Reply to this topicStart new topic
> Infinity SM 155, Delikatne trzaski w niskotonowcu
Hoo-Lec
post 20.11.2016, 15:54
Post #1

STAŁY BYWALEC

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 26 685

Witam "testuje " obecnie w/w kolumny, testuje to za dużo bo nie mam reszty toru audio, dostałem do nich slabiutkiego Sherwood rv 5030r który pozostawia wiele do życzenia.
Problem jaki widzę to delikatne trzaski w jednej z kolumn w niskotonowcu ale tylko jak kolumna jest nierozgrzana czyli tak po 5 min problem znika i to nie we wszystkich utworach tak jak by w pewnym paśmie na początku był jakiś problem.

Sam głośnik wizualnie w stanie idealnym, wkluczlem też możliwość uszkodzonego kanału wzmacniacz, po przepieciu kabli lewa na prawą problem w tej samej kolumnie ale tylko na początku.
Kolumny mogę oddać choć nie uśmiecha mi się to bo podoba mi się jak grają nawet z tak marnym wzmacniaczem a do tego cena ok 600 zł.
Czy problem może lezec w zimnych lutach lub uszkodzonej zwrotnicy?
Kolumny te mają posłużyć jako baza do budowy zestawu DIY, nowa skrzynia kable, wejścia i zwrotnica.
Go to the top of the page

+Quote Post
f1angel
post 20.11.2016, 21:31
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Miejscowość: Kielce
Nr użytkownika: 2 264

Spróbuj zajrzeć do zwrotnicy i sprawdź czy kondensator nie jest napuchnięty.
Jeśli nic nie znajdziesz, to może jednak lepiej oddać kolumny i poszukać innych, dobrych.

--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.

+Quote Post
Hoo-Lec
post 21.11.2016, 07:26
Post #3

STAŁY BYWALEC

Nie chciał bym odkręcać głośnika, bo wtedy ciężko będzie wytłumaczyć że to nie wina mojej radosnej twórczości icon_smile.gif
Kolumny kupione od pierwszego wlasciciela, mam imienna faktore, stały ok 8 lat nie używane.
Z drugiej strony wczoraj grały cały dzień bez żadnych problemów, oprócz tych delikatnych trzaskow na początku

+Quote Post
f1angel
post 22.11.2016, 03:21
Post #4

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Miejscowość: Kielce
Nr użytkownika: 2 264

No to jak chcesz. Ale na pewno trzaski z czasem nie ustaną, ale się wzmogą. I Ty będziesz ponosił koszty naprawy. Pomyśl, zdecyduj.

--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.

+Quote Post
Hoo-Lec
post 22.11.2016, 09:57
Post #5

STAŁY BYWALEC

Dzis zrobie jak mowisz odkrece basowy I moze uda mi ise zobaczyc to jest tam w srodku.

+Quote Post
Hoo-Lec
post 24.11.2016, 18:38
Post #6

STAŁY BYWALEC

To jednak raczej wzmacniacz, wczoraj grały z Helg H 200 ok 3 godzin i nic. Stan zwrotnicy w załączniku, dzięki za podpowiedzimno temat do zamknięcia, jak zakończę projekt z kolumnami DIY to się pochwalę icon_smile.gif
Załączona miniatura
Załączony obrazek
Załączony obrazek

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.12.2016, 23:06
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!