Skocz do zawartości

Amplituner + odtwarzac Cd + kolumny podłogowe - budżet 3 tyś pln


Bartek_IEC

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem nowy na forum i chciałem się zwrocić do Kolegów z prośba. Poszukuje zestawu stereo (swojego pierwszego w życiu:)) w zwiazku z tym chciałbym prosić o poradę jaki sprzęt wybrać.

Ponizej kilka info wymaganych oraz w załączeniu plan pokoju (propozycja ustawienia kolumn - z gory przepraszam jelsi to poroniony pomysł ale dopiero zaczynam swoją przygodę z tego typu sprzętem)

Poniżej kilka informacji:
1. Pow pokoju - 25m2
2. Rodzaj muzyki: rock, reagge (w zasadzie wszystko po trochu poza mocnym metalem) + zestaw może służyć jako kino domowe (25% czasu). Lubię kawałki/płyty z koncertów wiec fajnie by było jakby zestaw sprawdzał sie w takim brzmieniu.
3. Możłiwośc podłaczenia TV oraz konsoli PS3
4. Możliwośc podłączenia pendriva
5. interesuje mnie sprzęt nowy
6. Budżet 3.000 pln

Bedę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Bartek

A123_s1_1000_SALON.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję doradzić, choć robię to wyłącznie na tzw "czuja" opierając się na opiniach i recenzjach. W budżecie mieszczą się takie zestawy jak:
Denon DCD-520AE + PMA-520AE + Pylon Audio Pearl 25 za 2700 zł (brak wejść HDMI, USB i EURO)
bardziej uniwersalny może być ten zestaw-
Yamaha Grand PianoCraft MCR-N670 w podobnej cenie.

I jest też taka opcja-
Pylon Audio Opal 23 + Denon PMA-520AE + DCD-520AE w cenie podobnej do w/w (zwróć się do użytkownika Q21 z zapytaniem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać też z pendriva to odtwarzacz denon dcd 720, bo ma obsługę "drzewka" katalogów z płytami w plikach/katalogach, gra lepiej, a wzmacniacz pma 520 w tym budżecie musi zostać - mocowo (brzydkie słowo) wystarczy.

Do klasycznego wzmacniacza musiałbyś dokupić za 50-100zł DAC, aby podłączyć do niego audio optyczne z TV ( czyli wszystko co w danej chwili oglądasz na tv- filmy, gry itd) mógłbyś nagłaśniać wzmacniaczem.

Za kolumnami w taki metraż popatrz za używanymi, ale oczywiście w miarę nowymi. Pylon perl 25 jakoś wybitnie dynamiczne nie są, dodatkowo w tym budżecie i tak jakby poza zasięgiem, więc co się szarpać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi i jednocześnie chciałbym Was przeprosić ale... udało mi się przekonać moją drugą połowę na podniesienie budżetu w okolice 4.000 pln - jest jeden warunek konieczny - sprzęt musi grać z USB.

Szczerze mówiąc w moich rozważaniach nie brałem pod uwage Denona... raczej myślałem, że uda sie coś skompletować z Yamahy albo Onkyo ale to chyba za wysokie progi na takie kwoty. Znalazłem taki zestaw z Yamahy:
http://www.tophifi.pl/kino-domowe/r-s201-cd-s300-ns-555.html
Co o nim sądzicie?

Jeśli chodzi o zwiększony budżet to znalazłem jeszcze takie zestawy:
http://q21.pl/denon-pma-720ae-dcd-720ae-st...ctrino-250.html

Oto przykąłdowe utwory, które beda słuchane:
- Metallica - album S&M koncertowy - https://www.youtube.com/watch?v=URlQV21yXsM
- https://www.youtube.com/watch?v=nDAnSg7N2wk
- https://www.youtube.com/watch?v=_CL6n0FJZpk

Jak widać przekrój szeroki... wiec pewnie cieżko coś bedzie dobrać w miare elastycznego.

A może dobrać coś do kolumn JBL: http://q21.pl/jbl-es80.html?

Będę bardzo wdzieczny za porady - budżet już nie ulegnie zmianie - 4.000 pln - 4.200 pln.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw-
Denon PMA-720AE + DCD-720AE + STX Electrino 250 - okablowanie Qed gratis + dostawa gratis (w Q21)
... wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Cenę próbowałbym negocjować, bo jak znam rynek audio to 20% ceny czasami można odzyskać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu jest wydawać na 2 nowe kolumny podłogowe JBL ES80 ponad 2 tysiące, skoro możesz je kupić jako używane w bdb stanie za tysiąc z kawałkiem.
A jeśli nie chcesz używanych kolumn (choć jak trafisz zadbane to nie ma się czego obawiać), o przynajmniej weź pod uwagę sprzedawane czasami w salonach poekspozycyjne (masz wtedy pełną gwarancję i niczym nie ryzykujesz).

USB chcesz mieć w amplitunerze, czy wystarczy w CDku (o CD Denona pisał już Jacek75)

No i jak brać amplituner - to jednak ciut wyższy model, a nie najtańszy w serii (Yamaha RS-201).

Wpszoniak dał Ci dużo ciekawszą propozycję!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesowałaby Cię jednak lepsza jakość dźwięku, to proponuję zestaw używany. Albo przynajmniej jego część.
Można kupić klasyczne stereo (CD, wzmacniacz i kolumny) a do tego DAC, by móc podłączyć pendrive.
Lub też używane kolumny i wzmacniacz a CD (nowe/nowsze) z wejściem USB.
Będziesz miał dużo lepszą jakość dźwięku. Jest szansa na dobre brzmienie a nie tylko na trochę lepsze niż komputerowe pitu-pitu.
Powiedzmy to sobie szczerze.

Szczególnie jeśli za jakiś czas będziesz chciał wymienić jakiś element na lepszy albo nawet cały zestaw. To na nowym stracisz od 25 do ponad 50 % ceny pierwotnej. A na używanym bardzo niewiele albo nic.
Zastanów się co jest dla Ciebie ważne.
Wiem gwarancja, pewnie. Ale po pierwsze. Nie wszystkie usterki nowego sprzętu są honorowane i bezpłatnie naprawiane.
A po drugie. Rok czy dwa szybko mija a później i tak jeśli coś się zepsuje płacisz za naprawę.
Żeby było "ciekawiej", to tańszy (ten nowy) sprzęt ma szanse szybciej się popsuć niż starszy, kiedyś z wyższej półki, lepiej, z lepszych komponentów zrobiony.
To tak na podstawie moich doświadczeń. Ale jak chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... udało mi się przekonać moją drugą połowę na podniesienie budżetu w okolice 4.000 pln - jest jeden warunek konieczny - sprzęt musi grać z USB.

Szczerze mówiąc w moich rozważaniach nie brałem pod uwage Denona... raczej myślałem, że uda sie coś skompletować z Yamahy albo


- Jeśli chodzi o usb w odtwarzaczu obsługę plików i txt to jak pisałem masz je super rozwiązane e Denon dcd720 i bratni Marantz cd 6005(droższy) .
Skoro wspominasz o yamaha to podobnie jest w niedrogim modelu yamaha cds300, tylko minimalnie mniej wygodnie (mały wyświetlacz) i sprawnie.
- Będąc przy marce to też odradzam jak pisał RoRo modele as,rs 201itp. Modele klasyczne typu as 300, as500, rs 300, rs500 to już inne granie brzmienie i wykonanie- dużo lepsze icon_wink.gif .
Skoro lubisz koncertowe brzmienie, nieco szybkie i dokładne co jest pożądane w metalu itp gatunkach yamaha może być dobrym wyborem.

- Poczytaj o bardzo fajnym amplitunerze sieciowym Onkyo tx-8130, ma USB i cyfrowe wejścia , dobry dac, a także radio www. Ma bardzo dobra cenę patrząc na jakość o wyposażenie. Kosztuje 1650zł do tego kolumny za powiedzmy 1800zł i masz niezły praktyczny zestaw za 3500zł icon_smile.gif , a odtwarzacz CD możesz kupić używany za 200zł taki na odczyt tylko oryginalnych cd, bo pliki masz w penie w amplitunerze. Pomyśl o tym.

- Z kolumnami uważaj bo do detalicznej elektroniki jak Yamaha, Onkyo taki JBL es będzie za ostry, prędzej właśnie STX electrino 250, Magnat quantum 675. Zaś JBL es, czy klipsch bardziej pasuje do Denona, bo on gra nieco cieplej, łagodniej.

Co do kolumn jbl es80 to nieporozumienie, wiem że ostatnio wszystko drożeje( niektóre klocki audio rok do roku zdrożały), ale te kolumny są warte najwyżej 3/4 tej ceny i zresztą po tyle były do niedawna ( może targującsklep zszedłby na rozsądne pieniądze) . Lepiej kup używany model e80, jest lepszy, bardziej zrównoważony , a 2-4 latki trafisz za 800-1100zł w bardzo dobrym stanie.
Co do wspomnianych quntum 675 to może trafisz trafisz za 1700, a model większy 677 za 1900zł są raczej bezpieczniejsze brzmieniowo od jbl es.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dziekuje za wszystkie porady.

Musze przycnać, że ten Onkyo TX-8130 wygląda interesująco, do tego wskazane kolumny STX electrino 250 albo Magnat quantum 675. Mam jeszcze pytanie odtwarzacz CD jakiej firmy by sie sprawdził z takim zestawem (yamaha, denon, harman? po analizie forum doszedłem do wniosku że nie każdy sprzet dobrze ze sobą "współpracuje" i brzmi...

Niestety nie mam możliwości przeprowadzenia odsłuchu wiec musze chyba kupić coś w ciemno...i tutaj pytanie, który z tych zestawów będzie grał ciekawiej:
1. ten powyżej
czy
2. Denon PMA-720AE + DCD-720AE + STX Electrino 250 - okablowanie Qed gratis + dostawa gratis (w Q21)

Wiem, że pewnie odpowiedzi na to pytanie nie dostane, bo to kewstia gustu ale jesli wg WAs Koledzy te zestawy są porównywalne to mi to wystarczy.

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...