Skocz do zawartości

Jakie kino z opcją muzyki do 4-5 tys. – trudne wybory


miro_01

Recommended Posts

Uszanowanie dla Forumowiczów!

Po dniach i nocach poszukiwań, przeglądania opinii i testów i próbie odsłuchów - poddaje się…
Mam już mętlik w głowie, nie ogarniam, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem.

I dlatego zwracam się z gorącą prośbą do bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc w doborze sprzętu.

CZEGO SZUKAM?

- Kina domowego 5.0 (raczej bez dodatkowego mebla w postaci sub-a), z odtwarzaczem cd/mp3/blu-ray
- Wykorzystanie ~60% muza / 40% kino
- Możliwie dobrze grającego w stereo.
Wiem, wiem, że do stereo lepsze stereo, a nie kino, ale dźwięk przestrzenny jednak rodzina mieć by chciała, a nie stać mnie na dublowanie wzmacniaczy/odtwarzaczy (no chyba, że w budżecie da się skompletować jakąś sensowną hybrydę lub zacząć od zestawu 2.0 z późniejszą rozbudową do 5.0). Poza tym kwestia akustyki pomieszczenia (p. niżej)
- Sprzęt może być używany, jeśli będzie to uzasadnione jakościowo, brzmieniowo, cenowo
- Fajnie jeśli apli miałby funkcje wifi / internetu (mam TV jeszcze bez rozbudowanych funkcji smartTV, na razie nie zamierzam zmieniać, więc zabawki pozwalające na zdalne przesyłanie dźwięku, obrazu czy serwowania po necie, byłyby wskazane)
- Kolor głośników (tak, to też ma znaczenie:)) - czarne albo w kolorze naturalnego raczej jasnego drewna Odpada „orzech” i generalnie ciemny brąz. Naturalny dąb lub jaśniejsze odcienie są ok.
- Budżet max 4-5 tys. zł, ale baaardzo chętnie mniej jeśli się da, bez dramatycznego pogorszenia jakości
(jutro czarny piątek – może warto wyhaczyć coś z marketów po dobrych przecenach?)

POMIESZCZENIE
Ok. 20 m2, prostokąt. TV na ścianie krótszej, kanapa przy przeciwległej, prawy „bok prostokąta” otwarty (salon otwarty na jadalnię).
Akustyka niestety spaprana: płaskie powierzchnie, brak firan, dywanów, spory pogłos.

POZIOM ZEŚWIROWANIA I STAN USZU
Audiofilem raczej nie jestem, nie świruję na punkcie złocenia przyłączy czy zabaw w przerabianie sprzętu. Jednak wydaje mi się, że coś tam słyszę (pochodna muzykowania).
Z drugiej strony obecny sprzęt jaki używam do muzyki to już wiekowa mini wieża JVC, na której lubię słuchać, a która na pewno nie ma wyrównanego pasma i na pewno zbyt podbija i wozi basy. Chciałbym, żeby nowy sprzęt dostarczał lepszą jakość.

DOTYCHCZASOWE POSZUKIWANIA / TYPY
- Wyczytane dobre opinie o GLE (za drogie), Dali Zensor 7 (też)
- Testy w salonie Denon: brzmi przyzwoicie (na Dali Zensor 7), zestaw kosztuje 10 tys. i więcej – odpada.
- Testy w markecie rtv: Kruger &Matz Passion, Pure Acoustic Nova 6, Taga Harmony TAV-606, ….. Boston
* facet podłącza pendrive’a, muza spokojna, elektroniczna – brzmi naprawdę dobrze, selektywnie praktycznie na każdym zestawie. Kruger najbardziej zbasowany, ale bez przytłoczenia, Taga zrównoważona, Boston – piękna góra, całość zrównoważona – subiektywnie mój typ
* ale potem daję swoją osłuchaną płytę - trochę ostrego gitarowego grania. Każdy zestaw momentalnie traci blask – wszystko płaskie, brak czytelności. Krugery totalnie nie oddają blach perkusji, Taga rozmemłana, Bostony najjaśniejsze, nie dają rady z oddaniem gitary basowej.
W tym wszystkim chyba Bostony broniły się najlepiej, ale generalnie wyszedłem lekko zrezygnowany.
Może za wiele wymagam, próbując uzyskać jakość koncertową na takim zestawie…;-)

POMÓŻCIE!
- Najlepiej konkretne propozycje sprzętów (nowych, używanych? Czy da się coś sensownego ukręcić w 5.0, czy bawić się w najpierw 2.0 i późniejszą rozbudowę?)
- Gdzie można odsłuchać jakieś konkretne sprzęty (jestem z Trójmiasta)? Mam wrażenie, że w marketach powtarza się to samo.

Z góry pięknie dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dziękuję za rzetelne podejście do sprawy i ładny opis.
Skąd jesteś?
Chciałbym was zaprosić na kawę i odsluch kilku zestawów.
Gdyż faktycznie drogi są takie:
Łączenie kina z muzyką przy opcji lepszych frontów i dokupienie z czasem reszty ALE wychodzi to drożej niż od razu zakup setu.
Opcja druga wybór od razu setu który dobrze zgra się z amplitunerem i w pełni wykorzysta i sprosta waszym oczekiwaniom.

W tej kcoei mam kilka pomysłów jednak chciałbym abyś wybrał sprzęt dla siebie po odsłuchach.
Moja pierwsza propozycja to set magbat quantum 675/674/67 zagra to lepiej niż dotychczasowy system który odsluchiwales.
No może po za Dali bo to jednak wyższa półka. Ewentualnie bardziej basowe heco music style 500/200/center i do tego amlituner onkyo 656.

Zagladnij już dzisiaj do nas po Black friday, jeśli nie odnsjdziesz tam produktów którymi jesteś zainteresowany pisz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...