Skocz do zawartości

Zestaw za 2000 zł.


LadyEvil

Recommended Posts

Witam Wszystkich icon_smile.gif.
Na początku chciałabym zaznaczyć, iż w temacie jestem w ogóle nie zorientowana, więc proszę o wyrozumiałość .
Tak więc, na sprzęt grający mogę przeznaczyć 2 tysiące zł., nie wiem czy to dużo czy mało (domyślam się, że bliżej do tego drugiego).
Chciałabym się dowiedzie, co muszę kupić, aby taki zestaw sprawnie i miło dla ucha działał.
Przeglądałam różne strony, ale może dlatego, że jestem całkiem w temacie zielona, nic z nich nie wywnioskowałam.
Na taki zestawik pewnie muszą się składać jakieś kolumny (głośniki?), wzmacniacz, subwoofer, tak więc proszę o podanie jakiś konkretmych modeli.
Pokój w którym ma to wszystko grać ma wymiary 3m/3m.
I mam takie pytanko jeszcze, jak już skompletuję taki zestaw to czy będzie on współdziałał z moim komputerem, czy dvd?
Znajomy mówił, że potrzebuję jakieś części do tego.
To chyba ma znaczenie... sprzęt ma służyć do głównie do odtwarzania muzyki, szeroko pojętego rocka i metalu (tj. od takiego "nastrojowego plumkania", typu Pink Floyd, czy The Doors, do ekstremalnych form muzyki - death metal, grindcore).
Także, proszę o pomoc, wszystkie pouczenia (przystępnym językiem) mile widziane icon_smile.gif.
Dziękuje i Pozdrawiam icon_wink.gif!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam Wszystkich icon_smile.gif.
Na początku chciałabym zaznaczyć, iż w temacie jestem w ogóle nie zorientowana, więc proszę o wyrozumiałość .
Tak więc, na sprzęt grający mogę przeznaczyć 2 tysiące zł., nie wiem czy to dużo czy mało (domyślam się, że bliżej do tego drugiego).
Chciałabym się dowiedzie, co muszę kupić, aby taki zestaw sprawnie i miło dla ucha działał.
Przeglądałam różne strony, ale może dlatego, że jestem całkiem w temacie zielona, nic z nich nie wywnioskowałam.
Na taki zestawik pewnie muszą się składać jakieś kolumny (głośniki?), wzmacniacz, subwoofer, tak więc proszę o podanie jakiś konkretmych modeli.
Pokój w którym ma to wszystko grać ma wymiary 3m/3m.
I mam takie pytanko jeszcze, jak już skompletuję taki zestaw to czy będzie on współdziałał z moim komputerem, czy dvd?
Znajomy mówił, że potrzebuję jakieś części do tego.
To chyba ma znaczenie... sprzęt ma służyć do głównie do odtwarzania muzyki, szeroko pojętego rocka i metalu (tj. od takiego "nastrojowego plumkania", typu Pink Floyd, czy The Doors, do ekstremalnych form muzyki - death metal, grindcore).
Także, proszę o pomoc, wszystkie pouczenia (przystępnym językiem) mile widziane icon_smile.gif.
Dziękuje i Pozdrawiam icon_wink.gif!


Witaj...
Przede wszystkim potrzebny Ci wzmacniacz i 2 kolumny jezeli zamierzasz uzywac komputera czy dvd jako zrodla. Jezeli masz kolekcje (lub zamierzasz miec) plyt CD to potrzebujesz jeszcze odtwarzacza CD lub DVD. Zadnych dodatkowych czesci ( jak sugerowal Twoj kolega) nie potrzebujesz... no poza kablami ktorymi polaczysz te urzadzenia. Ja polecilbym Ci wydac po okolo 500 zl na wzm i CD, a za reszte (czyli ok 1000zl) kupilbym jakies kolumny podstawkowe ( z racj tego ze masz maly pokoik). Radzilbym Ci zainwestowac w CD a komputer traktowac jako dodatek, poniewaz rock i metal (zreszta kazdy rodzaj muzyki-gusta muzyczne mamy podobne) na pewno zagra o niebo lepiej z odtwarzacza CD niz MP3 z kompa. Jak bedziesz zinteresowana to na pewno ktos na tym forum poda Ci konkretne przyklady sprzetu w granicach 2000zl. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie coś mi chodziło we wpisie powyżej:


Yamaha PianoCraft E410

Mini zestaw stereo, 2x60W, MP3. RDS. Możliwość podłączenia I-Poda.
Kolor: elektronika srebrny lub czarny, głośniki wiśnia lub czarny.

Rodzina PianoCraftów firmy Yamaha to już prawdziwa legenda na rynku wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Najnowsze modele tej serii - E410 to zestawy mini tylko z wyglądu. W rzeczywistości, Yamaha proponuje nam niezwykłe, zaawansowane połączenie odtwarzacza CD ze wzmacniaczem stereo i tunerem stacji radiowych, które z całą pewnością będzie idealnie pasowało do Twojego salonu lub sypialni.
PianoCraft E410 jest wyposażony w uniwersalny napęd CD, odtwarzający oprócz standardowych płyt kompaktowych, również płyty z zapisanymi skompresowanymi plikami MP3 i WMA. Jedno koaksjalne oraz jedno optyczne wyjście cyfrowe gwarantuje bezstratne przesyłanie sygnału. Posiada tuner radiowy z pamięcią 40 stacji.
Uniwersalność zestawów polega dodatkowo na tym, że można odsłuchiwać muzykę zapisaną na przenośnym odtwarzaczu iPod. Wystarczy podłączyć jednym kablem opcjonalną stację dokującą YDS-10 firmy Yamaha do odpowiedniego gniazda wzmacniacza, żeby móc się cieszyć materiałem nagranym na iPoda.
Zestaw dostarczany jest z kolumnami głośnikowymi, które mogą być wykończone ekskluzywnym czarnym lakierem fortepianowym lub stonowaną, elegancką okleiną w kolorze drewna wiśniowego.
Komponenty elektroniczne, zarówno sekcja wzmacniacza z tunerem, jak i sekcja CD dostępne są w kolorze srebrnym lub, jako nowość, w bardzo modnej ostatnio czerni.

SPECYFIKACJA:
- moc wzmacniacza : 2 X 60 W
- linear damping
- Pure direct
- tuner FM/MW z pamięcią 40 stacji
- wyjście na Subwoofer
- złącze pod iPod
- wyjście optyczne i koaksialne cyfrowe
- wyświetlacz 3 liniowy - CD text
- Odtwarzanie formatów : MP3, WMA,
- pozłacane końcówki
- 2-drożne głośniki kolumnowe - bass reflex
- ekranowane magnetycznie
- 13-cm głośnik niskotonowy - basowy
- 2.5-cm głośnik wysokotonowy - tweeter

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Co do tej wieży znalazłam takową na allegro:
http://allegro.pl/item585904804_yamaha_pia..._brzmienie.html
tylko jest to jeden nowszych modeli (z dvd) . Rozumiem, że grają gorzej od starszych modeli.
A tutaj w sklepie mam tą 410:
http://www.elektrofull.pl/yamaha-pianocraf...ysylka-p-6.html
no i jeśli ma być lepsza to chyba się na nią zdecyduję icon_wink.gif.
Mam rozumieć, że to będzie najlepszy wybór w tej cenie?
Jeżeli chciałabym podłączyć te kolumny do komputera, to nie powinno być problemów?
I jeszcze pytanko z trochę innej beczki, czy jakość dźwięku z płyty audio, odtwarzanej z komputera, bardzo odstaje, od jakości dźwięku z takiej wieży?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z kompa dla nieaudiofila będzie bardzo podobny (jeśli jest dobra karta dźwiękowa) do dźwięku budżetowych CD, jednak przy odtwarzaniu z PCta, wchodzą w grę również szumy wentylatora itp., więc elektronicznie to tylko np. Logitech Squeezebox.
Jeśli chodzi o mikro wieże to zobacz jeszcze Denona DM-37 bardzo podobny konstrukcyjnie do Yamahy, a bez zbednych dodatków co może przemawiać tylko w stronę poświęcenia się dźwiękowi, a nie samej funkcjonalności. Dobrze oceniany. test:
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&a...tId=9&id=27
Albo Marantz M-CR502 prawdopodobnie najlepsza mikro konstrukcja na rynku, kolumny już wysokich lotów jak na tego typu sprzęt (Mission m33i), dodatkowo centralka też dopracowana w najdrobniejszym szczególe, myślę, że naprawdę warte uwagi. test:
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&a...tId=9&id=30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LadyEvil - Pianocraft jest na pewno dobrym rozwiäzaniem (u mnie plumka 410 w kuchni icon_lol.gif i jest swietnie przy Meshuggah ), ale - czy rozwazasz tez zakup sprzetu uzywanego? MP3 mozesz zawsze puszczac z komputera, wystarczy jeden kabelek mini jack/ 2 RCA(chinch) i podläczysz komputer pod kazdy wzmacniacz. W tej cenie, tzn. rozdzielajäc 1000pln na sprzet (wzmacniacz/CD) i 1000 na kolumny (przy wymiarach Twojego pokoju na pewno podstawkowe) raczej znajdzie sie cos "pelnowymiarowego".

"I jeszcze pytanko z trochę innej beczki, czy jakość dźwięku z płyty audio, odtwarzanej z komputera, bardzo odstaje, od jakości dźwięku z takiej wieży?"

Tak, odstaje - na niekorzysc PC. Po pierwsze - odtwarzacz CD jest urzädzeniem wyspecjalizowanym tzn. w jednej obudowie znajdujä sie uklady odpowiedzialne za odczyt, analize i przeslanie sygnalu. W PC natomiast jest mnöstwo wszelkiego typu zaklöcen, poza tym - czy widzialas kiedys naped CD (nie CD-Rom) do komputera icon_wink.gif ? Obojetnie od karty dzwiekowej - w przypadku PC sygnal z plyty CD przesylany jest do karty dzwiekowej wpietej w plyte glöwnä, ta z kolei podläczona jest pod zasilacz komputera, ten zasila jeszcze 10 innych ukladöw itp, itd. Reasumujäc - PC jako glöwne zrödlo dzwieku moze byc dobre w przypadku MP3 lub muzyki zapisanej na HDD. Do CD - jedynie wyjscie awaryjne. Jakosc glosniköw komputerowych pomijam.

Pozdrawiam. icon_wink.gif

PYTANIA: czy moze byc sprzet uzywany? Jesli tak - czy chcesz, aby CD i wzmacniacz byly tej samej firmy (pasowaly do siebie wizualnie)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo udogodnień cenowych w wypadku sprzętu używanego, jestem raczej zainteresowana sprzętem nowym. Najbardziej korzystną ofertą wydaje mi się Yamaha PianoCraft. Przeczytałam o możliwości podpięcia pod tą wieżę IPod-a. Czy polega to na bezpośrednim połączeniu go, przez kabelek usb i korzystaniu z jego zawartości? I czy wszystkie modele IPod-a będą w ten sposób działały?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...