Reply to this topicStart new topic
> AIM SC808 - Edifier R2600 czy R2730
strateg
post 22.10.2016, 23:26
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 991

Cześć,

W niedalekiej przyszłości chciałbym wymienić swój aktualny zestaw audio. Posiadam głośniki Edifier R1100, które nabyłem za 200 zł i w tej cenie jestem bardzo zadowolony. Poszukuję jednak czegoś z wyższej półki.

Położenie: pokój 3x5 metrów, odsłuch centralnie na krótszej ścianie, przede mną okno, za mną drzwi. Jedna ze stron bardziej zabudowana, druga raczej "goła". Położone na biurku o szerokości około 1,3 m.

Muzyka: głównie elektroniczna, jazz, chill hop, trip hop, electro swing, downtempo, ambient, etc. Puszczane ze Spotify Premium 320kbps.

Preferencje: możliwie duża scena muzyczna, dokładność i wyrazistość dźwięku. Nie jestem miłośnikiem podbarwiania, szczególnie nie przepadam za nachalnymi basami.

Karta dźwiękowa: AIM SC808

Propozycja: rozważam albo Edifiery R2600 (za 700 zł) lub R2730 (za 900 zł). Słyszałem, że te drugie oferują znacznie bardziej wierne brzmienie, zaś bardzo obawiam się przesyconego basu w R2600. Nie zamierzam podpinać subwoofera. Co poradzicie, które głośniki lepiej dogadają się z tą kartą?

Dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam,
Marcin
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.12.2016, 23:07
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!