Skocz do zawartości

Yamaha 781 - konfiguracja amplitunera


Caporeira

Recommended Posts

1. Oglądam kanały HotBird i Astra z tunera Vu+ Solo4k (na linuxie).
Tuner sat podpiąłem pod HMDI IN 2 (bo IN 1 jest pod BlueRay i DVD) - pomimo że IN 1 jest niepodpięte. - Nie wiem czy to ma znaczenie ?
Aplikacja Yamahy AV Setup skonfigurowała mi że źródło dźwięku dostaje z AV4 (TV). Stąd moje pytanie, czy dźwięk jesz lepszy po HDMI czy po kablu optycznym ?

2. Źródło dźwięku to głównie (z tunera) MPEG & Dolby Digital. Przy przełączaniu kanałów jest znaczna różnica w poziomie głośności. Czy Yamaha jest w stanie rozróżnić jakoś dźwięku (MPEG, Dolby Digital) i dostosowywać taki sam poziom głośności ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy na prawdę kupując w jakimś sklepie nie dostajesz wsparcia w konfiguracji sprzętu? Trochę to zastanawiające. Czy wolisz po prostu zapytać na forum?

Ad1. Nazwy wejść to tylko domyślne ustawienie, możesz je zmienić jak chcesz. W przypadku tunera obojętnie czym podepniesz. Optyczny ma ograniczenia bez jakości HD, jednak tuner i tak nie puszcza takiego dźwięku.

Ad2. To normalne. Polsat nadaje w innej głośności od TVN itd. Nie mówiąc o reklamach które są jeszcze głośniej. Amplituner ma funkcję wyrównywania poziomu wejść tak aby z różnych źródeł dźwięk był na tym samym poziomie. Więc tak da się to ustawić.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swoją drogą,
Ale mówię i czymś innym. Tam gdzie sie kupilo sprzęt chyba dają jakiś choć mały suport? No my dajemy.
To że ludzie nie czytaja instrukcji to norma, ale ze woli napisać na forum niż zadzwonić do sklepu?
Swoją drogą mielismy podobny przypadek wcześniej. Daliśmy cenę 50 zł wyższa i klient kupił gdzie indziej. Ok rozumiem
Dzwoni do nas po dwóch dniach jak coś ustawić.....
Bo w tamtym salonie mu powiedzieli że przecież była instrukcja icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...