Skocz do zawartości

Kolumny do Electrocompaniet


MiBu

Recommended Posts

Od niedawna jestem posiadaczem integry ECI 3.
Wkrótce będę szukał kolumn.
Pomieszczenie ma 32m (4x8).
Kolumny będą ustawione na 1/3 dłuższej ściany.
Niestety nie będę mógł ich odsunąć od ściany o więcej niż 60cm z tyłu.
Tak więc raczej kolumny z BR z tyłu odpadają.
Słucham muz.akustycznej, pop-u, jazz-u, "elektroniki".
Nastawiam się raczej na kolumny używane do ok. 5.000zł.
Czy możecie polecić jakieś kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz bardzo fajny. A 60 cm z tyłu wcale nie wyklucza takich kolumn z b-r umieszczonym z tyłu. To już przyzwoita odległość.
Gdybyś jeszcze napisał jaki dźwięk lubisz?
Typu: jasny, ostry, twardy, konturowy, czy ciemny, łagodny, miękki, soczysty z dobrym wypełnieniem średnicy.

Za 5 "kilo" można kupić już naprawdę dobre kolumny.
A jakie masz źródło dźwięku albo polecasz?
Jakie okablowanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wcześniej kolumny z dwoma BR z tyłu (MA Silver8) i czasem basu było za dużo.
Jedna para BR w kolumnach miała włożone zatyczki z gąbki. Pomimo to, przy odsłuchu niektórych utworów bas robił się buczący.
Z kolei jak zaślepiłem gąbkami oba BR, to czasem basu było za mało
Dźwięk jaki lubię określiłbym jako jasny, a jednocześnie soczysty z dobrym wypełnieniem średnicy i punktowym basem.
Obecnie do wzmacniacza mam podłączoną elektronikę CA: jako transport Azur 651BD i DAC Stream Magic 6 (po tuningu). Słucham jednak częściej (niż samych płyt CD) zrzuconych do plików flac płyt - z USB z DAC-a.
Co do tuningu DAC-a, to szczegóły są tu: http://allegro.pl/cambridge-audio-stream-m...6458076691.html
Kable zaś to:
- głośnikowe to Albedo Air1
- XLR z DAC-a do integry - Sonus Oliva XLR1Ag
- SPDIF - Coaxial Melodika Purple Rain MDCX10
- zasilające - wykonywane samodzielnie na bazie kabla Lapp Olflex 110CY 3x2,5mm2 w oplocie z cynowanej plecionki miedzianej z wtykiem Bals Schuko i wtykiem zasilającym IEC Schurter.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z Electrocompanieta preferuję tylko końcówki mocy ale gratuluję zakupu. Jeżeli brzmienie Ci odpowiada to najważniejsze. Z tego co mogę poradzić to musisz zaopatrzyć się w bardzo dobry kabel zasilający oraz nie spinaj go srebrem. Electrocompaniet nie za bardzo go lubi. Nie wiem czy bierzesz pod uwagę wymianę pozostałych elementów ale wiem że Twój wzmacniacz najlepiej współpracuję z komponentami tej samej firmy...
Co do kolumn to spróbuj posłuchać coś ze stajni Kef-a tak od modelu XQ40 wzwyż. Bardzo przyjemne granie w całym pasmie. Ponad to może coś z dużych monitorów np. ATC w obudowie zamkniętej....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...