Reply to this topicStart new topic
> Głośniki samochodowe jako kolumna, Pomoc
NoxQB
post 21.10.2016, 11:57
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 035

Witam mam pytanie dotyczące głośników samochodowych ( 2 model: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glos...tm_campaign=xml HERTZ DCX 690.3 ) , mianowicie chcę zrobić z nich komumny tzn obudować i postawić w pokoju. Moje pytanie brzmi czy po 1 muszę do nich kupić koniecznie wzmacniacz samochodowy o jakiej mocy i w jakiej cenie, 2 najważniejsze pytanie czy będę w stanie podłączyć je do komputera. Nie mam żadnej wiedzy na te tematy więc niektóre pytania mogą być oczywiste dla niektóry ale proszę o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Go to the top of the page

+Quote Post
wpszoniak
post 21.10.2016, 12:07
Post #2

MASTER AUDIO

Miejscowość: Bytom
Nr użytkownika: 22 243

Z danych producenta wynika, że głośnik jest wysokoskuteczny przy impedancji 4 Ohm. Jednocześnie nie ma informacji o wartości minimalnej impedancji. W każdym razie, abstrachując od tego jak będzie to-to grało, spokojnie możesz w miarę mocny (powiedzmy powyżej 30 W), dowolny wzmacniacz użyć, który będzie dysponował wyjściem 4.Ohmowym. z kompem połączysz wzmacniacz poprzez kable RCA na przykład.

PS Niezbyt dobrze kolego Nox utrafiłeś tematem w dział, chyba że te głośniki miałyby służyć do zastąpienia systemu wielogłośnikowego kina domowego.

+Quote Post
S4Home
post 21.10.2016, 16:04
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Daj sobie z tym spokój i kup używany sprzęt. Robienie kokumn na głośnikach samochodowych?
Jaki masz budżet dobierzemy coś fajnego nie kombinuj.

+Quote Post
Simson
post 21.10.2016, 16:49
Post #4

AUDIOFIL

Miejscowość: obecnie Olsztyn
Nr użytkownika: 25 240

Też wydaje mi się, że to pomysł fatalny, trzeba mieć bardzo dużą wiedzę na temat konstrukcji kolumn i osłuchanie, nie wspominając o sprzęcie pomiarowym, żeby wyszło jak należy. Pod tym względem uważam, że warto zaufać profesjonalnym konstruktorom i pomyśleć o takowej konstrukcji używanej.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 21:46
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!