Skocz do zawartości

Usmażony przedwzmacniacz


Recommended Posts

Historia mojego przedwzmacniacza
Posiadam przedwzmacniacz gramofonowy Yaquin MS-12B. Kupiłem go ze standardowymi chińskimi lampami elektronowymi, dla podniesienia efektów wymieniłem lampy: kupiłem PSVANE 12AX7 oraz lampy zamienniki do 12AU7 - 6CG7 6FQ7 RCA. I tu zaczęła się moja przygoda.
Niestety nie doczytałem i wstawiłem lampy RCA bez żadnych przeróbek. Przedwzmacniacz działał bez problemu kilka dni, niestety przestał. Sekcja lamp 12AX7 funkcjonuje poprawnie, natomiast sekcja lamp 12AU7 nie funkcjonuje. Po przełożeniu prawidłowych chińskich lamp 12AU7 nie żarzą się.
Rozebrałem przedwzmacniacz i … okazało się że usmażyłem trochę płytkę.
Prawdopodobnie jeden z elementów został uszkodzony – przesyłam zdjęcia. Może ktoś zna ten układ i wie co mam wymienić, jak sprawdzić, które podzespoły są uszkodzone. Dodam, że w kwestii elektroniki jestem laikiem, potrafię jednak dobrze lutować 

Proszę o pomoc



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przykro to słyszeć. Tym bardziej, że nie wiem czy znajdziesz tutaj kogoś, kto podpowie ci jak naprawić Twoje pre, opierając się tylko na zdjęciach. Zapewne nie powiem Ci nic nowego, ale ja na Twoim miejscu udałbym się do elektronika. Myślę, że to robota dla specjalisty, nie wiem czy samodzielne podejmowanie się takich napraw nie będzie ryzykowne. Obyś nie uszkodził gorzej przedwzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

wybaczcie, ale byłem cały weekend poza domem bez sieci.
Yaquia używam od 3 m-cy. Kupiłem do w Chinach - więc reklamacja, raczej nie wchodzi w grę - zbyt duże koszty wysyłki. Pisałem już do sprzedającego, ale się nie odezwał.

Wydaje mi się - uzyskałem takie potwierdzenie na innym forum, że prawdopodobnie spaliłem rezystor (to to miejsce spalenia na płytce). Wymienię go i zobaczymy. Reszta na płycie wygląda dobrze, więc mam nadzieję, że będzie OK.

Dzięki wszystkim za odpowiedź i wsparcie

Piszę z Poznania


R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...