Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacz i głośników - prośba o konsultacje


jazwiak

Recommended Posts

Hej,

dojrzałem do wymiany zestawu stereo. Obecnie dysponuję tzw. błędami młodości, czyli Technicsem A900S MK2 oraz Jamo Studio 180.
W ramach zastępstwa rozważam dwie opcje:

1. Używany wzmacniacz, jakiś z lat 70-80 (ale jaki?), który będę musiał zgwałcić zamontowaniem pilotowanego potencjometru. Do tego pasujące głośniki.

2. Nowy wzmacniacz, ale jeśli już to z zaletami tzw. postępu. Czyli wejście optyczne do połączenia TV, którego głośniki brzmią jak komórka, USB z konwerterem. Koniecznie wejście gramofonowe. Tu rozważam HK 3770 ewentualnie Cambridge Audio Azur 351A lub Advance Acoustic X-i60. W tym przypadku wolałbym kupić używanw głośniki.

Do tego mam już okablowanie, którego wolałbym nie wymieniać.
Do wyboru interkonekty:
van den hul mc d 300 mkII
audioquest copperhead wtyczki wbt 0144
Kable głośnikowe:
van den hul m.c. d 352

Co do CD myślę, że na razie zostawiłbym Technisa SL 490, który w swoim zakresie budżetowym daje radę. Do wymiany w przyszłości.

Muzyka:
Klasyka, Mozart, Brahms
Jazz, pop Jazz (od Davisa do Diany Krall czy Evy Cassidy)
Rock progresywny
Pop Rock (Radiohead, troche Placego, Hey, Manaam, etc)
Dużo Beatlesów i Floydów. Sporo gramofonu.

Pokój: W załączniku do posta.

Co do brzmienia, to chyba dojrzałem już do czegoś ciepłego i jasnego (niekoniecznie krystalicznie) z zarysowanymi tonami niskimi ale tylko tam gdzie trzeba i wtedy kiedy trzeba. Wyrosłem na pewno z podejścia treble na maks, basy na maks i dowalmy equaliserem icon_razz.gif. Ma być ciepło i przyjemnie, ale z drugiej strony bez zamulania przy dynamiczniejszej muzyce. Trochę ważniejsze jest brzmienie od sceny.

Proszę grzecznie o pomoc icon_wink.gif Bez falowania kolegi, który kiedyś się audio interesował, ale miał z dziesięć lat przerwy.

Pozdrawiam,

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech będzie bez "falowania" icon_wink.gif Ale musisz jeszcze odpowiedzieć na kilka pytań, parę rzeczy przemyśleć, coś doprecyzować.

Nie masz sporej nierównowagi tonalnej, różnic w kanale lewym i prawym? Bo prawa kolumna ma z boku sporo przestrzeni a lewa ścianę obok, czyli stoi w rogu. Wiesz o czym piszę? Jeśli nie a temat podstaw akustyki i ustawiania kolumn jest Ci mało znany napisz na PW i podaj swój adres mailowy. Podeślę Ci fajne artykuły o tych sprawach. Naprawdę warto poczytać i będziemy się lepiej rozumieć.
A czemu
nie bierzesz pod uwagę wzmacniaczy z lat '90? Są pod względem konstrukcyjnym i brzmieniowym nie mniej udane niż te z lat '70-'80. Pod pewnymi (moc, możliwość wysterowania trudniejszych kolumn i często posiadają pilota) nawet lepsze.
Chcesz wyjść z Technicsa a wejść w Azura 351A? Żeby nie było z deszczu pod rynnę. Słuchałeś, podobał Ci się? Jakich wzmacniaczy i kolumn jeszcze słuchałeś?
Brzmienie jasne i ciepłe? To na ogół się wyklucza w tej kategorii cenowej. Najbliższe kolumny jakie mi się z tym kojarzą to ProAc.
Może chodzi Ci o ocieploną, soczystą średnicę i nie przygaszone dość rozdzielcze wysokie tony?
I podstawowe pytanie. Jakim budżetem dysponujesz na wzmacniacz i kolumny? Bez tego nie ruszymy.
Może koledzy coś dodadzą, jeśli zapomniałem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wszelkie pytania bardzo słuszne, postaram się odpowiedzieć na tyle na ile się da.

Cytat

Ok, niech będzie bez "falowania" icon_wink.gif Ale musisz jeszcze odpowiedzieć na kilka pytań, parę rzeczy przemyśleć, coś doprecyzować.

Nie masz sporej nierównowagi tonalnej, różnic w kanale lewym i prawym? Bo prawa kolumna ma z boku sporo przestrzeni a lewa ścianę obok, czyli stoi w rogu. Wiesz o czym piszę? Jeśli nie a temat podstaw akustyki i ustawiania kolumn jest Ci mało znany napisz na PW i podaj swój adres mailowy. Podeślę Ci fajne artykuły o tych sprawach. Naprawdę warto poczytać i będziemy się lepiej rozumieć.



Jakieś podstawy mam, jednak takie a nie inne ustawienie głośników wymuszone jest przez kształt pomieszczenia. Zastanawiałem się, jak sobie z tym poradzić szczerze mówiąc, ale nie wiem, czy będzie możliwość uratowania tego. Jeśli chodzi o nierównowagę tonalną, to na pewno jestem w stanie powiedzieć, że głośniki nie brzmią równo, plus bass reflexy z tyłu sprawiają, że prawy zupełnie inaczej operuje w niskich tonach.

Cytat

A czemu nie bierzesz pod uwagę wzmacniaczy z lat '90? Są pod względem konstrukcyjnym i brzmieniowym nie mniej udane niż te z lat '70-'80. Pod pewnymi (moc, możliwość wysterowania trudniejszych kolumn i często posiadają pilota) nawet lepsze.



Szczerze? Bo mam jeszcze drugą połówkę icon_smile.gif Ma być nowe albo fajnie dizajnerskie, jak to sprzęt z lat 70-80.

Cytat

Chcesz wyjść z Technicsa a wejść w Azura 351A? Żeby nie było z deszczu pod rynnę. Słuchałeś, podobał Ci się? Jakich wzmacniaczy i kolumn jeszcze słuchałeś?



Od tego powinienem był zacząć, że tak naprawdę, to potrzebuję pokierowania, czego powinienem posłuchać. Po odsłuchu zwykle jestem w stanie dość precyzyjnie określić, co mi "brzmi" a co nie. Nie słuchałem Azura, słuchałem H/K który ma przyzwoitą charakterystykę i w ogóle dość lubię tę firmę, ale jest dla mnie trochę za ostry. Ale wiem, że moje kable głośnikowe mają dość korekcyjną, zamulająca charakterystykę, więc być może to mogłoby pomóc?

Cytat

Brzmienie jasne i ciepłe? To na ogół się wyklucza w tej kategorii cenowej. Najbliższe kolumny jakie mi się z tym kojarzą to ProAc.
Może chodzi Ci o ocieploną, soczystą średnicę i nie przygaszone dość rozdzielcze wysokie tony?



O, o, o właśnie to icon_smile.gif Każdy chce wszystkiego i dźwięku idealnie uniwersalnego. Ale Twoja charakterystyka wydaje się oddawać mniej więcej to, na czym by mi zależało. Plus bez wykastrowania niskich tonów, bo czasem są potrzebne.

Cytat

I podstawowe pytanie. Jakim budżetem dysponujesz na wzmacniacz i kolumny? Bez tego nie ruszymy.
Może koledzy coś dodadzą, jeśli zapomniałem?



Co do budżetu, to w przypadku nowego wzmacniacza granicą byłoby 2400 zł za wzmacniacz, w przypadku używanego jakieś 1500 zł. Całość z używanymi głośnikami chciałbym zamknąć absolutnie maksymalnie powyżej limitu icon_razz.gif 4000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz to Musical Fidelity E 100 dałby Ci dużo radości i nie wymagałby "gwałtu" w sprawie pilota, a najwyżej dokupienia uniwersalnego gdyby oryginalnego nie było icon_smile.gif
Poza zaletami brzmienia jest bardzo ładny więc żona, jak sądzę, przyjęłaby go z radością (estetyczną) icon_wink.gif
Bywają na allegro choć częściej na e-bay angielskim (ja w UK kupiłem i kurier niedrogo przywiózł) .
A tu masz taki w Łodzi http://allegro.pl/musical-fidelity-elektra...4192642053.html i to z pilotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka, audio, audiofilska pasja i wszystko to, czym się tu zajmujemy nie ma nic wspólnego z wyścigiem.
A wzmacniacze grają tak różnie, że byłoby to jak porównywanie kolarstwa torowego z przełajowym.
To bardziej już przypomina wybory miss piękności, gdzie jurorzy mają swoje typy i wybierają tę jedyną. Ale Ty i tak masz swoją faworytkę, często niedocenioną przez nikogo.
I widzę, że nie czytasz uważnie, nie stawiasz odpowiednich pytań, nie dociekasz, nie interesujesz się.
Podejrzewam, że szukasz potwierdzenia swoich typów a jeśli się w nie wpasujemy, to będziemy "fachowcami". Jeśli nie, "szopenfeldziarzami" icon_wink.gif
W sumie takich nowych rzeczy możesz posłuchać w każdym salonie audio. Z równie nowymi kolumnami. Obiecuję, Ci efektowny dźwięk.
Ale muzyki nie obiecuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest tak, że używany mnie przestał interesować. Po prostu łatwiej mi nieco wyszukać informacje o nowych wzmacniaczach, aktualnie produkowanych. Tu przynajmniej mam jakieś ramy cenowe i funkcjonalność, której oczekuję. Więc łatwiej stworzyć krótką listę. O brzmieniu dowiedzieć się mogę z recenzji, choćby to było nieobiektywne, to recenzja jest jakąśtam informacją za i przeciw.
Propozycja kolegi powyżej również mnie zainteresowała, chciałbym sprawdzić, czy jest szansa tego posłuchać, żeby się przekonać. Pochodzę z Łodzi, więc bywam tam na tyle często, że może uda mi się umówić.
I oczywiście, że zdaję sobie sprawę, że to nie wyścig icon_wink.gif Pytając, miałem na myśli, co Wy bralibyście pod uwagę bardziej, mając na względzie opisane wyżej preferencje.

A gdybym miał typy skrystalizowane, to bym się umówił na odsłuch, wybrał co mi najbardziej brzmi i nie zawracał Wam głowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobrze, bo ja namawiałbym Cię na sprzęt używany. Po pierwsze, za 1500 zł kupisz już naprawdę ciekawy wzmacniacz używany, który kosztował jako nowy 2-3 razy tyle jak był nowy. Co za tym idzie, zapłacisz za dużo wyższą klasę sprzętu, niż kupując nowy wzmacniacz w tej cenie.
Odwdzięczy się to dużo dużo lepszym brzmieniem (choć tak naprawdę w zestawie stereo, przeważający wpływ na brzmienie mają kolumny, ale jednak...).
Co do awaryjności (bo zapewne to Cię martwi, myśląc o sprzęcie używanym, a gasi obawy myślą o nowym) to weź pod uwagę, że wzmacniacze które mają czasami po 10, 20 i więcej lat grają do dziś często bezawaryjnie, nie był naprawiane, mają oryginalne podzespoły.
I będą grały tak jeszcze dłużej. Oczywiście, że może się coś zepsuć, ale najczęściej jest to spowodowane jakimś błędem użytkownika, nieodpowiednim doborem kolumn , albo tym, że ktoś w ferworze uniesień imprezowych, wyleje drinka na sprzęt, itp...
Myślisz, że wzmacniacz który kupisz dziś w salonie za 1500 zł, jest zbudowany lepiej i z lepszych podzespołów, niż te z przed kilku lat ? Raczej nie i dlatego warto szukać dobrych używek od pasjonatów tematu.

Odnośnie pośpiechu, to przy wyborze sprzętu, to najgorszy doradca, więc spieszyć się nie warto.
I tak w ogóle to polecam Ci udać się na odsłuchy, to powinno pomóc Ci przede wszystkim w określeniu preferencji brzmieniowych. A może odkryjesz coś nowego przy okazji.

A na koniec dodam, ze warto by było rozpocząć od zakupu kolumn.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie. Odpowiedziałeś na pytanie, które chciałem zadać, czyli od czego zacząć. Bo właśnie mam wrażenie, że wybierając jedno i drugie, tworzę potęgująca się liczbę możliwości i nigdy w życiu nie ogarnę tej kuwety. Więc może faktycznie mądrym by było rozpoczęcie od zakupu głośników (co bez wątpienia poprawi brzmienie już istniejącego zestawu i da trochę radości w oczekiwaniu na wzmacniacz) i sensowne dobranie do tych głośników wzmacniacza w kontekście doboru kabli.
I teraz dość istotne pytanie, czy biorąc pod uwagę takie a nie inne ustawienie mebli w pokoju i brak możliwości jego zmiany, mam szansę znaleźć głośniki, które jakoś lepiej poradzą sobie z tym problemem, czy raczej powinienem się pogodzić z tym, że niewiele co jestem w stanie z tym zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kolumny nie zmienią aż tyle co odpowiednie ustawienie i akustyka pomieszczenia. To dość problemowe i obszerne zagadnienie.
Niemniej zmiana kolumn i wzmacniacza na lepsze, równa się z poprawą brzmienia więc będzie znaczna zmiana na lepsze. Może to ona zmotywuje Cię do nieznacznych zmian w umeblowaniu. Obecnie skup się na poszukiwaniach sprzętu icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i poświęcony czas. Czy szukając głośników powinienem na coś szczególnego zwrócić uwagę, typu otwór BR z przodu/z tyłu, czy też charakterystyczne dla marki brzmienie? (W sensie przy tworzeniu krótkiej listy do odsłuchu)


Cytat

Same kolumny nie zmienią aż tyle co odpowiednie ustawienie i akustyka pomieszczenia. To dość problemowe i obszerne zagadnienie.
Niemniej zmiana kolumn i wzmacniacza na lepsze, równa się z poprawą brzmienia więc będzie znaczna zmiana na lepsze. Może to ona zmotywuje Cię do nieznacznych zmian w umeblowaniu. Obecnie skup się na poszukiwaniach sprzętu icon_wink.gif.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Jazwiak, wcale się dużo nie pomyliłem w poprzednim poście. Nie czytasz z uwagą, nie bierzesz pod uwagę, przynajmniej tego co ja napisałem.
A pytałem czy znasz temat akustyki? Jeśli nie, czy chcesz jakieś materiały do poczytania, abyśmy mogli się lepiej porozumieć a nie gadali jak gęś z prosięciem? icon_mrgreen.gif
Nie odpowiedziałeś, więc uznałem, że tematy związane z akustyką wnętrz i ustawianiem kolumn nie są Ci obce.
Ale czytam Twoje kolejne wpisy a Ty tu wypisujesz takie pytania typu, czy będzie dobrze grało w dotychczasowym ustawieniu, czy da się coś zrobić?
Sam odpowiedz o czym to świadczy a raczej jak to świadczy o Tobie? Naprawdę pomógłbym Ci z chęcią, bo początek był ciekawy, obiecujący.
Ale Ty nie wykazujesz żadnego niemal zaangażowania, nie czytasz uważnie tego co się pisze, interpretujesz rzeczywistość po swojemu, zamiast otworzyć się na sugestie. Nie pytałbyś w tej sytuacji czy otwór b-r z tyłu czy z przodu kolumny jest lepszy. Bo wiedziałbyś, że masz dużo poważniejsze problemy.
Pomyślisz pewnie, że się czepiam zamiast pomóc. Ale jak się zastanowisz i przeczytasz moje posty od początku, może zrozumiesz o co mi chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę, że się czepiasz, myślę, że jesteś wymagającym rozmówcą. To dobrze icon_wink.gif
Ale nie jestem w stanie ich ustawić inaczej. Po prostu nie dam rady, to jedyne możliwe ustawienie sprzętu i mebli w pokoju. Po prostu to nigdy nie będzie stało prawidłowo, zgodnie z zasadami. Chyba, że jest jakaś możliwość, o której nie wiem i która tu nie padła. Dlatego moje pytanie brzmiało, czy jest w ogóle szansa, podratować aktualną sytuację głośnikami, kwestia BR przód/tył była przykładem. I jeśli jest, to na co zwrócić uwagę przy doborze.
Nie pytam o rady dotyczące ustawienia, bo nie mogę tego przestawić bez generalnego remontu i najlepiej dobudowania kawałka mieszkania. Wspomniałeś na początku o nierównowadze tonalnej, szczerze mówiąc ciężko mi to wychwycić (słuchałem wczoraj) bo może to ginąć wśród innych nieprawidłowości brzmienia. Studio 180 nie mają dobrej opinii i dość szczerze ją podzielam.


Cytat

No widzisz Jazwiak, wcale się dużo nie pomyliłem w poprzednim poście. Nie czytasz z uwagą, nie bierzesz pod uwagę, przynajmniej tego co ja napisałem.
A pytałem czy znasz temat akustyki? Jeśli nie, czy chcesz jakieś materiały do poczytania, abyśmy mogli się lepiej porozumieć a nie gadali jak gęś z prosięciem? icon_mrgreen.gif
Nie odpowiedziałeś, więc uznałem, że tematy związane z akustyką wnętrz i ustawianiem kolumn nie są Ci obce.
Ale czytam Twoje kolejne wpisy a Ty tu wypisujesz takie pytania typu, czy będzie dobrze grało w dotychczasowym ustawieniu, czy da się coś zrobić?
Sam odpowiedz o czym to świadczy a raczej jak to świadczy o Tobie? Naprawdę pomógłbym Ci z chęcią, bo początek był ciekawy, obiecujący.
Ale Ty nie wykazujesz żadnego niemal zaangażowania, nie czytasz uważnie tego co się pisze, interpretujesz rzeczywistość po swojemu, zamiast otworzyć się na sugestie. Nie pytałbyś w tej sytuacji czy otwór b-r z tyłu czy z przodu kolumny jest lepszy. Bo wiedziałbyś, że masz dużo poważniejsze problemy.
Pomyślisz pewnie, że się czepiam zamiast pomóc. Ale jak się zastanowisz i przeczytasz moje posty od początku, może zrozumiesz o co mi chodzi.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A pytałem czy znasz temat akustyki? Jeśli nie, czy chcesz jakieś materiały do poczytania, abyśmy mogli się lepiej porozumieć a nie gadali jak gęś z prosięciem?




Tak pisząc, stawiasz jazwiak'a w pozycji uczniaka, którego zadaniem jest przytakiwać i robić co mu piszesz, samemu windując się na szczyt wszystko wiedzącego miszcza. Czy to syndrom ilości postów ? icon_smile.gif
Zamiast się wymądrzać na temat, modnej akurat, akustyki - kilka lat temu o akustyce nie było ani widu ani słychu, bo w modzie było co innego icon_smile.gif - porozmawiaj z wszystkimi tymi, którzy wklejali swoje "pokoje odsłuchowe" w zakładce "Wasze systemy" i opisywali, jak im te systemy grają ! Możliwe, że od nich czegoś ciekawego się dowiesz a może i nauczysz.

Do autora tematu.
Jeśli piszesz, że meble, głośniki i sprzęt, nie mogą stać inaczej i już, to weź pod uwagę to:
Wg. rysunku, w miejscu prawego głośnika - potwierdziłeś że gra inaczej od lewego - dostaw jakiś mini regalik, coś wąskiego, ale wysokiego, tuż przy narożniku, przy prostopadłej ścianie, tej z drzwiami, od strony stołu, by stworzyć podobne "zamknięcie", kąt, jak w przypadku lolumny lewej. Można jeszcze, już oba, kąty, w których stoją kolumny, wyłożyć "czymś" jednakowym, by wyrównać ich "parametry" hehe, akustyczne. Po prostu, regalik tworzący nowy kącik dla kolumny prawej, może rezonować inaczej w stosunku do kąta lewego.
Co do wymiany wzmacniacza, napisałeś zbyt mało o tym, jakie macie upodobania wizualne, by polecić coś konkretnego. Tym bardziej, że nie pasuje to do oczekiwań jakie masz w stosunku do wzmacniaczy nowszej produkcji. Czy podobają się wam wzmacniacze ze wskaźnikami wychyłowymi, czy kolor, wygląd obudowy, mają znaczenie ? Skrobnij w tym temacie jakiś konkrecik icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamiast się wymądrzać na temat, modnej akurat, akustyki - kilka lat temu o akustyce nie było ani widu ani słychu, bo w modzie było co innego icon_smile.gif


Aż mnie zatkało, o akustyce kilka lat temu nie było słychu ? icon_lol.gif Słyszałeś o jaskiniach na Malcie gdzie odpowiednie moduły na ścianach przerabiały głos na taką częstotliwość by ludzie wpadli w trans ? W szkole na historii zapewne był semestr o starożytnej Grecji i omawiany był Epidauros , może byłeś wtedy na dłuższych wagarach( to niesamowite wrażenie polecam). Te podręcznikowe pozycje to nie jest sprawa ostatnich lat icon_biggrin.gif Zapewniam Cię też, że studia nagraniowe już kilkadziesiąt lat temu dbały o akustykę, a o zapisie cyfrowym się nie śniło nikomu.Współczesne sale teatralne, opery( kościoły) też bazują na akustyce, zanim wprowadzono nagłośnienie elektryczne-co stanowiło kolejne rozwinięcie, i też stoją dłużej niż kilka lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Zamiast się wymądrzać na temat, modnej akurat, akustyki - kilka lat temu o akustyce nie było ani widu ani słychu, bo w modzie było co innego icon_smile.gif


Aż mnie zatkało, o akustyce kilka lat temu nie było słychu ? icon_lol.gif Słyszałeś o jaskiniach na Malcie gdzie odpowiednie moduły na ścianach przerabiały głos na taką częstotliwość by ludzie wpadli w trans ? W szkole na historii zapewne był semestr o starożytnej Grecji i omawiany był Epidauros , może byłeś wtedy na dłuższych wagarach( to niesamowite wrażenie polecam). Te podręcznikowe pozycje to nie jest sprawa ostatnich lat icon_biggrin.gif Zapewniam Cię też, że studia nagraniowe już kilkadziesiąt lat temu dbały o akustykę, a o zapisie cyfrowym się nie śniło nikomu.Współczesne sale teatralne, opery( kościoły) też bazują na akustyce, zanim wprowadzono nagłośnienie elektryczne-co stanowiło kolejne rozwinięcie, i też stoją dłużej niż kilka lat.



Wspomniałem a akustyce, jako modzie "forumowej", nie zrozumiałeś icon_sad.gif
Podtrzymuję to, co pisałem, byś zrobił "coś" w temacie wpisów w zakładce "Wasze systemy". No i, co mają teatry i studia nagraniowe, do tematu autora wątku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamiast się wymądrzać na temat, modnej akurat, akustyki - kilka lat temu o akustyce nie było ani widu ani słychu, bo w modzie było co innego icon_smile.gif - porozmawiaj z wszystkimi tymi, którzy wklejali swoje "pokoje odsłuchowe" w zakładce "Wasze systemy" i opisywali, jak im te systemy grają ! Możliwe, że od nich czegoś ciekawego się dowiesz a może i nauczysz.



Przerażającym jest fakt, że brak samokrytyki, dystansu, tudzież być może wiedzy, potęgowane bezmyślnym wyrażaniem swoich teorii, może być powodem kompromitacji na wielką skalę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abc, właściwie powinienem pozostawić Twoją wypowiedź bez komentarza. Sam się dostatecznie skompromitowałeś. Ale czytają to także młodzi adepci sztuki audio, więc to dla nich. By wiedzieli, że akustyka to nie moda na białe samochody.
Ja sprawami akustyki interesuję się już od wielu lat. Sporo na ten temat czytałem i dużo eksperymentowałem. Z ustawieniem kolumn oraz z naturalnymi ustrojami akustycznymi (meble, rośliny, wszelkie gadżety codziennego użytku) jak i robionymi (w tym właśnie "jajcarki") oraz kupowanymi.
Nie wiem ile masz lat, ale zaryzykuję twierdzenie, że interesowałem się tymi sprawami w czasach, gdy Ty pewnie jeszcze bawiłeś się samochodzikami.
W temacie akustyki wiem, że Pacio94 wiele mógłby mi przekazać i piszę to, bo zdaję sobie sprawę z jego dużej wiedzy w tym temacie. Ale ja też sporo wiem i dlatego "mądruję" się czasem na forum.
Nie znam się np. na komputerach. I tu faktycznie stwierdzam, że jestem neptek.
A Jazwiak, przyszedł tu na forum by o pewne rzeczy zapytać, by się dowiedzieć. Ale pozycję uczniaka lub nie, sam może ustalić. Polemizując ze mną, czy wytykając mi ew. błędy.
Ilość postów nie ma tu nic do rzeczy. I nie świadczy o niczym. Z kilkoma forumowiczami dyskutowałem tu jak równy z równym nawet jak mieli po kilka/naście/dziesiąt postów.
Ty nie wiem skąd przyszedłeś, może zbanowali Cię na Audiostereo? Ale tu jest forum bardziej wymagające i nie ma miejsca na takie praktyki jakie tam być może uchodziły Ci pewien czas.
Akustyka nie jest żadną modą, bo to podstawa. Można by rzec, że najważniejszy element zestawu stereo. Często niedoceniany, lekceważony. Bez tego ani rusz.

Jazwiak, po prostu poczytaj na temat akustyki i ustawiania sprzętu. Bo od tego naprawdę trzeba zacząć. Może wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł, może wspólnie dojdziemy do czegoś. Może jednak się da coś zrobić. Przecież meble nie są przyspawane do podłogi icon_wink.gif .
Z żoną też się można jakoś dogadać, są sposoby. I fajnie, że rozumiesz co chciałem Ci przekazać, choć nie przeczę bywam szorstki.
Ale mądry człowiek jak Ty to rozumie. I chyba się nie gniewasz za gęś z prosięciem. Bo jakby co możesz wybrać. Będziesz gęsią, to ja mogę być prosięciem icon_lol.gif Albo na odwrót. Ale najlepiej pogadajmy jak ludzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jazwiak, po prostu poczytaj na temat akustyki i ustawiania sprzętu. Bo od tego naprawdę trzeba zacząć. Może wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł, może
Ale mądry człowiek jak Ty to rozumie. I chyba się nie gniewasz za gęś z prosięciem. Bo jakby co możesz wybrać. Będziesz gęsią, to ja mogę być prosięciem . Ale najlepiej pogadajmy jak ludzie.



O! A jednak można po ludzku i nawet po koleżeńsku icon_smile.gif

Teraz, zaproponuj koledze jazwiak co byś zrobił z jego kącikiem audio, pod względem aukstyki ?
I, zawczasu, wyjaśnij koledze jazwiak dlaczego wiele zestawów audio, gra mimo to dobrze, w pomieszczeniach gołych i surowych akustycznie ? Na koniec, napisz, jaka jest chrakterytyka częstoliwościowa, a może i nawet fazowa icon_smile.gif naturalnych ustrojów akustycznych, czyli kwiatków ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ja się tylko wypowiem teraz o tym, że się wypowiem jak poczytam icon_smile.gif To jeśli idzie o ustawienie. Dziękuję za materiały icon_smile.gif

Jeśli idzie o wizualną stronę wzmacniaczy, to tak, oczywiście, że podobają mi się ze wskaźnikami wychyłowymi, bo komu sie nie podobają? icon_razz.gif Ale nie jest to decydujące.
Inne mam wymagania od używek, a inne od nowych wzmacniaczy. Zresztą jedyne, na co nie mógłbym patrzeć, z rzeczy które widziałem dotychczas, to Grudnig Fine Arts, więc nie jestem aż tak wybredny pod względem estetycznym.

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazwiak, oczywiście jak poczytasz, to spróbujemy wspólnie dość do tego co można, co się da zrobić itp.
Abc, to może Ty wyjaśnij koledze tak zawiłe tematy, bo widzę, że aż Cię paluszki świerzbią do pisania.
Pamiętaj jednak, że miałem na myśli duże rośliny doniczkowe z gęstym listowiem. Małe, wiotkie roślinki mają zdecydowanie inną
"charakterystykę częstotliwościową i fazową" icon_lol.gif
A co do mojego ludzkiego podejścia czy koleżeńskości, to za krótko jesteś na forum, by móc to oceniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel
nie wyjaśnię, Ty to zrób; namawiasz człowieka do swego pomysłu, więc skończ, jak na miszcza przystało. Swoja drogą, masz szczególny dar umikania odpowiedzi na tematy, które sam wywołujesz ?
Czy jest tu na forum, zaprezentowane twoje miejsce odsłuchowe, by dawać je za przykład, choćby ? A które, dawało by Tobie motyw do podparcia, w razie czego ? I poparcia tezy, o wpływie na dźwięk, doniczkowych roślinek z gęstym listowiem ...icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif hehe, no to, mam ubaw do wieczora icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Przygotuj coś o wpływie doniczek, bo przecież, są one integralnie połączone z roślinką icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...