Reply to this topicStart new topic
> Kino domowe bez zlacza optycznego
krystek24
post 7.10.2016, 07:04
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 948

Witam, na wstepie chcialem Was przeprosic, poniewaz taki temat byl zakladany napewno wielokrotnie. Wczoraj siedzialem 3.5 godziny nad podlaczeniem dzwieku do glosnikow i przegladaniu informacji w internecie.

Otoz mam TV LG (OPT) + ps4 (Opt) + kino domowe 5.1 bez gniazda optycznego. Mam puszczone glosniki w kazdym rogu pokoju okablowaniem za sciana (to udalo mi sie pomyslec icon_biggrin.gif i chciallbym zrobic tak by dzwiek z tv (telewizji nc+ oraz cyfrowej) a takze z ps4 moglbym odbierac na tych wlasnie glosnikach, ale niestety kino domowe nie posiada tego wejscia optycznego icon_sad.gif
Nowy amplituner kosztuje minimum 1 tys zl, a po remoncie niestety juz malo funduszy zabraklo na taki sprzet.

Mam sporo tego okablowania itp. Kino domowe pod tv polaczone jest za pomoca AV2 ale dzwiek jest tylko z kina np usb czy plyty (oczywiscie obraz wyswietlany jest na tv - to udalo mi sie zrobic po godzinie przelaczania kabli icon_biggrin.gif )

Czy jest jakas szansa na podlaczenie ps4 i cyfry do glosnikow bez kupowania amplitunera badz nowego kina?

Bardzo bym prosil o jakas pomoc. Znalazlem na alledrogo wczoraj przejsciowke/konwerter optyczny na 2xcinch rca.
Czy moze jak bym to podlaczyl za pomoca kabla optycznego z ps4 do tego i z drugiej strony wypuscil tymi dwoma przewodami tzn koncowkami bialy i czerwony do kina to bedzie dzialalo? Czy bedzie dzwiek tylko stereo a nie 5.1?

Go to the top of the page

+Quote Post
Celdur
post 7.10.2016, 07:15
Post #2

MASTER AUDIO

Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 15 213

1. PS4 podłączasz poprzez HDMI do TV.
2. W ustawieniach dźwięku TV ustawiasz aby wychodził przez wyjście optyczne (zamiast głośników TV)
3. Kupujesz DAC np. FiiO D03 Taishan za ~120zł i podłączasz go poprzez 2RCA do swojego amplitunera.
4. To czy dźwięk będzie 2.1 czy 5.1 to już zależy jak sobie ustawisz w amplitunerze.

+Quote Post
jacek75
post 7.10.2016, 07:16
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

Jak masz podpięte pod TV ps4, dvd, jakiś inny odtwarzacz to "całe audio" z tych urządzeń wychodzi przez wyjście Audio optical OUT.
Tak więc DAC typu Fiio D3 ( z optyka ma 2 RCA) załatwia sprawę.
Pewnie jeszcze jakaś tania przejściówka typu 2rca na wejście do mini jacka- do tych głośników pewnie komputerowych.

PS. O Celdur pisaliśmy w tym samym czasie;)

+Quote Post
S4Home
post 7.10.2016, 12:30
Post #4

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

To o czym piszą koledzy to jedyne rozwiązanie. Więc ja tylko dodam że pamiętaj ustawiając na obecnym kinie tryb dźwiękowy ( 2 kanały 5 czy ile tam) masz "udawany " dźwięk przestrzenny. Oglądając film czy grając w grę z pełną ścieżka 5.1 nie uzyskasz tego efektu.

Co to za kino i kolumny? Mozr warto pomyśleć o używanym ampli z wejściem optycznym. Coś do 400-500 zł znajdziemy.

Pozdrawiam

+Quote Post
Simson
post 7.10.2016, 15:55
Post #5

AUDIOFIL

Miejscowość: obecnie Olsztyn
Nr użytkownika: 25 240

Zgodzę się z pomysłem kupna nowego - starszego amplitunera (znaczy używanego). W tej kwocie (około 500 zł) można znaleźć bardzo ciekawe konstrukcje kilkuletnie praktycznie z całą paletą dostępnych obecnie wejść cyfrowych (w sumie na przestrzeni lat bardzo mało się zmieniło w tej kwestii). Za pośrednictwem wspomnianego dac'a dźwięk będzie dwukanałowy bez znaczenia co było źródłem. Tak, to będzie dźwięk udawany i to dość mizernie.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.12.2016, 23:10
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!