Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Yamaha Pianocraft MCR 840
Forum Audio - Testy sprzętu hi-fi, hi-end i kina domowego > AUDIO > Stereo
Rysiekm20
Witam Wszystkich.

Zakupiłem Yamahe Pianocraft MCR 840 i mam taki problem a mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalne czy nie.
Moja yamaha po zwiększeniu głośności na 3/4 mocy się wyłącza. Zrobiłem tak 3 razy i wylądowała w serwisie bo wzmacniacz całkiem przestał działać.
Wzmacniacz wrócił z serwisu działa ale nadal się wyłącza przy zwiększeniu głośności. Przy mniejszej skali głośności działa normalnie.
I tak jak wcześniej pisałem chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalne czy nie.

Pozdrawiam.
audionet
Wzmacniacze się tak konstruuje aby mogły działać do końca skali głośności.Musisz to reklamować.Choć wiem że boje z serwisem czasami są beznadziejne.Ja w walce z serwisem firmy Philips w Szczecinie poległem.Już się pogodziłem że wieża jak chce to chodzi. icon_sad.gif
Rysiekm20
Też tak myślę że wzmacniacz powinien działać do końca skali głośności, ale dzisiaj się zdziwiłem gdy odkryłem że na jednej płycie z muzyką spokojną wzmacniacz działa do max głośności i się nie rozłącza, a gdy włożę płytę z muzyką o ciężkim brzmieniu to wtedy się rozłącza.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
audionet
Widać że po prostu ta płyta jest nagrana ciszej i wzmacniacz oddaje przy niej mniejszą moc .Wygląda to jakby w nim działał wyłącznik termiczny.Wyłączenie następuje natychmiast ,czy po jakimś czasie pracy z dużą głośnością.Wzmacniacz stoi gdzieś na górze szafki czy na półce w regale?Może zasłoniłeś otwory wentylacyjne?
Rysiekm20
Wzmacniacz stoi na stoliku. Wszystkie otwory wentylacyjne są odsłonięte. Wyłączenie następuje od razu, czyli zwiększam cały czas głośność i w pewnym momencie wzmacniacz się wyłącza. Dodam że ostatnim razem za nim pojechał do serwisu zrobiłem tak ze 3 może 4 razy i już się nie chciał włączyć.
audionet
Czyli pozostaje dać mu popalić może wreszcie usuną przyczynę uszkodzenia a nie skutek. icon_smile.gif
Rysiekm20
No najlepiej tak zrobić, tylko znowu to oczekiwanie za nim wróci z serwisu.
I nie wiadomo czy będzie tak jak powinno.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.