Reply to this topicStart new topic
> Podłączenie kina do tv - proszę o pomoc
Paula_91827
post 16.11.2016, 21:50
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 214

Witam. Posiadam telewizor Samsung, który ma takie oto wejścia/wyjścia:

Chcę podłączyć do niego kino domowe panasonic, które ma takie oto wejścia/wyjścia:

Puki co na zdj nr 1 jest taka wielka wtyczka z napisem OUT, a na zdj nr 2 do dvd wsadzone dwie wtyczki i dzięki temu dźwięk z tv gra mi na 2 głośnikach z kina. Ale ja bym chciała, żeby grały wszystkie 5 głośników icon_smile.gif
Bardzo Was proszę, napiszcie mi prostym językiem (jestem mało zorientowaną w temacie dziewczyną) jakie mam kupić kabelki (zdjęcia i dokładne nazwy super mile widziane) i gdzie mam je powtykać, żeby mi śmigało. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

P.S. przepraszam, że zdjęcia są do góry nogami.
Go to the top of the page

+Quote Post
jacek75
post 17.11.2016, 09:12
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

W całości problemu nie uda się chyba rozwiązać...W tv masz wyjście audio optyczne out ( ta czerwona poświata) generalnie tak maja współczesne tv. Ludzie którzy chcą np. nagłośnić film i mają wzmacniacz stereo bez takiego optycznego wejścia , muszą kupić DAC ( przerabia sygnał audio optyczny na analogowy 2rca) model np. Fiio D3. ( temat np. http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=163461 )
I teraz jest ale...
Zwykle w systemach kinowych wejście optyczne ( In optic) jest, a Ty w swoim nie masz - chyba stary, albo ogołocony model.
Więc DAC pomoże tylko w kwestii że nie musisz ciągnąć sygnału z euro -jak teraz , czy wyjścia słuchawkowego , będzie minimalnie lepsza jakość z optyka przez dac( ale w tanim systemie "all in one" różnicy możesz nie usłyszeć) , ale na tym koniec.
Bo finalnie sygnał audio i tak wejdzie jak teraz dwoma kablami RCA (kanały L i P) i jak się domyślam kinowy Panasonic nic z tym nie zrobi bo i jak ze stereo zrobić 5.1 ?
Owszem czasem jest opcja, tryb dźwięku do wyboru w menu amplitunera tzw. dolby pro-logic , taki sztuczny "suurand 5.1" i zrobi z dźwięku stereo takie sztuczne tylne efekty, pytanie czy sprawdzałaś, czy zwyczajnie Panasonic takiej opcji nie daje.

+Quote Post
S4Home
post 17.11.2016, 11:08
Post #3

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

No właśnie zostaw podłączone jak jest bo szkoda się bawić. Na pilocie powinna być opcja aby włączyć sztucznie dźwięk na pozostałe głośniki.

+Quote Post
Paula_91827
post 17.11.2016, 12:17
Post #4

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 214

Czyli kino beznadzieja i czas kupić nowe icon_smile.gif dzięki. Powiedzcie mi jeszcze tylko jeśli możecie, jakie wejście musi mieć to nowe kino, żeby mi grało na 5 głośnikach? Bo rozumiem, że tv jest ok...

+Quote Post
jacek75
post 17.11.2016, 14:21
Post #5

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

Rozumiem że pytasz o taki system mały- all in one icon_wink.gif

Najważniejsze powinien mieć wyjście OUT HDMi dla TV-aby szedł sygnał w jakości obrazu w Full-HD ( taka jest są teraz minimalna rodzielczość w TV. ) Teraz masz chyba po euro- złączu wiec masz pixeloze na ekranie, lub mało wyraźnie, bo przekazuje bodaj 600 linii , a nie np.1920.

Powinien mieć też wejście (IN) optyczne to podstawa ( pisałem o nim) i np. coaxialne. Oczywiście standardowe wejście 2RCA też się przydaje. Systemy " all in one" miewają też wejście HDMI, ale konieczne nie jest( zwykle tv ma 2,3 hdmi).
Wejście USB dla pendriva.
Film z płyty odtwarzanej z kina domowego typu "all in one" , wiadomo są nagrane w 5.1 i najczęściej samo idzie jak powinno na kolumny .
Zaś jak nagłaśniasz filmy ze stacji telewizyjnych to wypuszczasz kabel optyczny z TV z sygnałem audio do takiego "kina" ....ale sygnał z programu tv nie musi być w 5.1... to raz, a dwa taki system kinowy też powinien mieć różne tryby dźwięku ( taki wirtual pro logic, lub to co wspomniał też S4Home ) i wygeneruje sztuczny dźwięk 5.1 nawet ze starych filmów jak "Czterej pancerni" -pytanie czy na tym figlarnym zabiegu film zyska, czy nie icon_wink.gif

( Może ale nie musi mieć system HDMI-ARC (czyli sygnał na jednym kablu hdmi może iść sygnał w dwie strony, taka funkcje powinien mieć też wtedy TV)

+Quote Post
S4Home
post 17.11.2016, 16:32
Post #6

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

A to raczej standard w obecnych systemach.
Ile chciała byś wydać na nowe kino? Możemy też doradzić używane, będzie tańsze.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 21:45
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!