Skocz do zawartości

Q Acoustic 5.1


mk76

Recommended Posts

Jaki polecacie amplituner do zestawu głośników Q Acoustic (frontowe to 3050)? Na razie się wygrzewają ze starą Yamahą ale chciałbym coś lepszego w granicach do 2000-3000 pln. Głównie do filmów ale też i muzyka z naciskiem na jazz i okolice, rock, klasyka, instrumentalna. Z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy chodzi o firmę Anthem, która ma powiązania z Sonic Frontiers? Jeśli tak, to rzeczywiście jest duża szansa, że taki amplituner zagra poprawnie w stereo.


http://www.anthemav.com/
Niestety ceny nie mieszczą się w moich założonych granicach, aczkolwiek mógłbym to przeboleć jeżeli byłby rzeczywiście taki dobry. Problem w tym, że ciężko będzie znaleźć sklep z tym sprzętem na końcu świata, czyli w Irlandii.
Po prostu trudno kupywać kota w worku, ale może gdzieś w Polsce za jakiś czas udałoby mi się posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Marantz SR5009 bedzie dobrym wyborem do kolumn QAcoustics, szczególnie pod kątem odsłuchu muzyki. Warto także brać pod uwagę najnowszy amplituner Denon AVR-X2200W, to wyjątkowo ciekawe połączenie z Twoimi kolumnami.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań lub oferty finansowej dla forumowicza jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi
Co ma pan na myśli że z Denonem będzie to wyjątkowo ciekawe połączenie?

Aha, nie podałem wielkości pomieszczenia dlatego że to się może zmienić Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu, ale czy są wzmacniacze stereo odtwarzające z usb pliki wysokiej jakości typu flac?
Piszę o tym bo czytając różne posty zacząłem się zastanawiać czy nie zostawić Yamahy v-363 do KD i nie dokupić wzmacniacza stereo do słuchania muzyki, ale nie chcę dokupywać jeszcze odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę wzmacniaczy z wejściem USB do obsługi plików wysokiej rozdzielczości (Advance Acoustic I-90/I-120, Cambridge Audio, NAD, Pioneer, Rotel, Yamaha...).
Np. NAD C356BEE DAC (jest też wersja bez DAC na pokładzie)
http://sklep.rms.pl/nad-c-356-dac-c356-dac...#funkcjonalnosc
Jest też sprzedawany przez Q21 – więc możesz spytać się bezpośrednio u nich.

Tym niemniej dobrze by było sprawdzić samodzielnie jak to jest z tą obsługą – a przynajmniej poczytać testy tych urządzeń lub ściągnąć z netu instrukcję i poczytać ją. Opisy na stronach internetowych firm oraz sklepów audio nie zawsze są kompletne (np. informacja obsługa plików 24/96kHz – bez szczegółowych informacji jakie to pliki – z jakimi rozszerzeniami.

Poza tym – często lepszym wyjściem (zarówno pod względem ceny jak i jakości oraz parametrów) będzie zakup DACa oraz zwykłego wzmacniacza stereo. A przy okazji będziesz miał (zazwyczaj - bo to zależy od ceny i funkcjonalności) w DACu więcej możliwości połączeniowych i często niezły wzmacniacz słuchawkowy (o ile z niego korzystasz).

Natomiast zewnętrzny DAC to jedno pudełko więcej (albo 2 - gdy ma oddzielny zasilacz) oraz konieczność kupienia dodatkowego kabla od DACa do wzmacniacza.
Więc nie ma konkretnej odpowiedzi jak będzie lepiej - to już zależy od preferencji użytkownika icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym często lepszym wyjściem (zarówno pod względem ceny jak i jakości oraz parametrów) będzie zakup DACa oraz zwykłego wzmacniacza stereo. A przy okazji będziesz miał (zazwyczaj - bo to zależy od ceny i funkcjonalności) w DACu więcej możliwości połączeniowych i często niezły wzmacniacz słuchawkowy (o ile z niego korzystasz).

Natomiast zewnętrzny DAC to jedno pudełko więcej (albo 2 - gdy ma oddzielny zasilacz) oraz konieczność kupienia dodatkowego kabla od DACa do wzmacniacza.
Więc nie ma konkretnej odpowiedzi jak będzie lepiej - to już zależy od preferencji użytkownika icon_biggrin.gif

Pozdrawiam



Mam DAC-a (Asus Xonar Essence One) który jest podłączony do PC i... napędza słuchawki, ale to w innym pomieszczeniu i nie da się go użyć jako żródła do wzmaka.
Jaki wobec tego zestaw byś polecił w granicach do 2500pln? (Albo kilka propozycji)
Ps: jednak chciałbym (po zastanowieniu) pozostać przy jednym pudle mającym możliwość czytania muzy wysokiej jakości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się jednak decydował na 2 pudełka, to miałbym takie propozycje:
DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym AUDIOLAB Q-DAC, nowy za 1599zł
http://allegro.pl/audiolab-q-dac-audiotren...5579002990.html
A do tego klasyczny wzmacniacz stereo.

Jeżeli jednak musi być "jedno pudełko", to ma być nowy czy może być używany?
W takim razie szukamy wzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem DAC do kwoty 2500zł

No a Twój Asus Xonar zostaje tam, gdzie jest podpięty (w drugim systemie/pokoju)...

Z propozycji wzmacniacz z DAC to np.
http://advance-acoustic.com/en/hifi-elemen...lifier/10-x-i90
w opisie jest gniazdo USB do odczytu plików z pendrive, jednak z testu AUDIO wynika, że
"Sygnał cyfrowy możemy wysłać do gniazd USB typu A (np. dla odtwarzaczy przenośnych), USB typu B (dla komputera), wejścia optycznego i dwóch koaksjalnych. Wejścia USB akceptują sygnał tylko do 16 bitów i 48 kHz. Nowocześniejsze są pozostałe wejścia, przede wszystkim RCA, akceptujące sygnał do 24 bitów i 192 kHz. Jeśli więc chcemy zdekodować sygnał z komputera, trzeba będzie skorzystać z konwertera USB-S/SPIF, a jest ich na rynku sporo. Do Advance Acoustic X-i90 będzie można wysłać także sygnał Bluetooth, np. ze smartfona lub komputera - należy jednak dokupić moduł WTX-500, który będzie zasilany przez małe gniazdo na tylnej ściance wzmacniacza."
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...-acoustic-x-i90

Dlatego jak proponowałem wcześniej - warto zadzwonić do któregoś z salonów z takim pytaniem, a potem własnoręcznie sprawdzić (wziąć na odsłuch przygotowany pendrive z plikami w FLAC oraz np. MP3-320). Poza tym - ważny jest też komfort obsługi i wyświetlane informacje na wyswietlaczu wzmacniacza.
Swoją drogą może się zdarzyć, że lepiej będzie kupić amplituner z obsługą USB (właśnie z uwagi na wygodę). Bo dla mnie sprzęt który nie pokazuje struktury katalogów i nie pozwala na wygodę w poruszaniu się po zawartości pamięci USB może jednak sugerować wejście w inny model (albo w DACa z dużym wyświetlaczem).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale hmm ten Audiolab i tak potrzebowałby żródła więc w sumie byłby jeszcze potrzebny jakiś odtwarzacz (z tego co wyczytałem to PopcornHour A-200 się na takiego nie nadaje) więc taka konfiguracja odpada w moim przypadku.
Chodzi mi raczej o możliwość podpięcia dysku albo pendriva bezpośrednio do wzmacniacza, który odtworzy flac.
Może być używany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że po kolei musisz eliminować wzmacniacze z wejściem USB, które jednak nie pozwalają na obsługę pamięci z plikami
np. Rotel RA-12
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...tereo/956-ra-12

Może w takim wypadku zainteresować się albo odtwarzaczem CD lub DVD z obsługą tego typu pamięci - albo wejść w wyższe modele amplitunerów kina domowego ...

W tej chwili więcej nie pomogę - temat wymaga długiego szukania, a ja na to nie mam czasu.
Proponuję jednak skorzystać z googla i "trochę" przy tym posiedzieć - oraz jak wspominałem podzwonić/pochodzić po salonach.

Wejdź choćby na strony Top HiFi - mają wzmacniacze Rotela (może któryś spełni Twoje wymagania) oraz całą Yamahę.
Na pierwszy rzut oka może najnowsza seria Rotela - choć RA-1570 "ciut" przekracza Twój budżet
http://allegro.pl/rotel-ra-1570-autoryzowa...5163015051.html
warta jest dokładniejszego sprawdzenia.

Pozdrawiam
PS. Ponieważ równocześnie pojawił się drugi wątek kolegi Mk76
Wzmacniacz z odtwarzaczem (2w1) do Q Acoustic 3050
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry138628
więc zamykam bieżący temat i proszę o ciąg dalszy właśnie tam - dziale STEREO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...