Skocz do zawartości

Dobór dodatkowych głośników i wzmacniacza do już posiadanych


Kropla

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów !
Temat przedstawia się następująco, tak jak napisałem w opisie, posiadam dwa głośniki TAGA HARMONY TCW-400 v.2 i potrzebuję Waszej pomocy w doborze dwóch dodatkowych głośników oraz wzmacniacza. Mój wzrok padł na wzmacniacz Yamaha A-520 lub Pioneer A-405R oraz głośniki Magnat Monitor Supreme 1002.

Z tego co się orientowałem obydwa wzmacniacze obsługują odpowiednią impedancję (8 ohm), jak i mają odpowiednią moc, która nie wpłynie negatywnie na obecnie już posiadane głośniki. Wybór Magnat Monitor Supreme 1002 też był uwarunkowany odpowiednią impedancją, jak i mocą pasującą do wzmacniacza.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1200-1500 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy lub używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
TAGA HARMONY

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok. 19 m2

DSC01446.jpg



6) Jakiej muzyki słuchamy
Każdy gatunek.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Zestaw będzie stopniowo rozbudowywany, póki co zależy mi aby sprzęt grał z laptopem podłączonym na hdmi do TV.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Mam dość dźwięku z głośników wbudowanych w TV lub laptop (pod te urządzenia chciałbym sprzęt podłączyć) i zależy mi na (przy obecnym budżecie) średniej jakości dźwięku z ciepłą barwą.

Prosiłbym o wszelkie rady, od polecenia odpowiedniejszego wzmacniacza do zbesztania za fatalny wybór drugiego zestawu głośników. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...