Reply to this topicStart new topic
> Dac do kwoty ok. 600 zł, Dac do ok. 600 zł najlepiej ze złączem słuchawkowym, usb
karol2
post 23.11.2016, 00:16
Post #1

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 21 459

Witam
Szukam obecnie dac-a (nawiasem mówiąc też słuchawek, ale to temat osobny). Dac miałby być podpięty bezpośrednio do komputera (mini), niestety nie ma w nim wejść na karty rozszerzeń np. muzycznie pci - brak miejsc. Komputer ma oczywiście usb, jakąś kartę muzyczną (niestety jej jakoś jest tragiczna - obecnie podpinam pod słuchawki minijack-rca), hdmi inne nieistotne, system linux ale to pewnie też mało istotne.
Dlatego chciałbym podpiąć dac-a pod usb. Fajnie jakby miał jeszcze jedno wejście na cd chociaż nie wiem czy to ma sens (przełączanie źródła, tj. czy nie będzie pogarszać jakości z cd?). Obecnie słuchając z komputera tej samej płyty zripowanej do flac i cd to szkoda słuchać na komputerze dźwięk jest po prostu gorszy o wiele.
Sprzęt audio zgodnie z tym co pisałem w osobnym wątku: cd Rotel 855, wzmacniacz póki co MAP-105 Advance Acoustic, słuchawki Creative Labs Aurvana Live! icon_sad.gif głośniki ALR Jordan (to najbardziej udane wg mnie).

Osobiście lubię dźwięk chyba jednak nie taki jak to często jest tu określane ciepły, lubię bardziej przestrzenny, raczej wyeksponowane wysokie i średnica niż bas. Wiem że większość ludzi uważa taki dźwięk za niezbyt ok, czy też męczący, ale jakoś taki mi bardziej leży.

Zastanawiałem się nad:
1. Cambridge Audio DacMagic 100 - myślę że może mi się dźwięk z tego podobać bo cyt.: "Kolejny atut to przestrzeń. ... DacMagic 100 nie boi się rozrzucać instrumentów szerzej, dzięki czemu dźwięk dokładniej wypełnia pokój, a prezentacja zyskuje oddech i lotność.
Góra pasma jest zdecydowana; można powiedzieć: bezkompromisowa. Otrzymujemy bardzo dobrą rozdzielczość i zyskujemy pewność, że nie umykają nam detale. Sprawdza się to znakomicie w nagraniach akustycznych, kiedy mamy do czynienia z wyeksponowanymi szarpnięciami strun i pociągnięciami smyczków." - niestety nie ma on wyjścia słuchawkowego icon_sad.gif.
Jeśli jednak warto jego właśnie wybrać to pewnie i z tego wyjścia jestem w stanie zrezygnować tym bardziej że słuchawki te które mam niezbyt mi odpowiadają (inaczej bardzo mi nie odpowiadają - wolę słuchać z głośników chociaż i tu mogłoby być inaczej),
2. Padała propozycja nostromo 3h - niestety niedostępnym, a 5h to już kolejne ileśtam złotych, a budżet i tak naciągam (w sumie to myślałem o kwocie 500 ale cóż 600 kilka zł też ostatecznie wydam)
DAC Nostromo X2H - brak usb
3. Padła też propozycja dac-ów tzw. modyfikacja Beresforda - trochę nie wiem o co chodzi i czego szukać?

Dac-i raczej biorę pod uwagę nowe.

Czy możecie coś innego polecić? lub utwierdzić w przekonaniu co do wyboru 1
Go to the top of the page

+Quote Post
Celdur
post 17.12.2016, 11:51
Post #2

WUJCIO WARIATUŃCIO

Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 15 213

Do 600 zł nie znajdziesz lepszego niż Cambridge Audio DacMagic 100 szczególnie że on kosztował 1400 zł.
Ewentualnie używane.

+Quote Post
Note
post 17.12.2016, 15:06
Post #3

AUDIOFIL

Miejscowość: Zielonka
Nr użytkownika: 21 681

CYTAT(karol2 @ 23.11.2016, 01:16 ) *
...lubię bardziej przestrzenny, raczej wyeksponowane wysokie i średnica niż bas.

Z mojej strony również CA Dac Magic 100, całkiem ładnie "komponuje" się on z Twoimi wymaganiami. Na początku kosztował on faktycznie 1400 zł , ale czy był warty takiej ceny? Moim zdaniem nie (ale to podobnie jak z większością takich urządzeń). Za to obecna cena za jaką można kupić ten Dac to już bardzo dobra relacja co do jakości. Do tego nowy i na gwarancji.

Nostromo 5h jak najbardziej - bardzo dobry dac, szczególnie z dedykowanym zasilaczem Nostromo 12 V, ale to trochę inna prezentacja dźwięku niż oczekujesz.

+Quote Post
nightrunner
post 18.12.2016, 19:50
Post #4

AUDIOFIL

Miejscowość: Koszalin
Nr użytkownika: 15 199

Mam pytanie do osób obeznanych z CA Dac Magic 100.
Jak się on zachowuje z plikami 176,4kHz. Dokładnie chodzi mi o DSD przycięte przez PCM ?
Jaki incoming sample rate jest wskazywany na froncie ?

Od siebie mogę dodać, że z niewielkim modem można z tego daca wyciągnąć znacznie więcej.
Więc jeśli cena/jakość jest tak korzystna jak koledzy piszą to tylko brać.
W sumie sam się skłaniam ku temu DACowi od jakiegoś czasu icon_smile.gif

+Quote Post
nightrunner
post 27.12.2016, 19:41
Post #5

AUDIOFIL

No i stało się, Mikołaj przyniósł mi CA Dac Magic 100 icon_smile.gif
Gra no już u mnie kilka dni non stop więc mogę napisać kilka słów ?
660 zł za tego DACa to przyzwoita cena, ale muszę przyznać że więcej bym za niego nie dał, a już na pewno nie 1400zł.
Spodziewałem się po tym DACu trochę więcej, przynajmniej większego skoku jakościowego po moim poprzednim DACu E-MU 0204.
Jednak widziałem co Dac Magic 100 ma w środku i wiem, że przy odpowiednich zmianach można wyciągnąć z niego dużo więcej niż daje fabryka, dlatego się na niego zdecydowałem.
Rączki mnie już świerzbią żeby zacząć w nim grzebać, ale dam mu pograć jeszcze ze 2 tyg żeby się dobrze "wygrzał" i żebym się przyzwyczaił do fabrycznego brzmienia.
Tak więc już niedługo będzie mod CA Dac Magic 100 icon_biggrin.gif

PS
"Grube" pliki trzeba niestety przycinać do 88,2kHz, bo dla 176,4kHz DAC zwraca błąd, ale da się z tym żyć icon_wink.gif

+Quote Post
Celdur
post 27.12.2016, 22:25
Post #6

WUJCIO WARIATUŃCIO

Kolego jaki znowu błąd? Ustawiłeś go na USB 2.0 żeby obsługiwał do 192 khz? Jak nie to masz USB 1,0 i sampluje tylko do 96 khz.
Ściągasz sterowniki 3.26 od Cambridge Audio + ustawiasz ASIO: CA USBAudio ASIO Driver w swoim odtwarzaczu komputerowym.
Jak korzystasz w PC z DirectSound lub WASAPI to straszna mizeria w dźwięku.
Ja słucham na nim utworów w jakości 24bit/192 khz i jest bajka. Nigdy żadnego błędu. Ale musisz widzieić że na DAC dioda 192 się świeci.
Jak ustawić USB 2.0 masz w podręczniku , bo sam się nie przestawi nigdy.
Druga sprawa to kabel USB A-B. Ten od producenta na śmietnik. Polecam Wireworld Ultraviolet do niego.

+Quote Post
nightrunner
post 27.12.2016, 23:24
Post #7

AUDIOFIL

No tak racja, pominąłem kwestię 192 kHz pisząc o "grubych" plikach.
Chodziło mi głównie o downsampling SACD, czyli 352,8 -> 176,4 kHz, bo stanowią sporą część mojej biblioteki.
Miałem nadzieję że Dac Magic 100 ogarnie 176,4 kHz, jednak nie dał rady i trzeba ograniczać sampling do 88,2 kHz.
Trochę szkoda, ale nie jest źle ...
Pliki 192 kHz obsługuje oczywiście bez problemu.
Co do konfiguracji DACa to była pierwsza rzecz, którą zrobiłem i korzystam z ASIO.
Moje okablowanie to WireWorld Ultraviolet 7 i WireWorld Solstice 7, tak wiec bidy w tej kwestii nie ma, a przewód dostarczony z DACkiem nawet nie sprawdzałem, bo wiem czego się mogę po nim spodziewać icon_wink.gif

Celdur a masz może jakieś doświadczenia z zastosowaniem lepszego zasilacza do tego DACa, czy korzystasz z dostarczonego w zestawie ?

+Quote Post
Celdur
post 28.12.2016, 07:38
Post #8

WUJCIO WARIATUŃCIO

Myślę że z czasem kupię zasilacz TOMANEK do tego DAC. Użytkownicy piszą że to zupełnie inaczej brzmiące urządzenie przy tym zasilaniu.
Ale koszt to drugi dac ~ 600zł Chyba że wersja mini także poprawi jakość to wtedy "tylko" 300 zł

+Quote Post
nightrunner
post 1.01.2017, 19:57
Post #9

AUDIOFIL

Z tego co widziałem to TOMANEK jest przyzwoitym zasilaczem i cena 600zł wcale nie jest mocno wygórowana.
Ja znowu potrzebowałbym 2 takie zasilacze , bo mam jeszcze ASUSa Xonara STU w zestawie słuchawkowym, a jak się bawić to konkretnie.
Oceniłem że przy "odrobinie" pracy w cenie 600-700zł powinienem być w stanie zrobić 2 zasilacze o podobnych parametrach.
Poza tym Celdur zanim zaczniesz inwestować w zasilacze to pomyśl o wymianie opamp-ów i tych Fujicon-owych kondensatorów w torze sygnału, bo one dosłownie mordują dźwięk.
Na dniach biorę się za modyfikację mojego DACa, bo jestem z niego średnio zadowolony, ale w sumie dużo więcej się po nim nie spodziewałem, bo wiedziałem co ma w środku.
Słychać że ma potencjał, ale przez niektóre zabiegi skutecznie podcięto mu skrzydła.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.02.2017, 00:26