Skocz do zawartości

Wzmacniacz+kolumny za około 2 tysiące.


f4y

Recommended Posts

Witam wszystkich,


Jestem nowy na forum. Dawno temu kupiłem słuchawki Sennheiser hd600. Jakiś czas później dokupiłem do nich wzmacniacz lampowy little dot mk III.
Teraz chcę kupić wzmacniacz stereo wraz z kolumnami. Nie chcę wydawać fortuny, ale z drugiej strony chcę aby to przyzwoicie grało. Dlatego też zdecydowałem się na kupno używanego wzmacniacza stereo.

Na chwilę obecną chodzi mi po głowie kupno głośników Dali 450 (1200 zł) oraz wzmacniacza Sony TA-F570ES (550zł). W sumie wychodzi poniżej 2000zł, niemała sumka jak dla mnie choć wiem, że jak na sprzęt audio to ubogo.

Chcę oczywiście móc podłączyć little dot mk III pod ten wzmacniacz. Tutaj moje pierwsze pytanie jako laika, czy w ogóle jest taka opcja? A drugie pytanie: czy konfiguracja, którą wybrałem (głośniki + wzmacniacz) ma sens, a może warto kupić coś innego w podobnej cenie?

Głównie słucham muzyki 'The national', 'Depeche mode', 'The police', 'Radiohead', 'Lady Pank' etc.

Pokój w jakim będzie grał ten sprzęt to ok. 16m2 (3,2 na 5,1), przy dłuższej ścianie.


Z góry dziękuję za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć. Kolumny Dali 450 są bardzo fajne o ile lubi się taki dźwięk. A je nie wiem jaki Ty lubisz. Dlatego nie wiem jaki wzmacniacz byłby dla Ciebie, biorąc pod uwagę tę kolumny najlepszy.
Nie przepadam za wzmacniaczami Sony, więc pewnie poleciłbym inny. Ale musisz określić jakie brzmienie chciałbyś uzyskać.
Bardziej jasne, twarde, chłodne, konturowe, czy ciemniejsze, miększe, ocieplone i pełne, soczyste w średnicy. Możesz opisać własnymi słowami co i jak. Poza tym czy brzmienie ma być bardziej relaksacyjne, czy też agresywniejsze. A niskie tony większe, bardziej wypełnione, gęste, otulające czy raczej krótkie i szybkie, twarde, rytmiczne. Itp, itd... .
Wzmacniacz słuchawkowy Little Dot mk II, to ciekawa lampowa konstrukcja. Z tego co widzę, możesz podłączyć do niego jakieś źródło (ale tylko jedno, bez przełączania kabelków) i słuchać muzyki poprzez podłączone do niego słuchawki, albo wyprowadzić dźwięk dalej
na wzmacniacz, by słuchać poprzez kolumny. Dodatkowo taki przedwzmacniacz daje Ci możliwość wymiany lamp na inne/lepsze i poprzez to wpływanie na ostateczną barwę, nasycenie, jakość dźwięku.
Słuchawki Sennheiser które masz, są dość jasne, rozdzielcze i trochę chłodne, więc dobrze, że wybrałeś słuchawkowy pre na lampach.
Dali 450 powinny pasować do Twojego pokoju (choć jak napisałem nie wiadomo, czy do gustu), o ile pomieszczenie nie ma takich proporcji, że odezwą się jego mody własne i podbarwią znacznie dźwięk. Ale to zupełnie inny (choć mocno powiązany i bardzo ważny) temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


dźwięk jakiego oczekuje powinien być dynamiczny, czysty i klarowny, ale nie drażniący. Lubię słyszeć pojedyncze dźwięki. Jeśli chodzi o bas to powinien być szybki, chociaż bardzo nie lubię gdy jest go zbyt dużo.

Co do samego wzmacniacza, to idealnie by było gdyby to był amplituner do którego mógłbym podpiąć złącza cyfrowe (TV i konsola). Myślałem nawet o Onkyo 8050, ale boje się, że dźwięk na tym mocno ucierpi, a na dźwięku zależy mi najbardziej. Wymyśliłem więc sobie, że kupię zwykły wzmacniacz/amplituner stereo a później dokupię jakiś prosty przetwornik C/A i będzie OK. Natomiast jeśli nie będzie dramatycznej różnicy w jakości dźwięku (znawcą nie jestem więc niuansów i tak nie wychwycę) to coś takiego by mi bardzo odpowiadało.


Pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słuchałeś na kolumnach Dali 450. Bo z opisu dźwięku jaki lubisz wnioskuję, że albo powinieneś starannie dobrać wzmacniacz do tych kolumn albo wybrać inne kolumny, bo te Dali tak nie grają jak opisałeś.
Oczywiście wiele zależy od tego co oraz w jakim stopniu oznaczają dla nas te pojęcia. Oraz do czego się porównuje dany dźwięk.
Tak więc którą opcję wybierasz?

Co do wzmacniacza, to na pewno klasyczny stereo będzie pod względem jakości dźwięku najlepszy. A cyfrowe źródła możesz rzeczywiście podłączyć za pomocą DACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie miałem okazji posłuchać tych kolumn na żywo. Zdaję sobie sprawę, że drażnią one wiele ludzi w pewnym zakresie częstotliwości. Jednakże znalazłem o nich również bardzo wiele pochlebnych opinii i dlatego sądziłem, że to będzie dobry wybór również i dla mnie. Nie upieram się ani przy wzmacniaczu ani przy kolumnach. Tak jak pisałem wcześniej, nie znam się na tym i dlatego szukam pomocy na forum. Jeśli są jakieś lepsze pozycje, które spełniłyby moje oczekiwania to chętnie je rozważę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeśli chodzi o kolumny lepsze byłyby jakieś ELAC, Audio Acedemy, ESA Vivace, Canton,
Do takiego pomieszczenia świetne mogłyby być kolumny standowe. Mogłyby się z nim lepiej spasować a niskich tonów nie lubisz zbyt dużo, więc w monitorach są na ogół lepsze do opanowania. Ale dobre monitory potrzebują solidnych standów. Bez nich mogą zagrać kiepsko.
No i wzmacniacz łatwiej znaleźć do takich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem monitorów dobrze przymocowanych do standów (np. Blu Tackiem) dzieci nie zrzucą. Prędzejej przewrócą wszystko w całości. I to równie dobrze monitory ze standami jak i podłogowe.
Dzieci po prostu trzeba pilnować i można je nauczyć co można a czego nie. Ale, co ja będę... icon_biggrin.gif
Oczywiście Twój wybór. Możemy poszukać podłogowych i do tego wzmacniacza. Rzecz jasna już nie dziś.

A to co znalazłem:
http://allegro.pl/monitor-audio-br5-pol-ro...5304057906.html
http://allegro.pl/monitor-audio-silver-s5-...5303803177.html
http://allegro.pl/tannoy-r-2-i5307684185.html

Poniższe byłyby lepsze, ale mam obawy czy nie zdominują niskimi tonami przekazu muzycznego. Chodzi o wielkość Twojego pokoju.
http://allegro.pl/canton-reference-6000-kl...5303326064.html
http://allegro.pl/elac-el-105-super-brzmie...5284310128.html
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-th...5295130457.html

Wzmacniacz oczywiście dobierze się po wyborze przez Ciebie kolumn.
Ceny rzecz jasna jak zwykle mogłyby być niższe i jeśli chcesz, to szukaj tańszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Stwierdziłem, że najłatwiej dokonam wyboru jeśli zacznę słuchać. Dzisiaj byłem na odsłuchu w sklepie. Pierwsze co chciałem sprawdzić to różnica między amplitunerem kina domowego a klasycznym stereo. Moim zdaniem obydwa grały bardzo przyzwoicie. Odniosłem jednak wrażenie, że amplituner grał trochę mniej czysto, dźwięk był trochę przytłumiony. Wniosek jest zatem taki, że różnica a i owszem jest ale nie jest to przepaść (przynajmniej dla mnie). Wydaje mi się, że w zupełności powinien mi więc wystarczyć amplituner stereo z wbudowanym DAC'em. Dźwięk nie będzie pewnie taki super jak w klasycznym stereo - dla mnie nadal OK, natomiast zyskam radio i bez problemu podepnę TV i konsolę.

Parę uwag na temat samego dźwięku. Góra grała bardzo ładnie, dużo szczegółów, czysty wokal. Bas również bardzo dobry, dobrze wyważony. Jednak środek grał trochę dziwnie, nie chcę powiedzieć źle, tylko nie do końca przypadło mi to do gustu.

Sprzęt jakiego słuchałem:
Amplituner 7.2 Yamaha RX-V677
Stereo Yamaha R-S700
Obydwa sprzęty były podłączone pod odtwarzacz Blu-ray: Yamaha BD-S677 oraz kolumny ELAC FS77

Dodam tylko, że amplituner grał w trybie "Pure Direct"

W najbliższych dniach będę chciał jeszcze trochę posłuchać. Może uda mi się znaleźć coś co w pełni mnie zadowoli i wtedy będę mógł lepiej się wypowiedzieć czego mi tak naprawdę trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest specjalnie zaprojektowane do tego typu odsłuchów, tzn. nie ma tam nic poza kanapą, kolumnami, sprzętem audio i TV. Do tego wygłuszone ściany.
Wziąłem ze sobą swoje ulubione płyty, więc muzyka jest mi bardzo dobrze znana.
Różnica, którą zauważyłem nie jest duża i gdybym nie miał porównania to dźwięk z amp kina w pełni by mnie zadowolił. Pewnie masz rację, że przy dłuższym słuchaniu różnice się tylko uwypuklą, no i muszę pamiętać, że mój pokój nie jest specjalnie zaprojektowany do tego typu rzeczy. Wiem na pewno, że sprzęt, który chcę kupić będę używał przez lata, więc wybiorę się jeszcze na kilka odsłuchów, aby móc lepiej określić czego szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam ponownie po krótkiej przerwie,

Dokonałem wielu odsłuchów i doszedłem do następujących wniosków:
- wyleczyłem się z kolumn podłogowych, podstawkowce spokojnie dają radę w moim pokoju (17 m2),
- podepnę je pod Onkyo TX-8050,
- powyższy amplituner będzie grał z głośnikami przez około rok, gdyż docelowo chcę dokupić do niego końcówkę mocy.
Interesują mnie głośniki używane (podstawkowe oczywiście) do 2 000 zł (za parę). Chcę aby grały mięsiście, z dobrze wypełnionym dołem, czystym i wyraźnym wokalem, z bogatą sceną oraz aby dźwięk nie był drażniący.

Czy Dynaudio Excite X12 zagrają tak jak opisałem?
http://allegro.pl/dynaudio-excite-x12-rose...5377976291.html

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przesłuchałeś to i owo, ale nie opisałeś, nawet pokrótce jak i co z czym grało, jak to odebrałeś itp.
Nie sądzisz, że bardzo by nam to pomogło, by wyciągnąć z tego jakieś wnioski?
A najbardziej pomogło by oczywiście Tobie.
Bo w czyim to wszystko jest interesie, jak sądzisz? icon_rolleyes.gif
Zobacz jak kolega Nightrunner super opisał swoje odsłuchy kabli. http://forum.audio.com.pl/Wybor-przewodow-...umn-t41944.html
Można? No widzisz.
Pamiętaj, że jaki Twój opis, jakie zaangażowanie i przekazane informacje, taka odpowiedź.
Dzieckiem nie jesteś, nie muszę Ci chyba tłumaczyć.
Mógłbyś chociaż wyjaśnić dlaczego wyleczyłeś się z zestawów podłogowych.
Budżet 2 kzł na kolumny standowe daje Ci oczywiście dość duże możliwości kupienia naprawdę klasowych kolumn.
W domyśle jak piszesz do dobrej końcówki mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kolumn Triangle Signature Theta podpiętych pod Onkyo 8050. Następnie zostały one podpięte pod inny wzmacniacz za ponad 5 000 zł (Cambridge Audio jeśli dobrze pamiętam). Niestety nie byłem w stanie zauważyć jakiejkolwiek różnicy. Wiem, że to kolumny z zupełnie innej półki, ale grały bardzo przyjemnie i basu w nich nie brakowało. Idąc więc za radą forumowiczów oraz sprzedawców stwierdziłem, że podstawkowce są jak najbardziej OK.

Poświęciłem też trochę czasu na słuchanie muzyki w różnej jakości. Wziąłem płytę CD i zgrałem na mp3 w 128 kbps oraz w 320 kbps (zmienny bitrate z użyciem Lame). Pomimo wielokrotnych odsłuchów w powyższych jakościach nie byłem (i nadal nie jestem) w stanie rozróżnić który plik jest który. Słuchałem na Sennheiserach HD600 podpiętych pod kompa, a później pod mini wierzę.

Te 2 opisane wyżej doświadczenia przekonały mnie, że Onkyo 8050 spełni moje oczekiwania w zakresie jakości dźwięku a jednocześnie zostawi otwartą furtkę, aby w przyszłości móc kupić końcówkę mocy i poprawić brzmienie.

Zgadzam się, że nightrunner bardzo precyzyjnie opisał swoje odczucia z zamiany kabli, jednak ja nie jestem takim zaawansowanym słuchaczem i tylu detali nie wyłapuję. Może z czasem będzie mi dane zgłębić temat, ale w chwili obecnej mogę tylko próbować się oszukiwać, że jest inaczej. Opisuję tak jak potrafię, a sprowadza się to w dużej mierze do "podoba mi się" albo "nie podoba mi się".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem również tego Onkyo 8050 podpiętego pod kolumny Pylon Topaz 20 oraz Pylon Sapphire 25. W sposobie jakim grały Topazy czegoś brakowało, natomiast zupełnie nie słyszałem różnicy między Sapphire a wspomnianymi wcześniej Triangle Theta.

Miałem również okazji posłuchać Yamahy R-N500 i znowu nie słyszałem różnicy między tym modelem a Yamahą R-S700.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nastąpią jakieś konkrety, to kilka uwag, refleksji, które mi się nasunęły.

Pierwsza rzecz, to czy warto się silić na coś lepszego, skoro tak mało (albo wcale) różnic słyszysz tam gdzie w sumie powinno się już słyszeć wyraźne zmiany?
Może nieodpowiednia metodologia odsłuchów albo słuchanie na całkowicie nieznanym sprzęcie w nieznanym akustycznie pomieszczeniu
to powodują.
Mam nadzieję, że na wszelkie odsłuchy zabierasz swoje Onkyo? Oraz słuchasz różnych rzeczy na kilku dobrze Ci znanych nagraniach?
Choć kilka elementów musi być Ci znanych albo niezmiennych, by coś można wywnioskować.

Druga sprawa, to w 16,3 metra 2 mogą zagrać dobrze zarówno niewielkie podłogówki (takie w stylu monitor z pociągniętą w dół obudową) albo kolumny standowe.

Dynaudio są fajnymi kolumnami ale z byle czym (przepraszam) nie zagrają. Tu wymagany jest wzmacniacz (używany) w cenie nie mniejszej niż te kkolumny. Ja osobiście wolałbym Excite. Albo starsze serie typu Audience czy lepiej Contour.
Ale ja proponuję poszukać nieco łatwiejszych do napędzenia kolumn firm Castle, Chario, B&W z serii CDM albo CM.
A może małe i niezwykle muzykalne podłogówki totem Sttaf?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/20/192255.php
jednak na pewno będą wymagały w przyszłości lepszego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pierwsza rzecz, to czy warto się silić na coś lepszego, skoro tak mało (albo wcale) różnic słyszysz tam gdzie w sumie powinno się już słyszeć wyraźne zmiany?
Może nieodpowiednia metodologia odsłuchów albo słuchanie na całkowicie nieznanym sprzęcie w nieznanym akustycznie pomieszczeniu
to powodują.
Mam nadzieję, że na wszelkie odsłuchy zabierasz swoje Onkyo? Oraz słuchasz różnych rzeczy na kilku dobrze Ci znanych nagraniach?
Choć kilka elementów musi być Ci znanych albo niezmiennych, by coś można wywnioskować.


Pytanie czy moje odczucia, w odniesieniu do jakości dźwięku, z czasem się wyklarują i będę mógł lepiej określić czego mi tak naprawdę trzeba. Mam nadzieję, że tak. Dlatego też wybrałem sprzęt z wyjściem pre-out aby móc do niego dokupić końcówkę mocy i nie żałować.
Zaczynam dopiero przygodę z muzyką. Na odsłuchy chodzę głównie po to, żeby sprawdzić sam siebie - co mi się podoba a co nie i czy w ogóle słyszę jakąś różnicę, czy też może przysłowiowy słoń nadepnął mi na ucho (oby nie). Nie zabieram ze sobą swojego Onkyo, ponieważ nic jeszcze nie kupiłem. Zabieram za to swoją muzykę (High violet oraz Granda). Przeraża mnie trochę fakt, że z różnymi kolumnami różne sprzęty mogą zagrać drastycznie inaczej. A z tego co napisał nightrunner wynika, że również kable mogą wywrócić wszystko do góry nogami. Jak więc w gąszczu tyle zmiennych mam wybrać coś dla siebie skoro tak mało słyszę w chwili obecnej.

Cytat

Druga sprawa, to w 16,3 metra 2 mogą zagrać dobrze zarówno niewielkie podłogówki (takie w stylu monitor z pociągniętą w dół obudową) albo kolumny standowe.


Zawsze marzyłem o kolumnach podłogowych, ale tak na dobrą sprawę zależy mi na dźwięku więc sam rodzaj kolumn nie jest aż taki ważny. Pokój mam niewielki więc kolumny standowe też mnie zadowolą.

Cytat

Dynaudio są fajnymi kolumnami ale z byle czym (przepraszam) nie zagrają.


Nie masz za co przepraszać. Czytałem trochę o tym sprzęcie (Onkyo 8050) i wiem, że nie ma dobrej opinii jeśli chodzi o jakość dźwięku. Tylko pytanie czy w chwili obecnej będzie to miało dla mnie znaczenie. Wydaje mi się, że nie. Ale jak zacznie mi przeszkadzać to mam nadzieję, że końcówka mocy rozwiąże problem - proszę mnie poprawić jeśli pokładam w niej zbyt wielkie nadzieje.

Cytat

ja proponuję poszukać nieco łatwiejszych do napędzenia kolumn firm Castle, Chario, B&W z serii CDM albo CM.


To jest dla mnie konkret na który czekałem. Nie mam preferencji co do firmy. Choć muszę przyznać, że B&W podobają mi się ze względów estetycznych (choć zależy oczywiście od konkretnego modelu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś w swoich danych (pod nickiem) skąd jesteś.
Bo w takiej sytuacji można by Ci ew. podrzucić jakieś kolumny (linki) blisko twojego miejsca zamieszkania. Abyś mógł pojechać, posłuchać. Szkoda, że nie zabierałeś ze sobą Onkyo, bo jak pisałem byłby to jakiś punkt stały, odniesienie.
Sądzę, że z czasem wyrobisz sobie słuch. W sensie, że będziesz wiedział czego słuchać, co "wyłapywać" w dźwięku.
Rzadko kto ma naprawdę drewniane uszy. Niektórzy sobie tylko wmawiają, że nie słyszą niuansów, choćby takich jakie wnoszą w dość
poprawnie i w miarę szczegółowo już grającym systemie kable. Bo słuchać a usłyszeć, to nie to samo. Tak samo jak można patrzeć a nie widzieć.

Twój pomysł aby dokupić w przyszłości końcówkę mocy jest bardzo dobry. Nie wiem czy końcówka mocy rozwiąże problem. Bo dużo zależy od Ciebie (Twojego słuchu, podejścia, wymagań, preferencji brzmieniowych) ale też od jakości takiej końcówki.
Poza tym dobra końcówka limitowana słabej jakości przedwzmacniaczem z Onkyo też może nie "rozwinąć skrzydeł". Choć na pewno może poprawić ogólną jakość dźwięku.

Co do kabli, to bym nie przesadzał. Nightrunner pisał o kablach i zmianach brzmienia na ich poziomie a nie na poziomie ogólnym, bezwzględnym.
Czyli kable owszem mogą sporo wnieść do brzmienia ale na pewno o wiele mniej niż porządne kolumny i dobra akustyka pokoju a później wzmacniacz i źródło.

Jeśli ważna jest dla Ciebie muzyka w sensie płynności, emocji, tzw. magii, to nie lekceważ mojej propozycji Totemów. To są jedne z tych "kultowych" kolumn. Może nie wyglądają. To nic. Ale za to grają.
No chyba, że wolisz mocne łojenie, przywalenie, ruszanie bebechami, to rzeczywiście inne kolumny musisz wybrać. Ale wydawało mi się,
że właśnie czegoś takiego szukasz. Poza tym odpada temat standów. Bo jeśli chciałbyś kupić np. B&W (choć jak dla mnie grają bardziej sucho, mniej muzykalnie), to tu musisz doliczyć koszt porządnych, ciężkich, stabilnych standów. Kilka stówek najmniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia (profil już uaktualniony).
Nowe Onkyo można kupić na allegro za 1750 zł (we Wrocławiu właśnie). Ja nie chcę wydać więcej niż 1300. Muszę się więc uzbroić w cierpliwość. Niedawno został sprzedany jeden egzemplarz (również we Wrocławiu) poniżej 1200. Co prawda "nie było ofert kupna" ale sprzedający sprzętu już nie miał jak do niego pisałem.
Nie skreślam Totemów. Osobiście bardzo mi się podobają - proste klasyczne, czyli to co lubię najbardziej. Bez odsłuchu raczej nie kupię, no chyba, że byłaby to naprawdę okazja. Wszystko wskazuje zatem na to, że będę musiał zaczekać do momentu kupna wzmacniacza i wtedy będę mógł posłuchać jak faktycznie grają przed zakupem.

Co do samych standów to na razie bym ich nie kupował. Czasem można je dostać w gratisie (tak jak w tych Dynaudio 2/7 o które pytałem wcześniej). Wymyśliłem sobie, że ustawię kolumny na szafce na której stoi TV. Szafka ma szerokość 150 cm i jest wysoka na niecałe 60 cm. Standy pewnie lepiej by się do tego nadały, ale myślę, że na początek powinno być OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie bardzo rozumiem dlaczego uparłeś się na średnie jeśli chodzi o dźwięk Onkyo?
Przecież pisałeś w jednym z pierwszych postów, że w sumie zależy Ci na dźwięku, nie chcesz by ucierpiał.
To, że w amplitunerze jest radio i DAC, to tylko taki plus (o ile to plus), że wszystko masz w jednej obudowie.
Ale przecież można kupić osobny tuner radiowy. I DAC też. A od razu kupić lepszy wzmacniacz. Używany.

Standów na pewno nie kupuje się zanim nie wiadomo jakie kolumny będą w zestawie. Choćby dlatego, że one są różnej wysokości.
A przecież głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu gdy siedzisz podczas słuchania.
Stąd też nie najlepsza będzie komoda. Ale chyba jeszcze gorsze będzie rozstawienie kolumn tylko na szerokość poniżej 150 cm.
Abyś miał w miarę prawidłową scenę stereo musiałbyś siedzieć także w odległości 150cm (albo minimalnie tylko większej) od kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu szukam kompromisu. Nic jeszcze nie kupiłem więc nadal jest sporo możliwości.
Przy założeniu, że nadal chcę kupić kolumny do 2 000 zł, ile bym musiał wydać na wzmacniacz stereo, który wydobyłby ich potencjał?
Co do wzmacniacza stereo mam tylko jedno wymaganie: chcę aby był na pilota.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do 1300 zł, które jak pisałeś mógłbyś wydać na nowe Onkyo, dałoby się znaleźć (nie twierdzę, że natychmiast, bo dobre rzeczy rzadko są sprzedawane a szybko znikają) naprawdę dobrze grający wzmacniacz godny (też rzecz jasna odpowiednich, dobrze dobranych) kolumn za 2 kzł.
Może nawet taniej by się udało znaleźć taki wzmacniacz i mógłbyś jeszcze mieć w tym budżecie DAC lub tuner (też z pilotem?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...