Skocz do zawartości

Denon X2200W + Melodika BL40


Jasiek88

Recommended Posts

Witam

Przejdę od razu do konkretów:

Jak widać całe pomieszczenie ma 22m2 część wydzielona dla salonu to 14 m2
G1-2 to kolumny głośnikowe
S1-2 to głośniki surround które zamierzam dokupić w próżniejszym etapie tak samo głośnik centralny pod tv.

Amplituner jaki wybrałem to Denon X2200W natomiast głośniki Melodika BL40 mogę je mieć w okazyjnej cenie 1300zł za parę praktycznie nowe.
Sprzęt będzie służyć głownie do oglądania filmów i mniejszym stopniu muzyki. Obecnie posiadam kolumny Altus 200 i jakiś stary wzmacniasz philips z 1900 roku icon_razz.gif, lubię bas muzykę dance\trance, ale to co oferują altusy pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o czystość głosu już nie mówiąc o dudniącym basie. Co myślicie o zestawie który złożyłem? czy będzie konieczność dokupienia jeszcze subwoofera (czego raczej chciał bym uniknąć) ?
Z góry dziękuje serdecznie za wszystkie rady. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie jest za duże a kolumny dość mocne. Ale w tej cenie... Po prostu je bierz bez wahania.
Denon zagra z nimi dość spokojnie. Neutralnie. Do trance i elektroniki lepiej sprawdzi się onkyo 656 lub Yamaha 681.
Sub w kinie zawsze będzie potrzebny, do muzyki raczej nie będziesz go używać.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kolumny do takiego metrażu zdecydowanie za duże, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że "nie zmieszczą się z dźwiękiem". Może dudnić, buczeć itp. Według mnie to idealne pomieszczenie na kolumny podstawkowe, które w tej samej cenie przeważnie zagrają lepiej.

rozmieszczenie kolumn jak na załączonym obrazku bardzo złe. Narożniki to chyba najgorsza lokalizacja z możliwych. Przynajmniej metr od ścian bocznych, przynajmniej 40 cm od ściany przedniej (fronty). Tyły także powinny mieć przestrzeń.

Na forum znajdziesz w co trzecim temacie linki do materiałów o akustyce, poczytaj, warto. Tak samo na temat jak pisze się pierwsze posty. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz rysunku z pozycją głośników zbyt dosłownie oczywiście że nie będą w rogach, salon jest otwarty na 10m2 przedpokój. Problem z melodiką że tak powiem rozwiązał się sam ponieważ nie ma już jej dostępnej druga sprawa to to że mają bas reflex z tyłu ja natomiast chciał bym kolumny dosunąć jak najbardziej do ściany z tv dlatego szukam teraz czegoś z bas reflexem z przodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 22m kw i testowałem tam BL40 i większe kolumny. Jeśli pomieszczenie będzie w miarę mocno zagracone, na ścianach i w narożnikach pojawią sie meble dźwięk będzie bardzo dobry. Podstawa to skrócenie czasu pogłosu, który tworzy się, gdy pomieszczenie nie "pochłania" dźwięku. Nie słuchaj opowieści z gatunku mchu i paproci o duszących się kolumnach, zerknij w wiarygodne źródło, które tłumaczy, gdzie leży problem
http://www.nynak.neostrada.pl/pokojodsluchowy.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie także bym obstawial jako odpowiednie
Można stosować i monitory i podłogowki.
Pioneer 1131 to fajny amplituner chodź specjalnie nie jestem zwolennikiem tego dźwięku. Gra wycofana średnica, a ustawienia sa stosunkowo mocno skomplikowane.

Jasiek88 to może idź w mniejsze indiana linę nota? Do elektroniki także się nadają a są mniejsze. Ile masz przewidziane na zestaw. Coś skompletujemy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że głośniki są teraz tak ładne i robią za mebel\wystrój dodatkowy chciał chciał bym aby się jakoś wyróżniał indiana jest na pewno super kolumną słyszałem o tej marce lecz wygląd jest nautralny, za to podoba mi się Klipsch R-26F icon_razz.gif tylko czytałem że ma specyficzny dźwięk i bez odsłuchu się nie obejdzie. Budżet się cały czas zmienia icon_biggrin.gif ale na same kolumny główne jest to ~ 2500zł

Na razie to wygląda tak, muszę iść w ten bass reflex z przodu zgada się? inaczej muszę sporo odsunąć kolumny tym samym zrobie z salony już totalną klitkę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz słuchać takich gatunków muzycznych jakich planujesz słuchać, a i tak będzie amplituner kinowy, a więc będzie i subwoofer bo to element kina domowego i amplitunera.
Na podstawie powyższego lepiej kupić kolumny mniejsze, a grające spójnie w miarę naturalnie i równo. Sprawdzą się lepiej w normalnej muzyce, a jak będziesz chciał łoić basem i trancem to włączysz sobie sub.
Nie patrz na muzykę i dźwięk przez pryzmat Altusa 200 bo to mylny punkt odniesienia, bo to jak na ich wielkość dość płytko i tandetnie grające kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego z rms.pl takiego pomieszczenia nie traktowałbym jako 22m2, zaś mniej więcej jak coś koło 17-18m2, gdyż przestrzeń odsłuchowa będzie zdecydowanie mniejsza.

Po drugie, jeśli akustycznie przystosujemy pomieszczenie (profesjonalnie) to i zapewne w 10m2 kolumny podłogowe zagrają bardzo dobrze.

Po trzecie, .......jak, jak, jak..... ....no, ale z rysunku czy zdjęcia nie widać, że pomieszczenie będzie zagracone, że dojdą półki z książkami, graty, czy ewentualnie pułapki basowe czy ustroje akustyczne. Wobec czego chyba lepiej skupić się na stylu umeblowania jaki widać. Idąc tym tropem można powiedzieć zawsze, że ...."jak" forumowicz sprzeda mieszkanie to w kolejnym może będzie miał salon większy.

Czemu Jasiek88 miałby nie słuchać tego typu rad ? Tym bardziej, że wg mnie nie są to brednie, temat kolumn podłogowych w mniejszych pomieszczeniach jest mi dość dobrze znany "nausznie".

Z chęcią przyjmę konstruktywną krytykę, sam nawet mogę zdanie zmienić, ale do mnie nie trafia argument typu "ja wiem najlepiej, jak nie wierzysz to zobacz mój link- wyrocznię, a zarazem odpowiedź na każdy problem". Myślę, że kolega jako branża powinien wiedzieć, że dwa zbliżone pomieszczenia, nawet podobnie urządzone mogą mieć diametralnie inną charakterystykę akustyczną i tabele nie zawsze się sprawdzają, choć podstawowe zasady warto znać.


Zgodzę się zaś z argumentacją jacka75 co do mniejszych kolumn. W tej samej cenie mniejsze (podstawkowe) zagrają przeważnie lepszym dźwiękiem.

PS. To, że kolumna ma bas-reflex z przodu nie oznacza, że może stać przy ścianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson

Dziękuje za rady lecz kolumn podstawkowych nawet nie biorę pod uwagę ze względu na wygląd nie moja bajka nie mój styl. Ja tym czasem czytam i oglądam i... dalej ta Melodika mi chodzi po głowie np taki zestaw Melodika BL420S lub ewentualnie Klipsch R-26F + centralny Klipsch R-25C i surround'y Melodika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson mnie nawet nie chodziło o mniejsze gabarytowo, ale równiej grające, to zdanie ... " grające spójnie w miarę naturalnie i równo. Sprawdzą się lepiej w normalnej muzyce, a jak będziesz chciał łoić basem i trancem to włączysz sobie sub "

PS. Kurcze też mam otwarty ( nieco, bo brak drzwi) pokój 19m2 , na hol w kształcie litery L koło 10m2, a ten na kuchnię 10 m2 znaczy że mam 39m icon_lol.gif ? dodatkowo dziecko nie zamyka drzwi do siebie i sypialni, mam kratki wentylacyjne w drzwiach w toalecie i wyciąg...oczywiście pytanie retoryczne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 a co u Ciebie gra w 39 m2 ? icon_wink.gif

Cytat

Dziękuje za rady lecz kolumn podstawkowych nawet nie biorę pod uwagę ze względu na wygląd nie moja bajka nie mój styl.



też tak kiedyś myślałem, do czasu, aż nie posłuchałem kolumn podstawkowych, ale jasne, nic na siłę. Również nie twierdzę, że zawsze w małych pomieszczeniach kolumny podłogowe się nie sprawdzą. Do mnie przemawia fakt, że podstawkowe kolumny przeważnie zagrają o klasę lepiej niż w tym samym budżecie podłogowe. W moim przypadku ten sam model podłogowych jest o 5 tyś droższy od podstawkowych, zaś w moich ok 17m2 z zapasem kolumny podstawkowe realizują swoje zadanie icon_wink.gif (czyli podłogówki mogą podobnie zabrzmieć, gdy dołożę 5 tyś).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często podstawkowce są lepiej skonstruowane od podłogówek. Producent musi bardziej się postarać żeby w małej obudowie zmieścić całe pasmo. Przeważnie w monitorach podstawkowych jest precyzyjniej rozmieszczona scena. Sluchalem podstawek przy ktorych można się pomylić czy to aby nie podłogówka.
Matraż u Ciebie taki, że można jedno i drugie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek88 rozumiem. W tym budżecie zarówno produkty melodika jak i klipsch są godne uwagi. Melodika gra dobrze basowo i przyjemnie średnica. Z kolei klipsch dobrze basowo i dość wyraźnie góra, typowe amerykańskie mocne granie.
Do trance, elektroniki klipsch jest idealny melodika bardzo dobra. Do kina oba będą się nadawać. Z czego klipsch łatwiej zgra się z słabymi z reguly amplitunerami.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyoszczędzić przeważnie nie jest warto jeśli zależy Ci na jakości. Z reguły jeśli coś jest tańsze będzie słabsze (prawa ekonomii). W sprzęcie audio, czy to w kinie domowym w większości przypadków oszczędność (szczególnie jeśli chodzi o produkty jednej marki) wiąże się z kompromisami. Czyli zapłacisz mniej za coś gorszego. A czy chcesz w to iść to raczej pytanie do Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle się zrozumieliśmy, miałem na myśli, że coś tańszego będzie modelem niższym nie zaś następcą danego modelu.

Z tego co widzę, różnice techniczne są kosmetyczne, albo i ich nie ma. Różnice w dźwięku będą zapewne minimalne i przy tym budżecie ciężkie do wychwycenia (jednakże warto byłoby porównać w odsłuchu oba modele). Nie uważam, że modele zastępujące produkty z ubiegłego roku (tzw. następca modelu) diametralnie wprowadzi duże zmiany, choć przy niektórych zmianach w danym modelu na przyszły rok różnice są bardzo duże (tyczy się to bardziej zmian, gdy w międzyczasie powstanie jakaś nowa "rewolucja" technologiczna, w praktyce nie dość często), w tym przypadku nie wydaje mi się żeby tak było. Osobiście kupiłbym model z zeszłego roku i zaoszczędzone pieniądze dorzuciłbym do puli przeznaczonej na kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu słuchałem dali 7, klipsch r-28f rp-280f, rp-260 i na koniec czarny koń tego odcinka Tannoy Mercury 7.4 dla mnie pozamiatał wszystko sprawdzałem na onkyo 8150 i docelowo na 656, denon x2300 nie bardzo bas nie ten brzydkie manu i wolna aplikacja android odsłuch robiłem w trybie direct pure i również normalnie z podbiciami basów itd słuchałem muzyki klasycznej, daft punk z płyt cd i na mp3 moje tam trance i inne dance kawałki icon_smile.gif

Ogólnie dlaczego moim zdaniem lepsze Tannoy Mercury 7.4

Lepszy bas od całej reszty lepiej wyrównana góra ze środkiem.
W klipsch rp-260 mniej basu góra mocna, środek na drugim planie
Dali 7 mniej basu i dziwna jego barwa.

Ciężki dzień ale warto było polecam odsłuchy każdemu tylko trzeba też trafić na dobry sklep. Dziękuję wszystkim za udział temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze jeszcze nie, porównam jeszcze z MONITOR AUDIO BRONZE 6 z ciekawości, tannoy'e są super jeśli chodzi o dźwięk tylko ich wygląd troszeczkę nie pasuje i to mnie wkurza wiem marudzę strasznie ale jednak robię zakup na długie lata, może coś jeszcze poradzisz z kolumn do sprawdzenia? Chodzą mi jeszcze po głowie Heco Music style 900. Ogólnie jakie jest twoje zdanie na temat tannoy mercury 7.4 testowałeś? jestem ciekawy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...