Skocz do zawartości

Yamaha CD-N500 radio internetowe - jak skonfigurować?


Lurtz

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu męczę się z konfiguracją radia internetowego w Yamaha CD-N500. Klocek ten działa w zestawie z A-S500.
Nie mogę uruchomić radia internetowego przez wi-fi.
Sprzęt podłączony jest kabelkiem sieciowym do access pointa TP-link TL-WA500G, a ten łączy się z routerem Sagem F@st 2704.
Wczoraj zrobiłem upgrade firmware'u CD do wersji 2.06.
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, a czy oby napewno odtwarzacz ten posiada takową opcję odbierania radia po WiFi 🤔 rozumiem że po kabelku działa?



Tak, ponieważ wcześniej działało bez problemu, jednak po zmianie hasła do routera zamilkło.
Łączy się dzięki TL-WA500G i myślę, że tu jest problem, ponieważ nie potrafię skonfigurować punktu dostępowego z odtwarzaczem.
Nie mogę nawet się zalogować na stronę konfiguracyjną TL-WA500G, robiłem restart urządzenia przyciskiem z tyłu, ale nie daje to efektu. Strona wyświetla komunikat: Przekroczono limit czasu połączenia.

Po kabelku nie próbowałem, bo jest duża odległość między routerem, a odtwarzaczem i nie mam tak długiego kabla, żeby połączyć oba urządzenia.
Kablem jest spięty tylko TL-WA500G z odtwarzaczem, a między TL-WA500G a Sagemem jest łączność bezprzewodowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nic tak nie wk... denerwuje jak coś co działało a niedziała - zwłaszcza połączenia bezprzewodowe w domu. Niemniej jednak zawsze tam gdzie można stosuje połączenia przewodowe wiec jeżeli to kwestia zakupu dłuższego kabla który nie będzie na widoku poszedłbym tą drogą. Powodzenia i pozdrawiam.



Dzięki, ale jednak wolałbym zrobić tak, żeby było po staremu. Jeśli działało, to musi działać znów, kwestia tylko odpowiedniej konfiguracji.
Niestety nie mam doświadczenia w konfiguracji mostków, punktów dostępu itp.

Ktoś pomoże?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się że to kwestia dostępu w Acces poincie. Czy do instrukcji nie był dostarczany szybki manuał do konfiguracji?
Czy po podłączeniu komputera jest jakieś menu? 192.168.0.1?



Ustawiłem na stronie konfiguracji TP-Link jako klienta pod Sagema, połączyłem go z nim i zachowałem ustawienia, ale po podłączeniu TP-Linka do Yamahy nadal nie łączy się z radiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...