Reply to this topicStart new topic
> Jaki, głośnik przenośny (kolumna) do 350zł
szymon230397
post 30.10.2016, 22:40
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 095

Witam wszystkich
Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze głośnika. Ostatnio kumpel nam puścił muzykę z głośnika JBL Charge 2+ i pomyśłałem sobie, że sb jakiś głośnik zakupię. I teraz mam dylemat, na początku gdy czytałem o głośnikach przeczytałem, że Divoom Outdoor, ale podobno gra skąpo pod względem basu, ale później jeszcze trafiłem na Divooma Party. Głównie słucham muzyki klubowej i hip-hopu, a w recenzji na muzostajni, czytałem, że do tych gatunków jest bardzo dobry. Zależy mi na dobrym basie, bo to lubię w głośnikach i tym mnie zaskoczył głośnik kumpla. Porównywał kiedyś ktoś z was, Divooma Party do JBL Charge 2+? Może macie jakiś inne propozycję głośników do ceny 350 zł, z których byłbym zadowolony ?
Go to the top of the page

+Quote Post
jacek75
post 31.10.2016, 07:42
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

Dla mnie taki typ nagłośnienia jak ten JBL ma tyle wspólnego z słuchaniem muzyki co rower stacjonarny z jeżdżeniem na rowerowe wycieczki.
Być może masz inny klasyczny system do normalnego słuchania muzyki, bo jak słuchać muzyki na Jbl chcrche ? Jakie tu stereo i jaki bas ? Chyba że w muzyce klubowej i hiphopie efekty stereo i dynamika już nie są ważne ?, Taki sprzęt jest fajny na wyjazd do hotelu, pod namiot, albo dla 10 latka na boisko jak gra w kosza.

EDIT: Temat przenoszę ze stereo do działu PC-Audio/iPhone/iPod/Słuchawki.
Swoją drogą "ciekawie" nazwałeś temat, np. dla kogoś kto najpierw szuka rozwiązań wśród tematów, a potem dopiero sam zadaje pytanie.

+Quote Post
szymon230397
post 31.10.2016, 08:32
Post #3

DEBIUTANT
*

Nr użytkownika: 27 095

Temat tak nazwałem, bo wpisywałem "Jaki" i później mi zaproponawało nazwę " Jaki głośnik przenośny do 350 zł?", więc to kliknąłem, bo już na innym forum dawałem taki temat i coś chyba nie podziałało i zostało tylko "Jaki", chciałem zmienić, ale już nie można.
Do tematu. Ja właśnie chce głośnik, żebym mógł go przenosić i zabrać ze sobą, mi się podobało, jak grał ten JBL, nie jestem jakimś audiofilem, więc nie muszę mieć jakiegoś super drogiego sprzętu, ale chce, żeby w miarę grał.

Ten post edytował RoRo 1.11.2016, 20:36
Powód Edycji: Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.

+Quote Post
Celdur
post 31.10.2016, 22:27
Post #4

MASTER AUDIO

Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 15 213

CYTAT(szymon230397 @ 31.10.2016, 09:32 ) *
"..nie jestem jakimś audiofilem, więc nie muszę mieć jakiegoś super drogiego sprzętu, ale chce, żeby w miarę grał.

Taki sprzęt "grający" to może służyć, ale co najwyżej jako schodek do garażu lub deska do krojenia mięsa.
Jak już tak bardzo chcesz bawić się w pierdoły dla małolatów to chociaż dołóż do http://allegro.pl/glosniki-edifier-r1700bt...5835453504.html
Tutaj chociaż generowany dźwięk będzie na "jakimkolwiek" poziomie. Nie można tego niestety powiedzieć o plastikowych głośniczkach,
których ludzie używają tylko i wyłącznie do słuchania przy grillu, ognisku czy to w szatni szkolnej. Po prostu ma coś piszczeć i można przy tym pośpiewać.

+Quote Post
RoRo
post 1.11.2016, 21:51
Post #5

Moderator

Nr użytkownika: 1 299

CYTAT(szymon230397 @ 31.10.2016, 09:32 ) *
Temat tak nazwałem, bo wpisywałem "Jaki" i później mi zaproponawało nazwę " Jaki głośnik przenośny do 350 zł?", więc to kliknąłem, bo już na innym forum dawałem taki temat i coś chyba nie podziałało i zostało tylko "Jaki", chciałem zmienić, ale już nie można.
Szymon230397,
Poprawiłem temat wątku - bo faktycznie "jaki" to dziwny tytuł...

Poza tym napisz dokładniej czego potrzebujesz (oprócz ceny do 350zł): przenośnej (ale przeciętnie grającej) kolumny z zasilaniem akumulatorowym?
Komunikacja poprzez Bluetooth czy również jakieś złączą (USB lub line in)?

Zdaje się, że Edifier z linku od Celdura wymaga zasilania 230V i nie za bardzo kwalifikuje się jako "przenośna kolumna". O wyższej cenie już wspomniał.

Pozdrawiam

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post
Celdur
post 1.11.2016, 22:12
Post #6

MASTER AUDIO

Nr użytkownika: 15 213

Ponieważ nie istnieje coś takiego jak dobrze grająca przenośna kolumna. Przenośny głośniczek tak powinno się to nazywać.
Autor wyraźnie zaznaczył że jakość niskich tonów ma być na dobrym poziomie a dźwięk zaskakiwać.
O czym tu w ogóle dyskutować. Głośniczki bezprzewodowe się nie nadają do w/w atutów i już na pewno nie do 350 pln.
Umiem czytać czego dotyczy temat RoRo i wyrażać opinię też mogę jaka mi się podoba. A nóż autor przemyśli czego szukać.

+Quote Post
RoRo
post 1.11.2016, 22:29
Post #7

Moderator

Nr użytkownika: 1 299

CYTAT(szymon230397 @ 30.10.2016, 23:40 ) *
Zależy mi na dobrym basie, bo to lubię w głośnikach i tym mnie zaskoczył głośnik kumpla. Porównywał kiedyś ktoś z was, Divooma Party do JBL Charge 2+? Może macie jakiś inne propozycję głośników do ceny 350 zł, z których byłbym zadowolony ?

Jeżeli ma być "dobry bas", to z małych głośniczków (w JBL masz ok. pięciocentymetrowe) tego nie będzie.

To już musi być coś większego - jak np. przenośne radiomagnetofony z dużymi głośnikami basowymi (Boomblaster czy boombox) jak np. JVC RV-NB20 i późniejsze
http://allegro.pl/boombox-boomblaster-jvc-...6582373249.html

Ale to już pytanie czego szukasz - bo sam się musisz zdecydować czy chcesz "mały, przenośny, kiepskogrający" (ale oczywiście lepiej od głośniczka wbudowanego w telefon), czy coś większego - co już "daje bas", ale jest sporo cięższe i większe.
Bo bez takiej deklaracji od Ciebie nie ma co dalej pisać - chyba, że komuś się nudzi albo szuka dziury w całym.

Pozdrawiam

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 03:23
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!