Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Po co Blu-Ray jak odtwarzacze DVD są 1920x1080?
Forum Audio - Testy sprzętu hi-fi, hi-end i kina domowego > AUDIO > Kino Domowe
zbigniew
Płyt Blu-Ray wciąż mało, odtwarzacze drogie (i też mało), a z wielu DVD jest już i tak 1080p, po co więc w ogóle ta cała Blu-Ray nagonka skoro obraz ten sam? Znów chcą naszą kasę?
cz58y
CYTAT(zbigniew)
z wielu DVD jest już i tak 1080p

Nie spotkałem jeszcze takich płyt DVD, jedyne mi znane dają obraz z 576 liniami. Taki obraz można skalować do wyższych rozdzielczości, ale jego jakość niedorównuje obrazowi 1080p, stąd nowy standard blu-ray.
zbigniew
No właśnie o to skalowanie mi chodzi, też dostajemy 1080p i wygląda to przecież super w porównaniu do zwykłego 576! Jaka wówczas jest różnica między blu-ray, że miałbym płacić o tyle więcej?
cz58y
Skalowanie obrazu daje tylko tyle, że sygnał 576 linii jest konwertowany do 1080 linii z taką informacją, która zawarta jest w 576 liniach, czyli więcej szczegółów obrazu i tak nie zobaczysz. W tym przypadku z jednego starego piksela, generuje się około cztery nowe, jest to podobne działanie do cyfrowego zooma w kamerach foto. Jedynie materiał od początku nagrany w 1080 liniach, zapisany na płycie bly-ray i odtwarzany na ekranie o takiej rozdzielczości, daje pełną informację zawartą w obrazie.
Blu-ray to nie tylko lepszy obraz, ale również i lepszy dźwięk oraz co ważne, nowe skuteczniejsze zabezpieczenia antypirackie.

Trochę o blu-ray:
http://www.tomshardware.pl/business/200506...andards-01.html
Bert
hi,hi!
Niektórzy nie będą zachwyceni tym nowym, skuteczniejszym zabezpieczeniem antypirackim...
A czy przy płytach DVD był problem z piratami? Szczególnie biorąc pod uwagę ilość "darmowych" płytek w gazetkach?
zbigniew
cz58y, dziękuję! Ale nutruje mnie jeszcze jedno, dlaczego w takim razie obraz z dvd po tym skalerze wygląda dużo lepiej skoro nie ma tam tych informacji? No i przecież różne firmy chwalą się jakie to mają dobre skalery i lepsze od innych, to co lepsze wyliczanie/tworzenie tych pikseli?
stan
Nie wiem jak z wyliczaniem, ale z praktycznego spojrzenia, niedawno widziałem Playstation na dużym ekranie właśnie z Blu-Ray, efekt jest piorunujący, z różnych dvd, które były obok nigdy nie udało się dostać czegoś podobnego.
wolny
Sygnał z pełną informacją 1080p będzie zawsze nieporównywalnie lepszy od DVD, szczegóły, ostrość, przejrzystość. Zresztą...to trochę tak jak z aparatami cyfrowymi, można coś podciągnąć w PS, ale efekt nie ten co z większej matrycy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.