Reply to this topicStart new topic
> Pierwsze kino domowe, Niedrogie funkcjonalne kino domowe
Suchymilejow
post 30.11.2016, 20:09
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 343

Dobry wieczór. Chciałbym kupić zestaw kina domowego. I w tym miejscu pojawia się wiele pytań: co kupić? jakiej firmy? czy ja tego potrzebuję? 😉 Kilka faktów : chce kino nie stereo (rozumiem różnicę ) Zależy mi na efekcie przy oglądaniu filmów do muzyki aż tak nie będę zestawu używał (filmy 80% muzyka z yt 20%) Pokój spory ponad 35m2 w przybliżeniu kwadrat. Chciałbym wydać do 4000 zł. Mam swojego faworyta https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...1-ns-p51-orzech + do tego Subwoofer Magnat Monitor Supreme Sub 302A
Pytanie do Was czy to dobry wybór zagra to?
Go to the top of the page

+Quote Post
RoRo
post 30.11.2016, 21:00
Post #2

Moderator

Grupa: Moderator
Miejscowość: Warszawa
Nr użytkownika: 1 299

Kolumny Yamaha (z amplitunerem kd Yamaha grają trochę za ostro.
Zazwyczaj lepszym wyjściem będą kolumny innych firm.

Są rzeczywiście fajnie grające kolumny Yamahy - ale ich cena zdecydowanie przekracza założony budżet (albo np. stare konstrukcje - ale do stereo, no i też kosztują swoje).

Pozdrawiam
PS. Przejrzyj inne tematy w tym dziale - jest ich sporo i będziesz miał sporo informacji i gotowych odpowiedzi.

--------------------
Czasem warto : słuchać ciszy na maxa...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
ZANIM COŚ NAPISZESZ NA FORUM - PRZECZYTAJ TEMAT "PIERWSZE POSTY"!!! http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Masz uwagi i pomysły dotyczące ZMIAN NA FORUM - napisz tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry104896

+Quote Post
Suchymilejow
post 30.11.2016, 21:18
Post #3

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 343

Wiem że są lepsze kolumny Yamahy, nawet przez chwilę się zastanawiałem nad oparciem zestawu na NS-555 jednak postanowiłem zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ważniejsze dla mnie rzeczy. Jeśli masz propozycje innych głośników chętnie dowiem się jakich. Jestem w tym zielony a nie chciałbym popełnić kosztującego mnie kilka tysięcy złotych błędu.

+Quote Post
S4Home
post 1.12.2016, 12:33
Post #4

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

RoRo ale nie te Yamahy model nsp 60 i 61 są bardzo przytłumione a zawieszenie na piance, nie polecam

W tej cenie dostaniesz lepszy sprzęt.
Np yamahe 481 lub onkyo 656 z quadral quintas 6500.
Ewentualnie heco victa 702.
Mowie oczywiście o setach kolumn.

Zapraszam cię do nas na odsluch sprzętu i porównanie kilku modeli. A jako forumowicze masz przygotowane lepsze ceny.
Pozdrawiam

+Quote Post
jacek75
post 2.12.2016, 12:11
Post #5

Grupa: Moderator
Miejscowość: Łódź
Nr użytkownika: 17 002

Szkoda kasy na ns 50, a liftingowe ns51 mimo, że droższe i też nic ciekawego, zresztą na 35m ciut mało wydajny. Jak koniecznie musisz mieć zestaw jednej marki ( nie wiem czemu) to raczej już ns555.
Jak sztywno musisz zmieścić się w tym budżecie to lepszy już set na bazie Heco victa 702( front) i efekty victa 201, jak kino to też np. Jamo s 626, czy Magnat supreme 1002 i 102 i center .

Generalnie w tak duży salon i przy sporych kolumnach prosi się o wydajniejszy amplituner np. serii 679 ( nie koniecznie najnowszy 681).

+Quote Post
S4Home
post 3.12.2016, 12:23
Post #6

Grupa: Branża
Nr użytkownika: 23 975

Suchymilejow jesteś jeszcze w wątku?

Pomogliśmy w jakiś sposób?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 21:47
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!