Reply to this topicStart new topic
> Nowe kolumny ...
Xylo
post 3.10.2016, 23:02
Post #1

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 24 835

Witam ponownie. Nadażyła mi się okazja , iż mogę sprzedać swoje kolumny w dobrej cenie (Klipsch R26F) i tak się zastanawiam właśnie czy nie dołożyć i zakupić trochę lepszych. Zresztą idąc za ciosem po wymianie wzmacniacza, gdzie dla mnie była to wymiana na plus w sumie kolumny też by się przydało zmienić.

Moją uwagę zwróciły kolumny Dynavoice Definition Df-6. Czy ktoś z was szanowni koledzy może miał okazję słuchać tych kolumn?
Dźwięk z Klipschów mi się podoba, więc na pewno nie szukam kolumn grających neutralnie, musi być lekka "V" z racji na muzykę Rock , Metal. Zresztą takie brzmienie mi odpowiada.
W tych Dynavoice Definition podoba mi się opcja manipulowania dźwiękiem za pomocą zworek. No i oczywiście głośnik wstęgowy.

Jedynie co mnie drażni w Klipschach to fakt , że są trochę za jasne, chciałbym aby kolejne kolumny grały trochę cieplej, z dobrą mocną podstawą basową i oczywiście z dobrą dynamiką.

Rozważam jeszcze Heco Music Style 900, Klipsch Rp-260 ( z racji lepszego środka w stosunku do moich), JBL studio 280.

Generalnie kolumny muszą mieć dość wysoką skuteczność, gdyż lubię trochę głośniej zagrać.

Pokój 20m2, kolumny odsuniętę od ścian tylnych na 50 cm , od bocznych po około 80cm.. Pomieszczenie jak najbardziej się dało zaadoptowane akustycznie.

Budżet na kolumny to maks 3000 zł.

Wzmacniacz: Nad 326 bee
Cd: Pioneer Pds 901
Kable: Prolink Futura , Melodika Mdc 2400 2x4mm2.

Dodam , że jak wybierałem moje stare Klipsche to słuchałem jeszcze takich kolumn jak: Pylon audio 25, Monitor Audio BX6, Dali Zensor 7. Żadna z tych kolumn mi nie podeszła. Za wolno, bez kopa, flaki z olejem, no może BX6 coś tam próbowało , ale to nie to. Moim zdaniem to nie są kolumny do takiego repertuaru.

Pozdrawiam ...
Go to the top of the page

+Quote Post
S4Home
post 4.10.2016, 10:13
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Witaj,

Czytając twojego posta co ci się podoba w klipschach co nie, których kolumn sluchales i jaki masz wzmacniacz. Polecam właśnie dynavoice i HECO.
Możemy wysłać Ci heco i sprawdzisz czy to dźwięk którego szukasz.

Pozdrawiam

+Quote Post
Q21
post 5.10.2016, 07:22
Post #3

GRAND MASTER AUDIO

Grupa: Branża
Miejscowość: Pabianice
Nr użytkownika: 5 269

Dzień dobry.
Czytając Twoje sugestie i kierunek, w jakim chciałbyś pójść z dźwiękiem, moim zdaniem powinieneś rozważyć dwie konstrukcje.
Pierwszą jest Klipsch RP-260F. To kolumny o charakterystyce zbliżonej do Twoich R-26F, natomiast wyraźnie lepszym wpełnieniu, dociążeniu, minimalnie łagodniejszej i znacznie lepszej górze pasma. Jest to droga, o której wspominałeś.
Dynavoice DF-6 natomiast to także otwarte, dynamiczne granie, jednak to lekko ocieplony charakter, bardzo spójne brzmienie z dobrym środkiem (chociaż podobnie jak w Klipsch nie wysuwającym się na pierwszy plan), głębokim basem oraz moim zdaniem wybitną w swoim przedziale cenowym górą pasma, przenoszącą ogromne ilości informacji, jednak zachowując spokój, brak ostrości czy agresywności.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na porównania i odsłuchy. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

+Quote Post
Xylo
post 7.10.2016, 02:35
Post #4

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 24 835

CYTAT(S4Home @ 4.10.2016, 10:13 ) *
Witaj,

Czytając twojego posta co ci się podoba w klipschach co nie, których kolumn sluchales i jaki masz wzmacniacz. Polecam właśnie dynavoice i HECO.
Możemy wysłać Ci heco i sprawdzisz czy to dźwięk którego szukasz.

Pozdrawiam

Myślę, że to będzie najlepsza opcja. Wysłałem wiadomość na PW.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 19:37
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!