Skocz do zawartości

Kolumny pod Technicsa SU-VX600


yakuza144

Recommended Posts

Witam.

W niedalekiej przyszłości planuje zakup w/w wzmacniacza, a co za tym idzie równiez kolumn.

Co proponujecie pod tego wzmaka do pokoju 3m x 6m do odsłuchu muzyki techno, trance, klubowej?

Zastanawiałem sie nad Altusami 140 ale nie jestem przekonany i wole zaczerpnac wiedzy u kogos kto w tym siedzi.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile możesz wydac na kolumny?
Zakładam po propozycji Altusów 140, że moga to być kolumny używane ...

Jednak proponuję kolumny bardziej neutralne od Altusów - a do ogólnie pojętego młodzieżowego grania (m.in. techno) mógłbyś spróbować kolumn podłogowych JAMO model S718 (lub ich poprzednika - modelu S708). Masz silne kolumny z w miarę dużym głośnikiem basowym.
Niestety będą droższe od Altusów 140 - używane to koszt rzędu 800zł, nowe - koło tysiąca...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Technics Su-VX600 to nic szczególnego a raczej jest dość słaby brzmieniowo. Kolumny Altus 140, jeszcze gorzej( ogólnie Altusy 200 czy 300 też). A połączenie Technics plus Altus, to w ogóle koszmar. Wiem, słyszałem nieraz i odradzam. Jeśli wzmacniacz jeszcze nie kupiony, zastanów się nad innym. To oczywiście zależy ile możesz za niego dać? Naprawdę są lepsze kolumny i wzmacniacze. A co do "im taniej tym lepiej", to niestety dobre brzmienie kosztuje, choć można złożyć fajnie grający zestaw za niewielkie pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam sprzetu dla audifila. Slyszalem brzmienie SU-VX 500 + głośniczki Bose z subwooferem i dzwiek mi sie bardzo podobal, jednak te glosniczki sa za male i maja za mala moc wiec szukam jakichs odpowidnich kolumn.

Co do Altusów to przeciez 300 sa zblizone cenowo do kolumn Jomo, dzwiek jest az tak kiepski?

Czytalem troche o tych Jomo i moglyby byc, podobno sa pod takie brzmienie ale moze jeszcze jakies propozycje pod tego wzmaka?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy słyszałeś lepsze wzmacniacze, choćby Rotel, NAD. Ja Ci tu polecam coś w stylu VW Golfa a Ty się upierasz przy Fiacie 125p. OK, Twoja wola.
I zapewniam Cię, że usłyszysz różnicę, jeśli tylko totalnie słoń Ci na uszy nie nadepnął. Jest jeszcze wiele innych wzmaków, ale to zależy za jakie pieniądze.
Co do kolumn, to gorsza sprawa. Choć w 18m2 to naprawdę nie muszą być wielkie. Chyba, że chce się zaimponować mało doświadczonym kolegom. Fajnie jest przez 15-30 minut a później jak koledzy pójdą do domu zostaje się na długo z koszmarnym dźwiękiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, moj wybór, ale podobno nawet na starej unitrze z pomoca dobrych kolumn mozna wykrzesac ladny dzwiek.

Moj wybór padl na ten sprzet poniewarz posiadam juz CDka od Technicsa i chcialem skompletowac drugi klocek.

Skoro kolumny to gorsza sprawa to bardzo prosze o pomoc w wyborze kolumn. Na razie dostalem propozycje Jamo i to wszystko, gdybym mial kupowac to wlasnie te bo czytalem o nich i moim zdaniem sa ok. No chyba ze ktos ma inna propozycje pod tego wzmaka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem wzmacniacz Technics SU-V90D, mocniejszy niż ten, który zamierzasz kupić. Był to wtedy najwyższy model zintegrowany w ofercie Technicsa, nabyłem go, bo... nie było nic lepszego w sklepach, a na starcie chciałem mieć znakomity sprzęt. DUŻY, SPORO MOCY, żeby mi koledzy zazdrościli i żeby nikt mnie nie "przegonił". Ładnych parę latek później, kiedy rynek audio zaczął obrastać w piórka, zmieniłem wzmacniacz na MNIEJSZY, BEZ REGULACJI, o 2x MNIEJSZEJ MOCY. Rozłożył Technicsa na łopatki pod każdym względem. Dynamika, szybkość, głębia i siła basu, przestrzeń były bezkonkurencyjne. Mocy maksymalnej nie porównywałem, bo nie miało to sensu... A też zaczynałem od muzyki rozrywkowej ( house, techno, zresztą tylko elektronika), gdzie wtedy myślałem o muzyce audiofilskiej.

Dziś są inne czasy, jest internet, serwisy aukcyjne, używanego sprzętu w bród. Przychylę się tu do wpisu f1angel, rozejrzyj się za tymi markami. Dodam od siebie, że KAŻDY wzmacniacz NAD, nawet 30-letni, rozłoży brzmieniem KAŻDEGO Technicsa (wyjątkiem może być sprzęt Technicsa z lat 70/80-tych, ale na tego raczej nie będzie Cię stać). Trochę tych NAD-ów się nasłuchałem, więc nie piszę w ciemno. Do 400 zł na pewno znajdziesz jakąś używkę.

Jeśli oczywiście sprawisz sobie, to co chcesz, to OK, Twoja kasa i Twoja decyzja, ale kupując wzmak Technicsa i do niego Altusy tak na dzień dobry cofniesz się w rozwoju icon_redface.gif

Do muzy, której słuchasz polecam Ci coś z Cantona, starsze modele serii Fonum, Karat a może i Ergo się trafi. Generalnie odradzam kolumny japońskie, przynajmniej w Twoim budżecie.

I jeszcze jedna sprawa - miałem w zestawie 5 klocków, każdy z innej firmy, w oczy nie szczypało i bardzo ładnie współdziałało icon_lol.gif

Przemyśl tego Technicsa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna możliwość to Kolumny Magnat 990 lub 1000.
To też są stosunkowo duże i mocne podłogówki, nieźle nadające się do muzyki młodzieżowej.
Spokojnie zagrają na takiej powierzchni jak Twoja, a i na 2 razy większej dadzą sobie radę.
kolejna możliwość - to stosunkowo uniwersalne Kolumny KODA F702 (wersja I lub II), lub ew. ich następcy F702 (nowsze, ale niekoniecznie lepsze...), używane pojawiają się w okolicy 500-600zł, a nowe to cena rzędu 800zł.

Niewątpliwie na starej Unitrze i dobrych kolumnach można uzyskać satysfakcjonoujący dźwięk. Ale nie licz, że będzie to wzmacniacz czy amplituner za 50 czy 100zł... Poza tym np. amplituner Radmor cieszy się sporym uznaniem, ale kosztuje (zadbany egzemplarz - często po renowacji/konserwacji) kilkaset złotych.
A do tego kolumny też swoje bedą kosztować - choćby z polskich moga być Tonsil Maestro (wersja I lub II, cena pary frontów to ponad tysiąc złotych).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

SU-V90D



Taak ale ten wzmacniacz to zupelnie co innego. Technics najlepsze wzmaki podobno robil w latach 89-91, SU-VX600 jest z 91.

Wcześniej rozwarzalem zakup Harmana Kardona HK6500, ten jest w jakims stopniu lepszy od Technicsa?


Te kolumny Koda to chińczyki, tak? Nie wiem jak ta firma stoi na rynku i balbym sie kupowac chinski sprzet. Magnat wypada całkiem niezle jednak najbardziej jestem przekonany do Jamo, przynajmniej wiem ze europejskie icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej producentów robi swój sprzęt w Chinach - często nie wiesz, czy do rzeczywiście w Europie są zrobione Jamo czy Magnaty icon_razz.gif

Poza tym akurat Koda (zresztą nie tylko Koda) robi solidne i warte swojej ceny kolumny. Krótko mówiąc - nie ma się czego bać!!!

Kolejna rzecz - Technics dobre wzmaki robił trochę dłużej i wcześniej zaczął icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy najmocniejsze kolumny? Kolumny same w sobie mocy nie mają. Wzmacniacz ją ma i on napędza kolumny. Jeśli nie czytałeś jeszcze, polecam to: http://audio.com.pl/faq Co do kolumn, ja osobiście wybrałbym ESA. Ale ja, to nie Ty, ponieważ oprócz basu i mocy cenię dobre brzmienie. Przede wszystkim to.
Jeszcze co do kolumn ESA, to gość pisze tak, jakby mu gramofon z szafy na głowę spadł, więc warto by sprawdzić, czy z kolumnami też wszystko w porządku icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie kolumny ESA Vivace reprezentują najwyższy poziom wcześniej przedstawionych (a przy okazji są również najdroższe).
Jeżeli zamierzasz w przyszłości złożyć sobie (tzn. kupić) lepszy zestaw, to na tych ESAch możesz bazować - spokojnie zagrają z dużo droższym (lepszym) wzmacniaczem niż obecnie ...

Natomiast jeżeli nie bawi Cię za barzo zabawa w audio i po zakupie kolumn chcesz na tym poprzestać - proponowałbym Jamo S718/S708.
Heco za 400zł z linków kolegi Profi mają niezłą cenę, ale jak grają musiałbyś się sam przekonać.

W każdym razie warto szukać czegoś w Twojej okolicy - by osobiście odebrać sprzęt, a wcześniej posłuchać jak gra!

Pozdrawiam
PS. Jeżeli podajecie linki do aukcji - to zamieszczajcie informacje czego aukcja dotyczy (jaki to model), bo za 2-3 miesiące link do Allegro będzie już niektywny icon_sad.gif W związku z tym może nie być wiadomo, czego tak właściwie dotyczy wpis.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...