Reply to this topicStart new topic
> coś tu nie gra-Krell
diverone
post 15.10.2016, 20:44
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 001

Cześć.icon_smile.gif
Sprawa wygląda tak:
Mam głośniki monitory Sonus Faber Minima Vintage- końcówka Nakamichi PA5e II i przedwzmacniacz również Nakamichi.
Do tej pory grałem na prostym tanim żródle Rotela. To co było fajne w dźwieku to niewątpliwie przestrzeń - nie było zbyt dużo niskich bo wiadomo że przy monitorach jest tym słabo, ale mimo wszystko fajnie się słuchało -braki z dołów były uzupełnaiane doskonałą przestrzenią i bardzo dobrym wokalem.
Po uciułaniu kasy kupiłem wreszczie wymarzone żródło Krell KPS 20 i. No ten cd w opinii wielu osób mimo iż wiekowy do dziś może godnie rywalizować z odtwarzaczami z górnych półek.
Tak się poskładało ze najpierw podpeiliśmy noweo Krella u kumpla który gra tak samo na Nakamichi ale z kolumnami Infinity Renaissance 90.
No powiem poezja-wszystko było jak trzeba- system przez Krella bardzo się ocieplił-ale jednoczesnie dostał sporo detaliczności.
W ogóle petarda- bardzo melodycznie-żywo, aż chciało sie słuchać.Kontrola basu-doskonała.

Podkrecony odsłuchem u kolegi - zasuwam z moim nowym Krellem do swojego systemu i odpalam.
Pierwsze wrażenie -no gorzej. Ale po przesiadce z ogromych Infinity na małe monitory mówie trzeba poczekać -przyzwyczaic sie do dźwieku.
No więc poczekałem i wrażenia są takie że system jest bardziej detaliczny-jednak z jakiegoś powodu zniknęła tak lubiana przezemnie przestren monitorów a dołu to nie ma wcale...
Generlanie to jestem nieco wkur...... icon_smile.gif

Moze ktos z forumowiczów miał jakies doświadczenia z konfiguracja tego typu źródeł z monitorami

Dodam jeszcze że interkonekt XLO , kable głośnikowe Audioquest Midnight +.
U kumpla zaś interkonekt Red Dawn

Dzieki za wszelke rady-pozdro!
Go to the top of the page

+Quote Post
f1angel
post 16.10.2016, 00:40
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Miejscowość: Kielce
Nr użytkownika: 2 264

Może po prostu źródło nie pasuje do reszty systemu? Tak bywa.
U mnie w jednej z konfiguracji tani Fine Arts CD 3 zagrał dużo przestrzenniej z lepszym "powietrzem" niż Meridian 508.20.
A normalnie, to nie ma porównania, bo Meridian jest świetnym źródłem.

Czy CD Krella ma jakieś ustawienia, regulowane filtry itp? Może coś przestawiłeś?
Albo faza i zero są odwrotnie podłączone na kablu zasilającym niż to było u kolegi. Wiele urządzeń jest na to bardzo czułych.
Wystarczy zmienić to w gniazdku naściennym.

Wreszcie być może kable są nie takie? Pożycz od kolegi interkonekty, głośnikowe i zasilające oraz listwę czy kondycjoner (jeśli taki ma) i podłączaj kolejno a później wszystko razem.

--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.

+Quote Post
diverone
post 16.10.2016, 19:59
Post #3

DEBIUTANT
*

Nr użytkownika: 27 001

Dobry wieczór.
No to są jaja -zgodnie z sugestią zamieniłem fazy w gniazdku.....
Wszystko jest inaczej- wróciła przestrzeń ,pojawił sie bas jednocześnie przy mega rozdzielczości.
Generlalnie uratowałeś Cd-ka za 11 tys przed lotem z drugiego piętra na trawe.
Dzieki ide słuchać!!!

Pozdro!

Ten post edytował RoRo 16.10.2016, 21:46
Powód Edycji: Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.

+Quote Post
RoRo
post 16.10.2016, 21:46
Post #4

Moderator

Grupa: Moderator
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299

CYTAT(diverone @ 16.10.2016, 20:59 ) *
No to są jaja -zgodnie z sugestią zamieniłem fazy w gniazdku.....
Wszystko jest inaczej- wróciła przestrzeń ,pojawił sie bas jednocześnie przy mega rozdzielczości.

To nie są jaja - to jest rzeczywistość w sprzęcie za "ciut większą kasę".

Dobrze, że w tym tkwił problem i udało się icon_cool.gif

Pozdrawiam

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.12.2016, 05:21
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!