Reply to this topicStart new topic
> Pierwsze posty i kultura na forum, Poradnik w pigułce
ola_be
post 29.11.2016, 11:54
Post #1


AUDIOFIL
****

Grupa: Administratorzy
Postów: 343
Dołączył: 19.08.2008
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 2 402


Cześć

Niegdyś RoRo, jeden z naszych moderatorów, opracował dla Was przewodnik po naszym forum. Oto on w pigułce. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu, ułatw innym forumowiczom zadanie. Przejrzyj poprzednie wątki i jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat...

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

9. Korzystaj ze znajomości zasad poprawnej polszczyzny, abyś został zrozumiany i dał sobie pomóc. Staraj się nie pisać niechlujnie i bez znaków interpunkcyjnych.

PAMIĘTAJ!

Na forum panuje ZAKAZ zamieszczania treści reklamowych. Konta z linkami reklamowanymi będą usuwane.

Bezwzględnie przestrzegamy też zasad kultury osobistej. Szanujemy się wzajemnie i nie dajemy ponosić emocjom. Konta użytkowników, którzy nie będą stosować się do tych zasad, po kilku ostrzeżeniach, zostaną zablokowane bądź usunięte.

Pozdrawiam serdecznie,
Ola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Angel
post 29.11.2016, 12:46
Post #2


AUDIOFILSKI KRÓL :)
**************

Grupa: Użytkownicy
Postów: 9 570
Dołączył: 8.07.2008
Miejscowość: Kielce
Nr użytkownika: 2 264


Cześć Ola.
Obawiam się, że ten apel pozostanie w dużej mierze zignorowany albo niezauważony. Choć może jakiś procent forumowiczów weźmie to sobie do serca.
Poradnik napisany przez RoRo jest na głównej stronie Forum Audio, ale może być niezauważony, bo graficznie przypomina jakąś reklamę, baner... .
Może gdyby był bardziej jaskrawy w kolorystyce albo migający? By przyciągał wzrok. Były takie propozycje.
Najpewniejszym sposobem, by nowi forumowicze podawali te wszystkie (a nawet więcej) dane, o których piszesz, to odpowiedni formularz rejestracji z obowiązkowymi polami do wypełnienia. Bez tego nie można by przejść dalej.
Oczywiście byłoby to tylko dla rejestrujących się na forum. Bo starszym forumowiczom w założeniu jakiegokolwiek wątku by przeszkadzało, nie zawsze byłoby zasadne.

Co do kultury wypowiedzi, moderatorzy jak widzę starają się solidnie wyłapywać takie rzeczy. I wydaje mi się, że dobrze, skutecznie w tej mierze działają. Ja też się staram reagować, choć nieraz mnie ponosi, gdy nie mający pojęcia o podstawach nuworysz zaczyna wysnuwać swoje wyssane z palca teorie twierdząc, że my się na niczym nie znamy.

Ten wątek jest na pewno potrzebny. Ja, na przykład, będę tu kierował błądzących. Pozdrawiam.

Jarek.


--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RoRo
post 29.11.2016, 20:11
Post #3


Moderator
**************

Grupa: Moderator
Postów: 8 686
Dołączył: 1.11.2007
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299


Warto jeszcze wyraźnie napisać, że użytkownicy naszego Forum działają Pro publico bono i nie należy oczekiwać, że na każde pytanie od razu ktoś da odpowiedź (jest parę firm na Forum - ale to inna sprawa, choć też nie muszą tego robić).
Więc sugeruję więcej cierpliwości - i nie należy po paru godzinach poganiać nas pytaniem w stylu "czemu nikt jeszcze nie odpowiedział"!
Tak samo nie należy pisać kilku postów jeden po drugim - tylko edytować swój pierwszy post i dopisać potrzebne informacje (a przy okazji poprawić ewentualne błędy)... oraz proszę nie cytować całej wypowiedzi poprzednika, bo to tylko zmniejsza przejrzystość Forum i przedłuża czytanie.

A naprawdę mamy sporo różnych ciekawych zajęć - jak choćby słuchanie muzyki, a Forum jest dodatkiem do naszego życia a nie podstawowym celem czy pracą. I nikt nie siedzi na Forum 24 godziny na dobę!!!

CYTAT(f1angel @ 29.11.2016, 12:46 ) *
Najpewniejszym sposobem, by nowi forumowicze podawali te wszystkie (a nawet więcej) dane, o których piszesz, to odpowiedni formularz rejestracji z obowiązkowymi polami do wypełnienia. Bez tego nie można by przejść dalej.

O tym właśnie wiele razy wspominałem - konieczność "przejścia" przez podstawowe informacje i zapoznanie się z nimi oraz wymóg podania miejsca zamieszkania (choćby rejonu-jakby ktoś nie chciał lub miał problem z ochroną danych osobowych).

CYTAT
Co do kultury wypowiedzi... Ja też się staram reagować, choć nieraz mnie ponosi, gdy nie mający pojęcia o podstawach nuworysz zaczyna wysnuwać swoje wyssane z palca teorie twierdząc, że my się na niczym nie znamy.

A poza tym to jeszcze czasami pojawiają się insynuacje, że promujemy jakieś produkty lub czerpiemy z tego korzyści.
Albo pretensje, że wypytujemy o jakieś dziwne sprawy - choćby o powierzchnię pokoju czy upodobania co do słuchanej muzyki.

Warto zauważyć następującą prawidłowość - im pytający staranniej napisze swój post/temat i poda potrzebne szczegóły, tym większa szansa na konkretną odpowiedź. Bo gdy nowicjusz robi to na odczepnego i wręcz trzeba na siłę wyciągać z niego dodatkowe informacje - to czemu się dziwić, że i odpowiedzi może dostać mało (lub wcale) albo cena sprzętu baaardzo przekroczy jego możliwości finansowe (których nie podał).


Na koniec:
są usuwane i nadal będą usuwane nie tylko posty zawierające spam i reklamę, ale również krótkie i absolutnie nic nie wnoszące posty - które są zazwyczaj próbą zaistnienia na Forum świeżych użytkowników (choćby stwierdzenia w stylu "popieram", "też tego słucham" czy "a co będzie najlepsze").
Tym bardziej że po takich paru postach użytkownik znika z Forum na czas dłuższy lub nieokreślony (i może to lepiej dla ogółu icon_lol.gif ).


Pozdrawiam


--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa :-)
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ KONIECZNIE TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
*********************************************************************
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:
 Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.02.2017, 16:50
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!