Reply to this topicStart new topic
> Który strumieniowiec
xcwalter
post 28.11.2016, 10:17
Post #1

SYMPATYK
**

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 208

muszę podjąć poważnie zastanowić się nad odtwarzaczem strumieniowym.

Przeczytałem cały wątek:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...rt=#entry162478

w którym kolega miał po drodze podobne rozterki do moich. Również w sprawie programu 3 PR icon_smile.gif
i wybrał coś takiego:
http://allegro.pl/onkyo-ns-6130-kredyt-10x...i6540368567.htm

W moim mieście sprzedawca nakłania mnie na Cambridge Audio CXN.

Niestety nie mam żadnego doświadczenia i żadnej pewności, czy rzeczywiście muszę wydawać aż tyle pieniędzy, aby otrzymać dźwięk w zadowalającej mnie jakości. Będę wdzięczny jeśli dostanę od was jakiś trop w tym temacie.

Sprzęt nie musi być nowy, choć o używki w tej materii bardzo trudno.

Zastanawiam się również nad tym:

http://allegro.pl/sdho-marantz-na8005-siec...6604457930.html

http://allegro.pl/onkyo-ns-6130-kredyt-10x...6540368567.html

Budżet do 3000
Muzyka: od klasycznej przez, Clan of Xymox, Stevie Wonder, James Blake, R&B, Solul, akustyczna, metal, dużo śpiewu, muzyka el. stara i nowa
Wzmacniacz Luxman 117
Kolumny Cabasse Bali 350
Powierzchnia 4x6 wys 2.6m

pomożecie?
Go to the top of the page

+Quote Post
Kraft
post 28.11.2016, 10:59
Post #2

STAŁY BYWALEC

Nr użytkownika: 26 335

Zależy na jak grającym źródle Ci zależy. Jeśli cieplej to może Marantz NA6005, jesli bardziej analitycznie to może Pioneer N-50. Budżet chyba powoduje, że Marantz NA8005 i CA CXN nie wchodzą w rachubę. Moim skromnym zdaniem, źródła cyfrowe są już tak dopracowane, że nawet tańsze modele wyprzedzają brzmieniowo większość wzmacniaczy, więc chyba nie warto szastać forsą. Lepiej ją przeznaczyć na lepszy wzmacniacz lub kolumny.

--------------------
Marantz PM8005, Marantz NA6005, Yamaha R-N500, NAD 3030, Sansui A80, Kenwood DP 1080, Sennheiser Momentum M2, Fiio X1,
Monitor Audio BX6, Mission M34i, Monitor Audio MR1, Chord Clearway. Melodika Purple Rain 2250, Melodika Purple Rain 2240, Chord C-Line RCA, Cabletech Basic Edition RCA

+Quote Post
Q21
post 28.11.2016, 12:04
Post #3

GRAND MASTER AUDIO

Grupa: Branża
Miejscowość: Pabianice
Nr użytkownika: 5 269

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rozważałbym dwa odtwarzacze strumieniowe - Onkyo NS-6130 oraz Pioneer N-50A. Obydwa urządzenia oferują bardzo dobre wyposażenie, praktycznie 100% stabilność i dźwięk dokładny, dobrze wypełniony, szybki. Myślę, że będzie to bardzo dobre uzupełnienie Twojego systemu.
Zapraszam zresztą do zakupu, jeśli urządzenie nie będzie Ci odpowiadało, masz możliwość zwrotu/wymiany.

+Quote Post
S4Home
post 28.11.2016, 12:47
Post #4

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Nr użytkownika: 23 975

Witaj,

NS 6130 będzie grał bardziej analitycznym brzmieniem.
Model Cambridge CXN do którego jednak nakłaniam gra z nich najlepiej. Ma bardzo dobry przetwornik. Całą konstrukcja dodaje czystości do dźwięku i dynamiki.
Marantz NA 8005 jest najbardziej neutralnym z wymienionych. bliżej mu do grania ciepłego niż analitycznego.

W razie pytań lub wycen zapraszam

+Quote Post
xcwalter
post 29.11.2016, 08:52
Post #5

SYMPATYK
**

CYTAT(S4Home @ 28.11.2016, 13:47 ) *
Witaj,

NS 6130 będzie grał bardziej analitycznym brzmieniem.
Model Cambridge CXN do którego jednak nakłaniam gra z nich najlepiej. Ma bardzo dobry przetwornik. Całą konstrukcja dodaje czystości do dźwięku i dynamiki.
Marantz NA 8005 jest najbardziej neutralnym z wymienionych. bliżej mu do grania ciepłego niż analitycznego.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Daleko nie mam.y. Jeśli ceny dla forumowiczów są konkurencyjne wobec częstochowskiego Delta Audio to wyjadę od was ze strumieniakiem i kablami icon_smile.gif
Poproszę o info na prv. w kwestii Onkyo NS-6170, Onkyo NS-6130, Marantz NA6005, Cambridge Audio CXN.
Używam Tidal i obsługiwać to będę telefonem Samsung.

+Quote Post
ssskorpionixxx
post 29.11.2016, 09:38
Post #6

SYMPATYK
**

Nr użytkownika: 26 977

Onkyo ns-6130 i ns-6170 to najnowszy sprzęt.

Jeżeli chcesz słuchać muzyki za pomocą Tidal-a to tylko Onkyo wchodzi w grę. Z tego co wyczytałem to pozostałe nie maja tej funkcjonalności, ale mogę się mylić. Zerknij w specyfikację.

Osobiście posiadam NS-6130 i słucham głównie Tidal-a w wersji Hi-Fi (40 zł / miesiąc) - jest bardzo dobrze.
Jakość muzyki na nad356 i heco 900 bardziej niż super.

Instalujesz sobie na Samsungu Onkyo Controller i śmiga. Apka wiesza się coraz rzadziej.

Jak już zakupisz to masz linka z ciężkimi formatami do testowania: http://www.2l.no/hires/index.html.

Jeżeli chodzi o Polskie Radio Program 3 to w TuneIn nadawane jest słabej jakości niestety. Gdzie inne, głównie zagraniczne stacje zdarzają się we flakach.

Osobiście ze względu na radio na dzień dzisiejszy skusiłbym się na NS-6170 (dodatkowo tuner cyfrowy DAB+, a także FM/AM)

+Quote Post
xcwalter
post 29.11.2016, 10:36
Post #7

SYMPATYK
**

CYTAT(ssskorpionixxx @ 29.11.2016, 09:38 ) *

Jeżeli chcesz słuchać muzyki za pomocą Tidal-a to tylko Onkyo wchodzi w grę. Z tego co wyczytałem to pozostałe nie maja tej funkcjonalności, ale mogę się mylić. Zerknij w specyfikację.

Osobiście posiadam NS-6130 i słucham głównie Tidal-a w wersji Hi-Fi (40 zł / miesiąc) - jest bardzo dobrze.
Jakość muzyki na nad356 i heco 900 bardziej niż super.

Instalujesz sobie na Samsungu Onkyo Controller i śmiga. Apka wiesza się coraz rzadziej.

Jak już zakupisz to masz linka z ciężkimi formatami do testowania: http://www.2l.no/hires/index.html.

Jeżeli chodzi o Polskie Radio Program 3 to w TuneIn nadawane jest słabej jakości niestety. Gdzie inne, głównie zagraniczne stacje zdarzają się we flakach.

Osobiście ze względu na radio na dzień dzisiejszy skusiłbym się na NS-6170 (dodatkowo tuner cyfrowy DAB+, a także FM/AM)

A Ty wiesz, że przeczytałem całą twoją historię i w dużej mierze brałem pod uwagę twoje doświadczenia? icon_smile.gif
Dobra 6170 biorę pod uwagę i niech mi jeszcze ktoś tylko podpowie, jakiegoś alternatywnego producenta w podobnych pieniądzach i funkconalności.

+Quote Post
S4Home
post 29.11.2016, 12:27
Post #8

Opinia Skorpiona na pewno będzie trafna, wiem że dokładnie testuje urządzenia.
Widze że audio już go wciągnęło. I nie wypuści.

Podsylam info z cenami

+Quote Post
Barry
post 29.11.2016, 12:37
Post #9

STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Gdynia
Nr użytkownika: 27 050

CYTAT(xcwalter @ 29.11.2016, 10:36 ) *
Dobra 6170 biorę pod uwagę i niech mi jeszcze ktoś tylko podpowie, jakiegoś alternatywnego producenta w podobnych pieniądzach i funkconalności.

to od siebie dodam że Marantz NA6005 spisuje się doskonale. Z TIDAL łączy sie bez problemu czy to po Bluetooth czy AirPlay dla urządzeń Apple. Brak DAB+ wynagradza radio internetowe - co moim zdaniem i tak jest lepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.

+Quote Post
Gyver
post 29.11.2016, 12:56
Post #10

STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Śląsk
Nr użytkownika: 12 410

Ja ze swojej strony polecam rozwiązanie:
Raspberry Pi z np. HiFiBerry Digi+ około 500zł
I do tego osobny DAC za 2500zł

Opcja bardziej wymagająca od użytkownika (trzeba kilka razy kliknąć na komputerze żeby zainstalować system na kartę SD), ale jakość dźwięku powinna wszystko wynagrodzić. Nie sądzę, aby któryś z wymienionych powyżej strumieniowców mógł konkurować z takim rozwiązaniem. Sam mam Rpi i gorąco polecam, nie zawracałbym sobie głowy gotowymi strumieniowcami. Poczytaj sobie o wykorzystaniu Rpi w systemach audio - na różnych forach jest tego mnóstwo.

A jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze to:
Rpi + dedykowany DAC (w zależności od budżetu) montowany na górę - bardzo dobra jakość za śmieszne pieniądze. Zdziwiłbym się gdyby takie rozwiązanie za powiedzmy 800zł grało gorzej od strumieniowców za 3k zł.

+Quote Post
xcwalter
post 29.11.2016, 22:39
Post #11

SYMPATYK
**

CYTAT(Gyver @ 29.11.2016, 13:56 ) *

Opcja bardziej wymagająca od użytkownika (trzeba kilka razy kliknąć na komputerze żeby zainstalować system na kartę SD), ale jakość dźwięku powinna wszystko wynagrodzić. Nie sądzę, aby któryś z wymienionych powyżej strumieniowców mógł konkurować z takim rozwiązaniem. Sam mam Rpi i gorąco polecam, nie zawracałbym sobie głowy gotowymi strumieniowcami. Poczytaj sobie o wykorzystaniu Rpi w systemach audio - na różnych forach jest tego mnóstwo.

Rpi + dedykowany DAC (w zależności od budżetu) montowany na górę - bardzo dobra jakość za śmieszne pieniądze. Zdziwiłbym się gdyby takie rozwiązanie za powiedzmy 800zł grało gorzej od strumieniowców za 3k zł.

Jeśli widzę gołe układy scalone to dostaję dreszczy z przerażenia. Sam sobie tego nie zmontuję icon_smile.gif

+Quote Post
xcwalter
post 29.11.2016, 22:44
Post #12

SYMPATYK
**

CYTAT(ssskorpionixxx @ 29.11.2016, 10:38 ) *

No to prawie mnie namówiłeś.
A jak wypada porównanie NS-617 i CA CXN ?

Może jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

+Quote Post
ssskorpionixxx
post 30.11.2016, 11:07
Post #13

SYMPATYK
**

Nr użytkownika: 26 977

Radio internetowe jest super tylko często wydając niemałe pieniądze na stereo nie wypada słuchać źródła sygnału o jakości 96kb/s i takim poziomie głośności, że aby było dobrze trzeba odkręcić wzmacniacz prawie na godzinę 9. Gdzie przy dobrej jakości źródle na 9 głowę urywa icon_biggrin.gif

S4Home - wciągnęło na całego i już nie puści. Powoli już zbieram na kolejny zestaw icon_biggrin.gif W przyszłym miesiącu skuszę się na DacMagic 100.

CA CXN jest fajne, różnica w jakości dźwięku na pewno będzie zauważalna i ma DAC-a icon_biggrin.gif

Zdecydowanie CA CXN.

Jedynym ograniczeniem jest gotówka albo żona, ewentualnie to i to icon_razz.gif

Chociaż kupując cały zestaw nowy, wolałbym te 1000 różnicy miedzy ns6170 dołożyć do wzmacniacza albo kolumn. Strumieniowce ze względu na rozwój technologii starzeją się szybciej niż kolumny czy też wzmak. Chyba że mamy miliony monet i możemy zaszaleć

Raspberry Pi nie jest głupie tylko wymaga trochę wkładu własnego, a często po całym dniu pracy jedyne na co mamy ochotę to kliknąć tylko ON albo OFF. Przynajmniej ja tak mam.

+Quote Post
xcwalter
post 30.11.2016, 11:29
Post #14

SYMPATYK
**

CYTAT(ssskorpionixxx @ 30.11.2016, 11:07 ) *
Radio internetowe jest super tylko często wydając niemałe pieniądze na stereo nie wypada słuchać źródła sygnału o jakości 96kb/s i takim poziomie głośności, że aby było dobrze trzeba odkręcić wzmacniacz prawie na godzinę 9. Gdzie przy dobrej jakości źródle na 9 głowę urywa icon_biggrin.gif

CA CXN jest fajne, różnica w jakości dźwięku na pewno będzie zauważalna i ma DAC-a icon_biggrin.gif

Zdecydowanie CA CXN.

Jedynym ograniczeniem jest gotówka albo żona, ewentualnie to i to icon_razz.gif

Chociaż kupując cały zestaw nowy, wolałbym te 1000 różnicy miedzy ns6170 dołożyć do wzmacniacza albo kolumn. Strumieniowce ze względu na rozwój technologii starzeją się szybciej niż kolumny czy też wzmak.

Biorąc pod uwagę powyższe, wbudowany DAC, jakość wykonania, jakość odtwarzania, komfort obsługi, zakładając, że kolumny i wzmacniacz mnie obecnie satysfakcjonują, oraz to że moja żona jest za wydaniem jak największej ilości pieniędzy etc. CA CXN a nie NS-6170 ?

+Quote Post
Barry
post 30.11.2016, 12:03
Post #15

STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Gdynia
Nr użytkownika: 27 050

jeszcze taki mały niuans który może być problemem przy użytkowaniu CA CXN - jest lekki! może się okazać że przy próbie włożenia pendrive zacznie to "jeździć"... nie wiem jakie w CA CXN są nóżki oraz na czym urządzenie będzie stało ale np Yamaha CD-N301 o wadze bodaj 3 kg jeździła po lakierowanej komodzie aż NIE miło. Wiem, napewno można temu zaradzić ale... warto sprawdzić i się zastanowić. Pozdrawiam.

+Quote Post
S4Home
post 30.11.2016, 12:06
Post #16

No to fakt że wszystkie są lepsze.
6170 ma przetwornik akai a ca wolfsona.
Onkyo zagra dokładnie, szczegółowo Cambridge bliżej do ciepłego.
Funkcyjne jednak cxn.

Zapraszam zawsze możesz wymienić icon_smile.gif

+Quote Post
luckyguliver
post 30.11.2016, 12:41
Post #17

SYMPATYK
**

Nr użytkownika: 24 865

CYTAT(Gyver @ 29.11.2016, 13:56 ) *

Sam powoli zaczynam sklaniac sie ku podobnemu rozwiazaniu. Jakie to dac'ki w kwocie do 2.5k za uzywke sa godne rozwazenia? W tej chwili uzywam Roomplayera + i chcialbym zeby to zagralo troche lepiej.

+Quote Post
Gyver
post 30.11.2016, 14:58
Post #18

STAŁY BYWALEC

Miejscowość: Śląsk
Nr użytkownika: 12 410

CYTAT(xcwalter @ 29.11.2016, 23:39 ) *
Jeśli widzę gołe układy scalone to dostaję dreszczy z przerażenia. Sam sobie tego nie zmontuję icon_smile.gif

Rozumiem obawy (choć tak na prawdę tam nie ma co montować). Są też gotowe, już złożone takie zestawy plug&play. Naprawdę można zaoszczędzić nie tracąc nic z jakości dźwięku, a może i nawet zyskać icon_smile.gif Dodam jeszcze, że Rpi daje Ci nieograniczone możliwości i w przyszłości taki system bardzo łatwo rozbudować/ulepszyć.

@luckyguliver
Jeżeli chcesz DACa do Rpi to na samym początku musisz się zdecydować w jaki sposób chcesz przesłać sygnał coaxial/USB/I2S.
coaxial -> koniecznie trzeba Digi+ (lub coś podobnego)
USB -> najlepiej DAC z Amareno i/lub jakiś 'odszumiacz' USB żeby zniwelować jitter
I2S -> to już trochę wyższa szkoła jazdy bo sygnał wysyłany z Rpi musi być zjadliwy przez DAC, można też wykorzystać układ który go przetaktuje oparty na FPGA

+Quote Post
luckyguliver
post 1.12.2016, 15:22
Post #19

SYMPATYK
**

Nr użytkownika: 24 865

Chyba zalezaloby mi tylko na USB and coax. Do czego mi potrzebne Amareno?

Z dack'ow ktore przykuly moja uwage jest Jolida Glass FX Tube DAC III. Chyba bedzie kompatybilny z Raspberry Pi?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.12.2016, 23:10
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!