześniej mialem Yamahę i ten sam zestaw kolumn, ale dzwięk był "blaszany" twardy, pytanie kto co lubi, teraz nie zamieniłbym HK na Yamachę.

Pozdrawiam licze że w czymś choć trochę pomogłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...