Reply to this topicStart new topic
> Jak to podłączyc najsensowniej do najlepszego efektu?
audioab
post 30.10.2016, 07:49
Post #1

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 006

Chodzi mi o to, że chce zmienić podłączenie dźwięku, bo obecnie nie wykorzystuje potencjału głośników w 100% jak jest tak podłączone. Zauważyłem, że kolumny lepiej grają jak kabel optyczny wychodzi z dekodera nc , a nie z TV, no a jak wiadomo jak podłącze kabel pod dekoder to z telewizora nie wychodzi już żaden a chciałbym żeby z niego też szedł dźwięk do głośników, bo czasem po prostu używam funkcji smart TV do muzyki itp. Przedstawię to na schematach takich:

Było tak:
Dekoder z tv - k.(kabel) hdmi
TVSamsungUE48H6400 -k.optyczny- DAC FIIO - k.2xRCA - kolumny Microlab Solo7c

Kolejne opcje, które rozważam:
1. Pytanie czy jak wszystko zostawie jak jest, ale z dekodera do TV dam oddzielny przewód na dźwięk to poprawi to dźwięk, czyli głośność, czyli 2xRCA, bo w TV mam wejście analog tak jak w dekoderze wyjście. Można spróbować?
2. Inna opcja:
Do dekodera podłączam optyczny dźwięk i przewód idzie do jakiegoś rozdzielacza sygnału optycznego, do którego podłącze drugi optyczny idący z TV, dalej od rozdzielacza kabel pójdzie do DAC FIIO i dalej już po staremu 2xRCA do głośników.
3.
Wszystko tak jak w punkcie 2 tyle, że stosuje inny rozgałęźnik czyli RCA i wtedy:
TV - k.optyczny-DAC-RCA - rozgałęźnik - głośniki
Dekoder - k.2xRCA - rozgałęźnik
4.
W głośnikach mam 2 wejścia AUX i PC. Więc TV leci do jednego gniazda z DACem a z dekodera bezpośrednio do wtyku w głośników 2xRCA, to chyba najtańsza i najwygodniejsza opcja, tyle, że potem bym musiał przełączać na pilocie od głośnika ewentualnie wejście, w tych opcjach powyżej nie musiał bym przełączać.
Go to the top of the page

+Quote Post
audioab
post 30.10.2016, 15:21
Post #2

SYMPATYK
**

Jakieś pomysły macie? Ja tak przełączałem przewody i mogę powiedzieć, że najbliżej jestem kupna kolejnego kabla 2x RCA,bo z jednej strony jest najtaniej i nie ma różnicy z dekodera czy podłączamy na cinch czy optycznym. No,ale może jednak macie lepsze pojęcie,tylko czekam na odpowiedź.

+Quote Post
S4Home
post 30.10.2016, 19:57
Post #3

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Nie znam tych kolumn, jednak wyjście audio z TV jest najsłabszym ogniwem jak już sam zauważyłeś.
Możesz również podłączyć kolumny w dwojaki sposób to znaczy i analogowa i cyfrowo. W zależności od źródła. Więc:

ad1. Tak spróbuj. Czyli podwójny RCA i wymieniaj skąd gra lepiej
ad2. Według mnie pierwsza opcja jest lepsza.

+Quote Post
audioab
post 30.10.2016, 22:07
Post #4

SYMPATYK
**

Ok dzięki za pomoc, czy moge kupić troche tańszy ten drugi RCA? Myślę tu o firmie Digital, bo ten co mam to prolink futura.

+Quote Post
S4Home
post 31.10.2016, 09:50
Post #5

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Jak mówię nie znam tych kolumn, ale nie spodziewam się aby były tak bardzo wrażliwe na zmianę okablowania. Pozdrawiam

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.12.2016, 05:21
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!