Audio - portal internetowy opisujący sprzęt stereo, hi-fi, 

hi-end,kino domowe
Hi-Fi • Hi-End • Muzyka • Kino domowe • Video      
Obecnie jest: gości online

IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

FORUM AUDIO > AUDIO > Stereo

Reply to this topicStart new topic
> Za dużo basu, pomocy!
krzymal
post 27 08 2013, 08:19
Post #1

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 15,144

Witam Kolegów.

Tak, tak mój problem to za dużo basu, nie za mało jak w większości systemów ale za dużo. Już piszę o co chodzi. Mój system to: kolumny Audio Academy Hyperion IIIs, wzmak Yaqin MC 10L, CD Micromega Stage 2, interkonyekty by Biedronka za 5zł. Do tej pory chodziło to na kablach głośnikowych miedzianych made in China 2,5mm2. I było nieźle, nie idalnie ale nie źle. Brakowało nieco basu i wysokich. przyszedł czas na wymianę kabli, zacząłem od głosnikowych, kupiłem używane Audionova Iluminator i się zaczęło! jest bas, jest dużo basu, za dużo. Jest też góra i średnica i byłoby idealnie gdyby nie ten bas. Jest cały czas i wszędzie. czy można to zmienic nie zmieniając tych kabli, czy wymiana na odpowiedni interkonekt może to zmienić? Jeżeli tak to poradźcie jakis odpowiedni interkonekt. Budżet niewielki około 300zł. Moze jakiś inny pomysł?
Go to the top of the page

+Quote Post
f1angel
post 27 08 2013, 21:11
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 2,264

Lepsze kable więcej przenoszą, ale żeby aż tak? Widocznie tamte zbyt dużo obcinały. Choć Audionowa jednak nieco podkreśla niskie tony, to trzeba przyznać.
Nie wiem, czy interkonektem uda Ci się niskie tony uczynić mniejszymi, delikatniejszymi?
Pewnie większość srebrnych, czy posrebrzanych w znacznym stopniu może tak zadziałać. Nie wiem jednak, czy wystarczająco.
A próbowałeś przestawić kolumny w inne miejsce/miejsca?
Ogólnie im dale od ścian, od narożnika pokoju, tym mniejsze podbicie niskich tonów.
Spróbuj "wyjechać" nimi do przodu, czy odsunąć od ścian bocznych. Albo to i to.
Możesz spróbować jeszcze zatkać porty b-r w kolumnach gąbką o otwartej strukturze porów.
Taką do kąpieli. Musisz sprawdzić jednak, czy nie wpływa to niekorzystnie na resztę pasma.

--------------------
Uważajcie na sprzedawcę VanDelHul'a z Allegro!!!

UWAGA. W sprawie doboru sprzętu audio i jego konfiguracji proszę nie pisać na PW, od tego jest forum. Pozdrawiam.

Odeszli
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0#entry103427
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19 09 2014, 08:46