Reply to this topicStart new topic
> jak połąćzyć komp ze wzmacniaczem stereo?
kubapersona
post 4.10.2016, 14:44
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 906

Witam
Mam komp hpz800 karta zintegrowana, wzmacniacz stereo Sony650ESd, kolumny jamo. Chciałbym w optymalny sposób połączyć komp ze wzmacniaczem. Myślałem o DAC usb z komp i optyczne wyjście do wzmacniacza, Może ktoś się zna na tyle na temacie że poradzi, mam kabel optyczny icon_smile.gif. Kupić kartę dźwiękową wewnętrzną z wyjściem optycznym?
Go to the top of the page

+Quote Post
Arko55
post 4.10.2016, 22:18
Post #2

STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Kraśnik
Nr użytkownika: 23 832

Kup Fiio D03k ale sprawdź wcześniej czy twój komp obsługuje spdif u mnie jest (realtek digital output ) wtedy kablem optycznym podłączysz pod kompa i do tego kupisz 2x RCA
można prościej podłączyć pod integre w kompie 2x RCA - jack 3.5mm wtedy będziesz miał gorszą jakość

+Quote Post
jacek75
post 5.10.2016, 07:42
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

Arko, chyba jednak kolega chce wykorzystać wejście optyczne w swoim wzmacniaczu.
Ja jednak wykorzystałbym wejście optyczne tego wzmacniacza.
Tak więc musiałbyś poszukać takiego DACa który przyjmuje sygnał tak jak piszesz z USB kompa, a wypuszcza optyczny dla tego ciekawie wyposażonego wzmacniacza. Czyli dac ma wejście sygnału usb a wyjście optyczne ( i może jeszcze jakieś).
Cóż musisz powetować aukcje i uważnie czytać opisy.

Pewnie łatwiej będzie kupić Dac typu wejście po usb ( dla sygnału z PCta) a wyjście RCA do wzmacniacza, a wejście optyczne zostawisz sobie dla np TV. Lub jak w propozycji Arko, ale jak masz w PCcie wyjście coaxial, a chcesz podpiąć po RCA, a optyczne w soniaku zostawić dla TV.

+Quote Post
Celdur
post 5.10.2016, 08:14
Post #4

MASTER AUDIO

Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 15 213

Z tanich DAC optyczne wyjście ma np. Audiotrak Prodigy Cube na Wolfsonie.
Na początek i na jakiś czas wystarczy. Tylko że połączenie przez toslink wcale nie będzie
lepsze od porządnych 2RCA

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 21:46
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!